Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 295055 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #900 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 00:13:58 »
Przypominam, że to jest forum komiksowe. Niezależnie od Waszych poglądów rozmawiamy tutaj o komiksach i tematach około komiksowych. Jeśli macie potrzebę głoszenia swoich poglądów dotyczących polityki, czy LGBT to znajdźcie miejsce do tego przeznaczone. Tutaj regulamin głosi, że szanujemy innych, a tematów kontrowersyjnych nie dotyczących komiksu unikamy.

No ale na forum jest dział o innych rzeczach - filmach, muzyce, grach, ksiązkach. I był kiedyś temat o gospodarce. I fajnie się w nim pisało i go uwalono. Jak ludzie chcą w dziale ogólnym pisać w jednym temacie o polityce, to czemu im na to nie pozwolić? Dlaczego jedne inne tematy są dozwolone, a inne nie?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #901 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 12:30:30 »
Klopot w tym, ze wiele komiksow podejmuje tematyke zarowno polityczna jak i zwiazana z problematyka seksualnosci. Nie przeskoczymy tego i osobiscie nie dostrzegam powodow aby osobom, ktore na te tematy maja skonkretyzowane zdanie ze wzgledow de facto ideologicznych odbierano glos. Tego typu podejscie zarznie na starcie potencjalnie interesujace dyskusje. Coz z tego, ze bedzie milo, przyjemnie i uglaskanie skoro rownoczesnie bedzie cicho i pusto... A chyba nie do tego sluzy forum.

Nic dodać, nic ująć. Udawanie że tematu nie ma jest całkowicie bez sensu. Zamiast zabraniać poruszania tematów politycznych lub światopoglądowych, należy pozwolić na cywilizowaną dyskusję. Oczywiście w takich przypadkach jest większe ryzyko, że dyskusja zamieni się w obrażanie, ale dopiero wtedy należy wkraczać. Stwierdzenie czy jakaś wypowiedź jest obelgą, jest przecież bardzo proste*. Tylko potrzebna jest konsekwencja. Taki np. szekak obraża regularnie i to nie tylko wtedy, gdy dyskusja schodzi na jego ulubione, polityczne tematy, ale nawet wtedy, gdy ktoś ma inne zdanie od niego na temat jakiegoś komiksu. Takich typów należy eliminować i to wystarczy.

* - a jeśli komuś się wydaje, że nie jest, to proponuję przyjąć prostą zasadę z prawa karnego, że zniewaga jest wykroczeniem ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Przykłady: jeśli Filutek/Kapral znów o mnie napisze per "śmieć", to nie powinien dostać ostrzeżenia. Jeśli to zrobi, a ja to zgłoszę, to powinien. Jeśli Dracos napisze, że Ellen Page jest nienormalna, to nie powinien dostać ostrzeżenia. Ale jeśli Ellen Page to zgłosi moderatorowi, to powinien. Proste.
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Luty 2021, 20:24:43 wysłana przez stachel »

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #902 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 13:49:41 »
Już przy okazji ankiety było widać, że niektórzy szukają pretekstu aby odejść z forum. Teraz już nawet nie było pretekstu. Może zawiązała się jakaś intryga albo ludziskom się znudziło. Bywa. Trochę szkoda, bo wnosili dużo kolorytu na forum i sporo ciekawych postów popełnili, przy okazji oczywiście niemiłosiernie offtopując w różnych wątkach, co z pewnością wielu mogło odstraszać. No ale kto z nas nie lubi offtopów i gównoburz? 8) Liczę, że przyjdą nowe ciekawe indywidua!

Może tak naprawdę komiksy im zbrzydły a nie tam jakieś dramy  ich do tego zachęciły ;) Pamiętam, że Itachi dobrze znany z forum gildii stąd zawinął się tak po prostu bez robienia wokół siebie szumu.




Offline donT

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #903 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 20:47:15 »
O, widze, ze Kapral potrzbowal az JEDNEGO dnia aby znow zostac wyciszonym. Czy moderacja podejmie jakies bardziej radykalne kroki w kierunku tego uzytkownia? Czy nadal bedzie wracal i srał żarem na wszystko i wszystkich?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #904 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 22:09:19 »
Czy na tym forum ktokolwiek kiedykolwiek został zbanowany? 

A gdyby miał być, to co musiałby zrobić?
Bo skoro jakiś tam poziom ostrzeżeń skutkuje "wyciszeniem" to siłą rzeczy nie da się dobić do wyższego levelu, gdy nie można pisać. A potem się wraca do możliwości pisania, kolejne ostrzeżenia to znowu tylko "wyciszenie" i tak w koło Macieju.

To dokładnie to o czym wcześniej mówiłem - użeranie się w kółko z tymi samymi trollami, zamiast raz a dobrze potraktować ich z buta. Są przypadki, które się nie poprawią no matter what, a tymi wszystkimi ostrzeżeniami to sobie podcierają tyłek. 
Przecież to jest jasne jak słońce. Na co tu czekać?
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Luty 2021, 22:13:11 wysłana przez Gieferg »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #905 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 22:19:07 »
Może czekają aż więcej osób pokasuje konta.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #906 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 23:42:24 »
@Geifreg
Można, jak najbardziej. Znaczy jak tylko @Mateusz moderował, to robił to po dłuższym czasie i ja dostałem te 50% osta bo wziął mi podsumował 2 posty na raz. Bo gdyby moderował na bieżąco, to po jednym oście wiedziałbym, żeby więcej nie pisać. A tak to nie miałem szans. Jeśli stachel będzie moderował na bieżąco a nie zbierał osty z postów, by komuś przywalić, to będzie ok.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #907 dnia: So, 20 Luty 2021, 00:37:01 »
Nie wiem co rozumiesz przez "ok", ale chyba coś, co moim zdaniem jest pretty fuckin' far from ok.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #908 dnia: So, 20 Luty 2021, 00:56:26 »
Jest ok, bo JanT, ramirez82 i Apasz po zaledwie jednym oście się poobrażali i się wypisali z forum. Zatem jak napisał Koalar - uznali, że zasłużyli na wyższe kary. :) Zaś Filutka nie usłyszysz minimum kolejny miesiąc po 30% ostrzeżenia. A jeśli na wiosnę znowu będzie popełniał takie posty jak ostatnio, to go stachel może zbanować permanentnie nie ogladając się na procenty. Jak @graves mnie na Forum Gildii.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #909 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:12:22 »
Apasz się nie wypisał.
« Ostatnia zmiana: So, 20 Luty 2021, 01:21:01 wysłana przez Gieferg »

Offline stachel

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #910 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:22:25 »
O, widze, ze Kapral potrzbowal az JEDNEGO dnia aby znow zostac wyciszonym. Czy moderacja podejmie jakies bardziej radykalne kroki w kierunku tego uzytkownia? Czy nadal bedzie wracal i srał żarem na wszystko i wszystkich?

Nie mam mocy banów permanentnych, przekazałem wniosek do Administracji, oni będą decydować.

Można wiedzieć dlaczego post informujący tych, którzy dali się nabrać o tym, że Apasz się nie wypisał z forum wyleciał do kosza?

Określenie "frajer" (osoba dająca się łatwo nabrać) użyty w odniesieniu do zaskakującego poziomu naiwności co niektórych to już za dużo dla moderatora-harcerzyka? Serio? Z jednej skrajności popadamy w drugą jak widzę.

Nic nie wniosło to do dyskusji i obrażasz użytkowników, którzy nie koniecznie mają doświadczenie/wiedzę o szczegółach działania forum.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #911 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:30:58 »
@Geifreg
Można, jak najbardziej. Znaczy jak tylko @Mateusz moderował, to robił to po dłuższym czasie i ja dostałem te 50% osta bo wziął mi podsumował 2 posty na raz. Bo gdyby moderował na bieżąco, to po jednym oście wiedziałbym, żeby więcej nie pisać. A tak to nie miałem szans. Jeśli stachel będzie moderował na bieżąco a nie zbierał osty z postów, by komuś przywalić, to będzie ok.
Pobanowali cię na innych portalach, a ty dalej nie wiesz dlaczego  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #912 dnia: So, 20 Luty 2021, 01:56:05 »
Cytuj
Nie mam mocy banów permanentnych

Klasyka...  ::)

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #913 dnia: So, 20 Luty 2021, 02:05:43 »
Filutek usunął konto i w ogóle nie jest mi żal.

De facto, moderacja powinna sama zbanować typa raz a porządnie dawno temu. W trakcie jego blokady na forum było różnie, ale na pewno atmosfera była bardziej oczyszczona. Facetowi skończyło się wyciszenie i co się działo w przeciągu paru jego godzin od powrotu? Pisanie aluzji o pozycjach seksualnych w wątku o Doom Patrolu, na podstawie skrótu tej drużyny, jakieś głupoty ze "śmieciami" w tym wątku itd. Mi taka aktywność przypomina jakiś śmietnik na subforach filmwebu, gdzie trolle dawno wszystko znaczą swoją specyfiką i dezintegrują normalne działanie forum.

Tu się ludzie sprzeczają o różne głupoty, ale zwyczajnie  aż taki burdel tu nie pasuje. Co innego, że to może być kolejny etap trollingu i gość raczej na pewno wróci tu pod innym nickiem i znów będzie tworzył śmietnisko. Moderacja przy takim scenariuszu dalej będzie przymykać oko na trolle, czy będzie w końcu bardziej ostro, na zasadzie 3 ostrzeżenia i ban jeżeli koleś jedzie zbyt hardcorowo?
« Ostatnia zmiana: So, 20 Luty 2021, 02:28:21 wysłana przez Pan M »

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #914 dnia: So, 20 Luty 2021, 08:38:36 »
Filutek usunął konto? No i pięknie, mówiłem, że wybór moderatora to bardzo dobry ruch, wystarczyło dwa tygodnie i typa nie ma. :D

Moderator niech tylko nie przesadza z nadgorliwością i będzie ok. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.