Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294836 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #765 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:40:42 »
Mateusz, to nic personalnego. Nie mam nic do moderacji, ale jak wielokrotnie czytam jakieś prostacke podjazdy z aluzjami do pedofilli włącznie, lub czytam widoczne na pierwszy rzut oka prowokacyjki delikwentów, które nie mają żadnej merytorycznej treści poza trollowaniem to nasuwa się wniosek, ze jesteś trochę zbyt łagodny. I tyle. Fakt, że niektórzy mają 1/5 postów w koszu (a to i tak niedoszacowane, bo sporo nie usunałeś) powinien dodatkowo dać do myślenia.

EDIT. I nie jestem zamordystą, nie chodzi o jakieś offtopy, które często są ciekawe, ale zwykłe proste trollowanie. Choć to nieodpowiednie słowo, bo dobry trolling trzeba docenić, a to z czym mamy do czynienia to zwykłe upierdliwe przeszkadzanie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:45:05 wysłana przez Bender »

Offline kaczogród

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #766 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:00:23 »
Forum gildii budowało się od 2008.
od 2002r. (chyba)
,,le monde est absurde"

Motyl

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #767 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:12:08 »
Swoją drogą usuwanie własnego konta to już żenada level: Grand Master.

Można usunąć niewłasne konto, że tak to podkreślasz? Z ciekawości pytam :)

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #768 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:16:53 »
Można. Jak się jest adminem.

A jeśli się usuwa konto bo się dostało ostrzeżenie (nawet nie bana, tylko ostrzeżenie), i już za parę godzin się wraca, to jest to nie tylko żenada, ale pewna forma niezrównoważenia ;)

« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:24:09 wysłana przez Gieferg »

Offline Takesh

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #769 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:30:47 »
Też mam dość tego syfu, który tu od pewnego czasu panuje. @Juby świetnie to podsumował.

Uważam, że nie należy się bać twardych reguł. Np. 2 ostrzeżenia (jeśli nie jest to np. groźba bezprawna itp), po czym ban na tydzień. Następne przewinienie i miesiąc. Kolejne i stały ban. I bany oczywiście na IP, czyli nawet kilka IP, jeśli logowania na konto są z kilku.

Przykład z ostatniego czasu. Kapral z klakierami dzień w dzień siał  spustoszenie na różnych tematach. Nie można było spokojnie nic poczytać. Dostał bana i spokój, kultura. Przez 5 dni. Ledwo skończył i zaczął od siania nienawiści od nowa. Dla mnie takie osoby powinny mieć już dawno permanentny ban. A nie, że teraz nazywa się Profesor Filutek.

Dlatego chciałbym, żeby to forum było forum komiksowym, a nie miejscem dla patologicznych trolli. Żebyśmy wszyscy z niego korzystali z przyjemnością. Czego sobie i Wam życzę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #770 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:32:31 »
A jeśli się usuwa konto bo się dostało ostrzeżenie (nawet nie bana, tylko ostrzeżenie), i już za parę godzin się wraca, to jest to nie tylko żenada, ale pewna forma niezrównoważenia ;)

Wiesz, że dostałem ostrzeżenie, za coś równie banalnego, co teraz mi zarzuciłeś?

I jeśli tak to cię intryguje (skoro już drugi raz to komentujesz), to wkurzyło mnie ostrzeżenie dawane ZA NIC, podczas gdy nagminny trolling w wykonaniu Bazyla jest tolerowany.

Było tak na Gildii i tutaj też tak jest.  Nie jest problemem 10 osób, które odpowiedzą na trolling jednej, ale ta jedna, która trolluje. Od lat to samo. A później z rozbrajającą niewinnością stwierdzi, że nie wie co takiego robi  ::)
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 16:37:13 wysłana przez ramirez82 »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #771 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:02:07 »
Oj tam poniosło chłopaka to skasował, ja też dostałem ostrzeżenie (oczywiście niesłusznie), ale ja jestem silniejszy psychicznie i wytrzymałem tą zniewagę  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #772 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:12:29 »
Można. Jak się jest adminem.

A jeśli się usuwa konto bo się dostało ostrzeżenie (nawet nie bana, tylko ostrzeżenie), i już za parę godzin się wraca, to jest to nie tylko żenada, ale pewna forma niezrównoważenia ;)

Uprzejmie proszę administrację o upomnienie ostrzeżeniem użytkownika jak powyżej za uporczywe nękanie ramireza82 oraz za obrażanie. Sugerowanie innemu użytkownikowi choroby / zaburzenia psychicznego, zgodnie z praktyką na tym forum, jest w taki właśnie sposób karane. A poniżej cytat administratora dla przypomnienia. Dziękuję.

Sugerowanie komuś, że ma urojenia, jest obrażaniem.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #773 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:17:03 »
Chciałbym jeszcze tylko zauważyć, że jeżeli sami forumowicze optują za bardziej stanowczym podejściem to coś musi być na rzeczy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #774 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:21:41 »
Igzakli.
Apasz i Kapral zarobili już dawno tak na 10 banów jak na moje oko.
Są jak wciąż powracające pryszcze na tyłku tego forum, które pasowałoby w końcu wycisnąć.

Wiesz, że dostałem ostrzeżenie, za coś równie banalnego, co teraz mi zarzuciłeś?

No i? Reakcja wciąż była nieadekwatna.

Cytuj
I jeśli tak to cię intryguje (skoro już drugi raz to komentujesz), to wkurzyło mnie ostrzeżenie dawane ZA NIC, podczas gdy nagminny trolling w wykonaniu Bazyla jest tolerowany.

Są inne możliwości reakcji na to niż rage-quitting. Szczególnie jak się już dawno nie jest nastolatkiem.

Natomiast Bazyliszka dalej nie uważam za trolla tylko... swego rodzaju oszołoma. No ale nie czytam wszystkiego co pisze, mogę mieć niepełny obraz sytuacji. Wrzućie go na Ignore i olejcie. Niech sobie pisze swoje bzdury o Egmoncie. Nie zauważyłem zeby się notorycznie dopieprzał personalnie do innych, wyjąwszy sytuacje gdy się odgryza.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:29:04 wysłana przez Gieferg »

Offline Koalar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #775 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:26:56 »
Nie jest problemem 10 osób, które odpowiedzą na trolling jednej, ale ta jedna, która trolluje. Od lat to samo. A później z rozbrajającą niewinnością stwierdzi, że nie wie co takiego robi  ::)

Generalnie rzeczywiście problemem jest troll i brak reakcji moderatora na jego aktywność. Jednak w przypadku forów, na których tolerowany jest taki trolling jak tutaj, problemem są właśnie osoby nagminnie wdające się w gadki z trollem. Można trollowi tysiąc razy napisać, że jest głupi, pisze głupoty, powtarza się, jest do kogoś albo czegoś uprzedzony itp., a jego to nie tylko nie przejmie, ale wręcz ucieszy, bo zwyczajnie lubi kogoś wkręcać albo ma satysfakcję z jakiegokolwiek zwrócenia na siebie uwagi i z pozostawania w jakiejkolwiek interakcji z innymi użytkownikami forum. Jedyny dobry sposób na dogryzienie trollowi to niereagowanie na jego prowokacje albo całkowite ignorowanie (przy okazji oszczędzi się innym forumowiczom częstego natrafiania na kolejne gadki o tym samym).
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #776 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:28:52 »
No i? Reakcja wciąż była nieadekwatna.

Są inne możliwości reakcji na to niż rage-quitting. Szczególnie jak się już dawno nie jest nastolatkiem.

Nie mówię, że nie. Może błędem było wracać. Tak czy siak, chyba nikomu usunięciem konta i ponownym zarejestrowaniem się, nie zaszkodziłem?

Generalnie rzeczywiście problemem jest troll i brak reakcji moderatora na jego aktywność. Jednak w przypadku forów, na których tolerowany jest taki trolling jak tutaj, problemem są właśnie osoby nagminnie wdające się w gadki z trollem. Można trollowi tysiąc razy napisać, że jest głupi, pisze głupoty, powtarza się, jest do kogoś albo czegoś uprzedzony itp., a jego to nie tylko nie przejmie, ale wręcz ucieszy, bo zwyczajnie lubi kogoś wkręcać albo ma satysfakcję z jakiegokolwiek zwrócenia na siebie uwagi i z pozostawania w jakiejkolwiek interakcji z innymi użytkownikami forum. Jedyny dobry sposób na dogryzienie trollowi to niereagowanie na jego prowokacje albo całkowite ignorowanie (przy okazji oszczędzi się innym forumowiczom częstego natrafiania na kolejne gadki o tym samym).

Masz rację, ale wg mnie najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby usunięcie delikwenta, który przyczynia się do takiej sytuacji. Już nie raz było wspominane, który punkt regulaminu nagminnie łamie Bazyl.

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #777 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:30:41 »
Cytat: Ramirez82
Nie mówię, że nie. Może błędem było wracać. Tak czy siak, chyba nikomu usunięciem konta i ponownym zarejestrowaniem się, nie zaszkodziłem?

O ile wszystkie twoje posty nie zniknęły to nie, jeśli zniknęły (nie wiem, nie sprawdzałem), to owszem, zaszkodziłeś całemu forum i czytelności prowadzonych na nim dyskusji, które zostały zdekompletowane.
Ja w tej sytuacji dwa razy bym się zastanowił zanim bym nawiązał z Tobą jakąkolwiek rozmowę, bo skąd mam wiedzieć, czy jutro nie wyparuje, jak ci znowu coś nie przypasuje? Na miejscu admina stałbym też na stanowisku, że kto w ten sposób sabotuje forum nie ma na nie powrotu.

No ale Mateusz (jak go znam) na pewno będzie innego zdania, bo nie praktykuje zarządzania forum Judge Dredd style, którego sam jestem zwolennikiem.

« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:34:28 wysłana przez Gieferg »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #778 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:39:22 »
Generalnie rzeczywiście problemem jest troll i brak reakcji moderatora na jego aktywność. Jednak w przypadku forów, na których tolerowany jest taki trolling jak tutaj, problemem są właśnie osoby nagminnie wdające się w gadki z trollem. Można trollowi tysiąc razy napisać, że jest głupi, pisze głupoty, powtarza się, jest do kogoś albo czegoś uprzedzony itp., a jego to nie tylko nie przejmie, ale wręcz ucieszy, bo zwyczajnie lubi kogoś wkręcać albo ma satysfakcję z jakiegokolwiek zwrócenia na siebie uwagi i z pozostawania w jakiejkolwiek interakcji z innymi użytkownikami forum. Jedyny dobry sposób na dogryzienie trollowi to niereagowanie na jego prowokacje albo całkowite ignorowanie (przy okazji oszczędzi się innym forumowiczom częstego natrafiania na kolejne gadki o tym samym).

To nie będzie działać bo pojawiają się nowe osoby i dalej będzie to samo.

Nie mówię, że nie. Może błędem było wracać. Tak czy siak, chyba nikomu usunięciem konta i ponownym zarejestrowaniem się, nie zaszkodziłem?

Głównie to sobie zaszkodziłeś, licznik postów ci się wyzerował i od razu mniejszy szacun  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #779 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 17:55:08 »
O ile wszystkie twoje posty nie zniknęły to nie, jeśli zniknęły...

Niepotrzebnie się rozpisałeś i pobudziłeś wyobraźnię. Posty nie zniknęły.

Głównie to sobie zaszkodziłeś...

No nie wiem, Gieferg sugeruje co innego ;)