Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 295118 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #750 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:28:00 »
Niektórzy powinni dostać bana na ip.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #751 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:30:38 »
Zawsze tak było?

Tak, zawsze tak było w przypadku, gdy użytkownik sam usunął konto.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline michał81

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #752 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:31:01 »
Zachęcam do zgłaszania się na moderatora.
Moderator powiadasz ....

Offline Szekak

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #753 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:32:34 »
Dlatego pytam czy było warto? Nie lepiej po prostu odpuścić? Wrzucić na luz?
Z moderacją i tak nie wygracie :)
Ten apel to do ramieraza? Zgadzam sie z nim swoja droga. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #754 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:35:01 »
Może jakaś kobieta chętna? ;)


Jakieś dwie tutaj się przewijały.

Ja mogę się zgłosić, widziałem jak w Ameryce moderują to trochę wiem  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #755 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:10:48 »
Usunął konto przez debilne ostrzeżenie czyli przez złą moderację.

Jak mi są przywalane duże ostrzeżenia, za pisanie na temat, to jest ok. Jak wy dostajecie ledwo 10% za wieloletnie walenie jednozdaniowcami w moją stronę, przez co robi się spam, to @ramirez82 się nagle obraża.

Mi się podobała moderacja @fragsela na starym forum, bo równo walił osty.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #756 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:16:58 »
Mi też się podobała moderacja na starym forum  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #757 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:18:03 »
Jak mi są przywalane duże ostrzeżenia, za pisanie na temat, to jest ok.
Nie piszesz, co widać po wyciętych dziś postach z tematu Zielonej Latanii.
Druga częsta opcja piszesz bzdury.

I takimi postami jak ten teraz zachęcasz mnie tylko bardziej do zostania moderatorem na tym forum.

Mi się podobała moderacja @fragsela na starym forum, bo równo walił osty.
Który finalnie też do ciebie stracił cierpliwość.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:26:31 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #758 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:34:12 »
Witam ponownie i zgłaszam się na stanowisko moderatora  8)

Online parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #759 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:35:10 »
Jak w przedszkolu - proszę pani, to nie ja, to on zaczął!

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #760 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 14:55:28 »
Witam ponownie i zgłaszam się na stanowisko moderatora  8)

To pewnie Kapral :>

Swoją drogą usuwanie własnego konta to już żenada level: Grand Master.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:07:36 wysłana przez Gieferg »

Juby

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #761 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:16:25 »
Cieszę się, że w końcu ktoś podjął ten temat, bo przestałem się tu wypowiadać kilka tygodni temu (wymieniłem jedynie kilka pw z dwoma userami) i zaglądam głównie w celach informacyjnych (np. w kwestiach promocji). Powód: "poziom dyskusji" i brak moderacji. Dlatego dodam też swoje trzy grosze.

Jestem zdania, że forum funkcjonuje poprawnie tylko jeśli ma administratorów i moderatorów, którzy go pilnują. Jeśli ich brakuje - a temu zdecydowanie brakuje - to powstaje ściek (patrz: forum KMF), toksyczne środowisko osób, które pod zasłoną anonimowości pozwalają sobie na zbyt wiele, nie przejmują się regulaminem i nie mają szacunku do drugiej osoby (w końcu w sieci są jedynie nickiem i awatarem, co nie?). Tak się dzieje tutaj, a to, co wypisują niektórzy, właśnie dzisiaj, w tym wątku, dobitnie to udowadnia.

Mi się podobała moderacja @fragsela na starym forum, bo równo walił osty.

Już ten komentarz pokazuje, że osty z poprzedniego forum niczego cię nie nauczyły (nie tylko ciebie). Jeśli ktoś dostał ost i nie było/ma poprawy, to po drugim ostrzeżeniu już powinien być permanentny ban. Mateusz jest sam, ma drugą stronę i forum, którym poświęca dużo czasu, więc nie powinien być tutaj pobłażliwy. Stąd takie, a nie inne zachowania Bazyliszka, Kaprala, ramireza i wielu więcej. Ktoś dostałby bana - reszta przemyślałaby następnym razem, czy chce znowu wchodzić w podobną dyskusję (jeśli już, to ma od tego pw). Nie byłoby poprawy - drugi user dostałby bana. Wtedy już na pewno każdy zastanowiłby się dwa razy przed wysłaniem wypowiedzi w obawie przed własnym banem, a jeżeli nie, to kolejny ban, aż do skutku. Inaczej wychowuje się użytkowników niereformowalnych, jakich tu pełno.

Od 13 lat wypowiadam się na forum BatCave i nie kojarzę podobnych problemów. Jest administrator (nawet dwóch, choć jeden rzadziej wpada), jest dwóch czynnych moderatorów (trzech o ile kelen nie porzucił nas już kompletnie dla KOMIKSpecu), jest porządek i - uważam - przyjazna atmosfera. Jeśli ktoś czytał tu moje opinie na temat komiksów, kolejne znajdziecie właśnie na BatCave, nie widzę sensu wklejać ich tutaj. W razie czego, wiecie gdzie mnie szukać.

W temacie ramireza82:
Cytat: Mateusz
3. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na forum. Wyjątkiem jest uzyskanie zgody od Administracji w uzasadnionych sytuacjach.

IMHO jeśli facet miał już jedno konto, to miał i z niego zrezygnował. Zabawa w usuwanie i tworzenie nowych kont skończyła się kiedyś wielką awanturą na filmwebie i zablokowanie możliwości zmiany nazwy użytkownika. Ale to forum Mateusza, zrobi co będzie uważał za słuszne (ja i tak się już tutaj nie wypowiadam). Dla mnie strzelenie focha i powrót po kilku godzinach nie byłyby "uzasadnioną sytuacją" na zgodę na ponowne konto, a jeśli tak, to byłoby ono bacznie obserwowane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #762 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:23:20 »
W temacie ramireza82:
IMHO jeśli facet miał już jedno konto, to miał i z niego zrezygnował. Zabawa w usuwanie i tworzenie nowych kont skończyła się kiedyś wielką awanturą na filmwebie i zablokowanie możliwości zmiany nazwy użytkownika. Ale to forum Mateusza, zrobi co będzie uważał za słuszne (ja i tak się już tutaj nie wypowiadam). Dla mnie strzelenie focha i powrót po kilku godzinach nie byłyby "uzasadnioną sytuacją" na zgodę na ponowne konto, a jeśli tak, to byłoby ono bacznie obserwowane.

Chyba źle interpretujesz regulamin. Jeśli usunąłem konto, i zarejestrowałem się ponownie po kilku godzinach, niezależnie od tego czy to
żenada level: Grand Master.

to wciąż jest to jedno konto.

Chyba, że w regulaminie jest jakiś punkt, że jak usuniesz konto, to już nie możesz założyć drugiego. Przytoczysz go?

Bender

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #763 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:27:18 »
O ile mam wielki szacunek do Mateusza, że podjął się ratowania upadającej Gildii, zadał sobie trud by utworzyć to forum technicznie oraz moderuje, to nie do końca zgadzam się z twierdzieniem, że to forum jednej osoby. Przyszliśmy tu wspólnie i w porozumieniu. Więc flaki forum zbudował Mateusz ale nie społeczność. Once again, z całym szacunkiem.

I zastanawiam się czy takie organizacujno społecznościowe decyzje (np o zasadach banach etc) nie powinny być poddawane głosowaniu po prostu.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #764 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 15:36:35 »
Jeśli ktoś sam usunął konto, to ma pełne prawo do założenia drugiego.

I zastanawiam się czy takie organizacujno społecznościowe decyzje (np o zasadach banach etc) nie powinny być poddawane głosowaniu po prostu.

Nie bardzo to sobie wyobrażam przede wszystkim z praktycznego punktu widzenia. Chętnie jednak oddam moderowanie w ręce osób, które według społeczności mają większy mandat do tej funkcji, co zostanie wyłonione przez głosowanie. Ponawiam więc możliwość zgłaszania swoich kandydatur.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami