Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294908 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #735 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:22:50 »

Nadal jestem zdania, że admin jest zbyt pobłażliwy co bardzo uderza w forum. Wystarczy popatrzeć na stosunek gości do zarejestrowanych codziennie. Ktoś wchodzi, widzi 'gimbusowe' avatary, trolle, kłótnie, wyzywanie i myśli 'no spoko, to ja tylko popatrzę na newsy i poczekam na linki do promocji'.

Albo to po prostu kwestia popularności samego forum i suchej statystyki. Masa ludzi, opuściła forum gildii i na to forum, już nie migrowała bo albo o nim nie wiedziała albo poszła gdzie indziej. Forum gildii budowało się od 2008. Logiczne, ze to forum nagle w rok nie wbije miliona postów. Do tego to forum jest jeszcze bardziej skupione na komiksach niż gildia, gdzie poza komiksami ogromną liczbę postów generowało  też subforum bitewniaków.

Wreszcie sama statystyka, która pokazuje, że tak samo nie każdy kto obejrzy film na youtubie go skomentuje. Tak samo nie każdy ma tutaj koniecznie ochotę zostać udzielającym się regularnie forumowiczem.

Poza tym sucha statystyka mówi, że im więcej ludzi będzie się rejestrować tym samym będzie rosnąć liczba trolli. Nie jest tu aż tak tragicznie w porównaniu z ogromnymi forami pokroju bastionu fanów star wars, gdzie wysyp trolli, histerii i  jedno zdaniowych postów woła o pomstę do nieba, a sam poziom dyskusji też jest jeszcze bardziej chaotyczny.

No i prawdę mówiąc  powiedziałbym w sumie, ze jak na niecały tysiąc userów, to liczba postów  jest na tym forum  całkiem spora.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:24:35 wysłana przez Pan M »

Offline Gieferg

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #736 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:26:04 »
Jest.
Filmożercy działają przeszło 6 lat i mają jakieś 70% tego. Aktywność jest tu duża, większa niż na jakimkolwiek forum na jakim obecnie bywam.

Offline Bazyliszek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #737 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:39:18 »
Ja za takie teoretyzowanie jestem Obserwowany  :)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

I wy drodzy moderatorzy twierdzicie, że jest wszystko w porządeczku.

No nie jest w porządku bo po tych wszystkich latach dostałeś tylko 10% osta, chociaż spamujesz cały czas jednozdaniowcami, od bardzo dawna. Zobaczcie chociaż jego najnowszy temat w dziale Nasze Kolekcje Komiksowe. Czysty przykład spamu, wycieczek osobistych i postów nie na temat

Offline Lafar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #738 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:45:37 »
Musze Cie uspokoic - wybor awatara byl przemyslany. ;)

To, że przemyślany nie oznacza, że dobry.


@Pan M tak, im więcej ludzi tym więcej trolli ale jeżeli trolle nie będą usuwani to nie będzie przypływu ludzi. Zawsze tak było - jeżeli w co drugim temacie (uogólnienie) będzie wojna Pana z nickiem na K. z każdym to ludzie nie będą chcieli się wypowiadać ani zakładać tematów. Ostatnio był taki temat nawet, wchodzi nowa osoba, pisze z pytaniem i dostaje jak z automatu kilka odpowiedzi, że jej pomysł jest 'gejowski'.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:54:39 wysłana przez Lafar »

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #739 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:48:31 »
Dostał dzisiaj dwa ostrzeżenia. Wcześniej jeśli przymykałem oko na jego posty, to przymykałem także oko na uszczypliwości w jego kierunku.

Nie byłoby uszczypliwości gdyby nie było wypełnionych bredniami postów.

A gdyby dodać drugi poziom zabezpieczeń?
W tym momencie po iluś tam ostrzeżeniach dostaje się bana na jeden czy kilka dni.
Po czym (jak rozumiem) licznik się zeruje i można spokojnie wrócić do robienia syfu w warunkach recydywy z każdorazowo czystą kartą.

A co byłoby gdyby ostrzeżenia się kumulowały to znaczy każdy ban byłby zapamiętywany i "dokładany do wyroku" w efekcie recydywa skutkowałaby nakładającymi się na siebie i coraz bardziej wydłużającymi się banami? Taki efekt kuli śniegowej do bana dożywotniego włącznie.
Czyli przykładowo:
Pierwszy ban - 1 dzień/5 dni
Drugi ban - 1+1/5+5
Trzeci 2+1/10+5
I w ten deseń aż do dożywocia.

Jeżeli obecny system nie działa (a nie widać żeby działał) to szaleństwem jest stosowanie go raz za razem licząc na efekt inny niż dotychczasowy (w postaci opamiętania się pewnego mąciwody do którego pewne rzeczy nie mogą dotrzeć).
Inaczej wyjdzie na to, że samopoczucie jednego recydywisty jest bardziej istotne niż reszty użytkowników.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:50:53 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #740 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:56:40 »
No nie jest w porządku bo po tych wszystkich latach dostałeś tylko 10% osta, chociaż spamujesz cały czas jednozdaniowcami, od bardzo dawna. Zobaczcie chociaż jego najnowszy temat w dziale Nasze Kolekcje Komiksowe. Czysty przykład spamu, wycieczek osobistych i postów nie na temat
Oczywiście, że to nie jest w porządku bo po tych wszystkich latach dostałeś tylko 50% osta
Twój komiks jest lepszy niż mój

Yossarian

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #741 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:05:50 »
Jprdl, co to się od rana dzieje? ???

A osiągnęliście tą swoją g#wnoburzą i antybazyliszkową krucjatą tylko tyle, że gość, który miał ogromną wiedzę nt. komiksów i najwięcej postów usunął konto.

Warto było?

JanT

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #742 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:10:23 »
Usunął konto przez debilne ostrzeżenie czyli przez złą moderację.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #743 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:13:24 »
Jprdl, co to się od rana dzieje? ???

A osiągnęliście tą swoją g#wnoburzą i antybazyliszkową krucjatą tylko tyle, że gość, który miał ogromną wiedzę nt. komiksów i najwięcej postów usunął konto.

Warto było?
Nie wiem czy warto, Mateusz na pewno ci odpowie, przecież on tu rządzi.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online donT

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #744 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:16:11 »
Jprdl, co to się od rana dzieje? ???

Dokladnie.

A Ty Ramirez (wiem, ze to czytasz) wez nie pajacuj tylko wracaj na forum.
Nie badz miekiszonem.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Yossarian

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #745 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:17:27 »
Nie usuwałby konta, gdyby nie dzisiejsza sytuacja, na którą owszem, złożyło się również złe moderowanie.

Co do bazyliszka, to jeśli niektórym aż tak przeszkadza, że domagają się dla niego bana, to zawsze mogą go ignorować, nie odpisywać mu, itd. Jest na to wiele sposobów, naprawdę :)

Rezultatem dzisiejszego poranka jest to, że na forum nadal jest Bazyliszek (i najprawdopodobniej będzie dopóki sam nie zrezygnuje), a nie ma za to Ramireza. A chyba nie taki był cel?

Dlatego pytam czy było warto? Nie lepiej po prostu odpuścić? Wrzucić na luz?
Z moderacją i tak nie wygracie :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:19:01 wysłana przez Yossarian »

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #746 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:20:33 »
No to będą sami przegrani.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #747 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:21:11 »
Najmniejsze ostrzeżenie to powinien być co najmniej jednodniowy ban bo z tych procentów nic nie ma. Ja sam jak raz świadomie przesadziłem to miałem bekę jak dostałem tylko 10% :)

A Ty Ramirez (wiem, ze to czytasz) wez nie pajacuj tylko wracaj na forum.
Wolno chyba dopiero po trzech miesiącach.

Offline Mateusz

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #748 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:25:00 »
Jeśli większości nie podobają się moje metody moderowania forum, to mogę jedynie powtórzyć apel: Zachęcam do zgłaszania się na moderatora. Najlepiej dwóch moderatorów. Wybrani zostaną w głosowaniu, aby uzyskali mandat społeczny.

Wolno chyba dopiero po trzech miesiącach.

Po usunięciu konta można założyć nowe w każdej chwili.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

JanT

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #749 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 13:26:25 »
Jeśli większości nie podobają się moje metody moderowania forum, to mogę jedynie powtórzyć apel: Zachęcam do zgłaszania się na moderatora. Najlepiej dwóch moderatorów. Wybrani zostaną w głosowaniu, aby uzyskali mandat społeczny.
Może jakaś kobieta chętna? ;)

Po usunięciu konta można założyć nowe w każdej chwili.
Zawsze tak było?