Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 294864 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

John

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 01:30:09 »
Ja też jestem za Bazylem. Lubię z niego pośmieszkować na forum, ale to z sympatii. Większość ludzi wyciera sobie nim gębę regularnie, mimo że sami święci nie są i robią większy śmietnik w tematach pisząc 10 postów o Bazylu, gdy On napisze tylko jeden i pójdzie. Za to z kolegą Michaelem Korvacem powinno się porozmawiać w końcu, bo konstrukcja jego postów jest masakrycznie nieczytelna, a On nie widzi nadal nic złego w nich pozostająć głuchy na wiele krytycznych głosów.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 06:31:42 »
Nazwijmy rzecz po imieniu, OK?

Cytuj
Mobbing – prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. W języku angielskim termin ma szersze znaczenie, które nie dotyczy wyłącznie miejsca pracy; odpowiednikiem polskiego mobbingu po angielsku jest na ogół workplace bullying lub workplace harassment. Terminu mobbing w odniesieniu do zachowań występujących w grupach społecznych użył jako pierwszy szwedzki naukowiec Peter-Paul Heinemann.

Międzynarodowa Organizacja Pracy definiuje pojęcie mobbingu jako obraźliwe zachowanie poprzez mściwe, okrutne, złośliwe lub upokarzające usiłowanie zaszkodzenia jednostce lub grupie pracowników. Obejmuje ono sprzysięganie się lub mobbing przeciwko wybranemu pracownikowi, który staje się przedmiotem psychicznego dręczenia. Mobbing charakteryzuje się stałymi, negatywnymi uwagami lub krytyką, społecznym izolowaniem danej osoby, plotkowaniem lub rozprzestrzenianiem fałszywych informacji.

I rozwinięcie dla osób władających mową Szekspira:

Cytuj
Mobbing, as a sociological term, means bullying of an individual by a group, in any context, such as a family, peer group, school, workplace, neighborhood, community, or online.

Janice Harper argued that mobbing is a form of group aggression innate to primates, and that those who engage in mobbing are not necessarily "evil" or "psychopathic," but responding in a predictable and patterned manner when someone in a position of leadership or influence communicates to the group that someone must go. Anyone can and will engage in mobbing. Once mobbing gets underway, just as in the animal kingdom it will almost always continue and intensify as long as the target remains with the group. Mobbing is a form of group aggression on a continuum of structural violence with genocide as the most extreme form of mob aggression.

Following on from the work of Heinemann, Elliot identifies mobbing as a common phenomenon in the form of group bullying at school. It involves 'ganging up' on someone using tactics of rumor, innuendo, discrediting, isolating, intimidating, and above all, making it look as if the targeted person is responsible (victim blaming).

Dziękuję za uwagę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 06:56:11 wysłana przez Kapral »

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:01:34 »
Pisanie na forum to nie praca. Moderator to nie przelozony. Nie pasuje, czujesz sie ponizony to mozesz sobie isc pisac swoje madrosci gdzie indziej.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:09:55 »
Rozumiem, że nie znasz angielskiego i umknął ci cały fragment mojego komentarza do waszych jazd po Bazylu. No cóż, może spróbuj google translate. Kulawe to, ale sens powinno uchwycić.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:42:06 wysłana przez Kapral »

Offline Murazor

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 07:48:23 »
Dalej twierdze, ze na prywatnym forum wlasciciel ustala prawa i moze robic co chce, jak mu sie ktos nie spodoba moze go sobie zbanowac, obserwowac, czy ograniczac jego posty. Mozesz to nazywac mobbingiem, mozesz sie tez obrazic i rzucic pare sprytnych inwektyw w moim kierunku, jak to masz w zwyczaju z ludzmi, ktorzy sie z toba nie zgadzaja. Ode mnie koniec rozmowy z toba, bo nie po to mam cie w ignorze, zeby ci odpisywac  :) ot nuda w wolny dzien.

Jezeli komus to nie odpowiada moze poprosic o usuniecie konta i nie byc czescia prywatnego forum. Nikt nikogo nie zmusza do bycia czescia forum.

Na kazdym forum, ktorego bylem czescia placzace posty o niesprawiedliwosc byly usuwane i sprawa byla zalatwiana na pw. Z kilku powodow, aby nie robic dram. Takich jak ta na przyklad. Aby nie kwestionowac moderatorow, bo ludzie dobrowolnie zgadzaja sie pomoc przy tworzeniu forum, a sa atakowani za swoje decyzje.

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:29:04 »
Są dwie możliwości: albo nie rozumiesz, albo udajesz, że nie rozumiesz. Słowo "mobbing" pochodzi od angielskiego "mob", co oznacza tluszczę albo motłoch. Jak sama nazwa wskazuje, nie opisuje ono tzw. znętów ze strony jednej osoby (szefa, moderatora), tylko tłumu (użytkowników). Rozumiem doskonale, że wstyd ci się przyznać, że bierzesz udział w takiej właśnie haniebnej nagonce na Bazyla, ale fajnie byłoby, jakbyś to sobie po prostu uświadomił.

Dalej twierdze, ze na prywatnym forum wlasciciel ustala prawa i moze robic co chce.

No jednak nie do końca. Wszystkich nas obowiązują te same normy i przepisy, czy to w domu, czy w pracy, czy w internecie. Jedynie zatwardziali konserwatyści mają z tym problem, bo wydaje im się, że u siebie każdy może robić co mu się podoba. I bardzo cię proszę, nie wyrzucaj mnie stąd, bo twoje zachcianki wiszą mi jak kilo kitu na agrafce.
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 08:55:27 wysłana przez Kapral »

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:16:05 »
No masz - w tej kwestii zgadzam się z Kapralem.

Online perek82

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:34:39 »
Ja w domu jednak stosuję inne normy niż w pracy czy na ulicy. W domu ja ustalam normy, w pracy ustala je pracodawca, na ulicy są nazwijmy to zasady współżycia społecznego. Prawo też obowiązuje wszędzie, ale ono nie reguluje wszystkich kwestii (na razie przynajmniej).
Tak samo, gdybym miał jakieś forum, to bym określił jakieś zasady i eliminował tych, którzy je łamią. Wchodząc do jakiegoś środowiska akceptujemy panujące w nim zasady. Tak samo, gdy zwyczaje pewnych środowisk mi nie odpowiadają, to się tam nie pcham.

Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:37:03 »
No dokładnie, w domu mogę sobie np. chodzić na golasa a na ulicy czy w robocie raczej tak średnio.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:40:59 »
Ale tu chodzi o to, że do Bazyla i czepiających się go (zdecydowanie przesadnie) nie są stosowane te same normy.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:52:26 »
No nie wiem, jakby co post nie pisał Egmont zły Hachette dobre, to może by się nie czepiali, zapewne z dwóch innych forów został zbanowany przez przypadek, tam też moderatorzy byli źli.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arion Flux

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:53:19 »
Ale od razu nasuwa się pytanie, dlaczego akurat dany uzytkownik jest tak "niesprawiedliwie" traktowany, dlaczego akurat na nim znęca się moderator i inni niegodziwi użytkownicy. 

Jak pokazuje doświadczenie, aby niektorzy użytkownicy zachowywali się w miarę normalne, trzeba na nich nałożyć wieksze "okowy restrykcji" niż te stosowane wobec ogółu. Wpp. osoby takie rozkręcają się i to nie jakoś konstruktywnie, ale w sposob wrecz patologiczny np. powielając w nieskonczoność treść swoich poprzednich postów. I trwa to tak bez konca, bo adwersarzy, ktorzy doszli do wniosku, ze po prostu nie warto z taką osoba gadać, zastepują nowe osoby, które jeszcze tego nie wiedza.

W rezultacie prowadzi to do zaśmiecania watkow postami nie zawierającymi żadnych treści, powstaje szum informacyjny, przez ktory trudno sie przedrzeć, aby cokolwiek istotnego z takiego forum wyczytać, nie mówiac juz o prowadzeniu jakies mniej lub bardziej merytorycznej dyskusji.

Zatem w tego rodzaju "ostowaniu" upatruję nie jakiejs niesprawiedliwości czy wrecz - jakby chcieli niektorzy - mobbingu, ale postrzegam go jako mechanizm sprowadzający niektorych, "trudnych" uzytkowników do stosownego poziomu umozliwającego normalne funkcjonowanie forum; po prostu niektorzy użytkownicy tego potrzebują, aby normalnie funkcjonować na forum. (A ponieważ z "ostami" funkcjonują normalnie, wowczas pojawiaja się głosy, że to niesprawiedliwe, że taki normalny użytkownik jest "ostowany" - błędne koło.) Jest to zatem robione nie tylko dla dobra forum, ale również dla tych "trudnych" użytkownikow, ponieważ alternatywą jest czesto po prostu ban.     
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Sierpień 2019, 10:54:59 wysłana przez KukiOktopus »

Kapral

  • Gość
Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:11:42 »
Ja w domu jednak stosuję inne normy niż w pracy czy na ulicy. W domu ja ustalam normy, w pracy ustala je pracodawca, na ulicy są nazwijmy to zasady współżycia społecznego. Prawo też obowiązuje wszędzie, ale ono nie reguluje wszystkich kwestii (na razie przynajmniej).

Bredzisz. Żaden pracodawca nie może wprowadzić sobie zasad sprzecznych z kodeksem pracy i setką innych ustaw. Podobnie statut ani regulamin np. w spółdzielni mieszkaniowej. Idąc dalej, akty wykonawcze nie mogą być sprzeczne z ustawami, ustawy z konstytucją, a konstytucja z umowami międzynarodowymi. Więc ty możesz sobie oczywiście ustalać w domu jakie chcesz zasady, ale jak spuścisz żonie manto, to i tak pójdziesz siedzieć, bo nikt się twoimi "prywatnymi" zasadami przejmował nie będzie.

Tak samo, gdybym miał jakieś forum, to bym określił jakieś zasady i eliminował tych, którzy je łamią. Wchodząc do jakiegoś środowiska akceptujemy panujące w nim zasady. Tak samo, gdy zwyczaje pewnych środowisk mi nie odpowiadają, to się tam nie pcham.

Nie schlebiaj sobie. To forum, będące zresztą częścią jakiegoś komercyjnego serwisu, zarabiającego na reklamach i promowaniu określonych dystrybutorów, nie jest żadnym "środowiskiem", tylko message boardem, co na polski tłumaczy się chyba jako "tablica ogłoszeń" :)

Jest to zatem robione nie tylko dla dobra forum, ale również dla tych "trudnych" użytkownikow, ponieważ alternatywą jest czesto po prostu ban.     

"Dla ich własnego dobra" to jest argument typowy dla sadystów i psychopatów. Żenada.

Offline Arion Flux

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 11:58:03 »
[...] To forum, będące zresztą częścią jakiegoś komercyjnego serwisu, zarabiającego na reklamach i promowaniu określonych dystrybutorów, nie jest żadnym "środowiskiem", tylko message boardem, co na polski tłumaczy się chyba jako "tablica ogłoszeń" :)

"Dla ich własnego dobra" to jest argument typowy dla sadystów i psychopatów. Żenada.
"Sadyzm i psychopatia na tablicy ogłoszeń". Jak zawsze potrafisz mnie rozbawić   :D

Online perek82

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 12:00:58 »
Nie bredzę. Pracodawca może wymagać od pracowników rzeczy, które nie są sprzeczne z kodeksem pracy. Inny może takich rzeczy nie wymagać.

Nie schlebiam sobie, zresztą nie wiem na czym to schlebianie miałoby tutaj polegać.
Forum jest pewnym środowiskiem - czy chcesz czy nie.

A spuszczenie żonie manta jest złamaniem prawa, które wszędzie obowiązuje, o czym zresztą napisałem.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/