Autor Wątek: Sugestie na temat forum  (Przeczytany 299471 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1365 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 22:13:58 »
@szekak
Ale czy mi się wydaje czy można dostać procenty poniżej progu "obserwowany"?

Zresztą. Zmień awatar na jakąś blondi i będziesz dostawał mniej. Blondynki mają lżej. 8)

Chłopaki - sum41 dostał w łeb akurat gdy zaczął wrzucać zajebiste okładki. No timing fatalny.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1366 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 22:20:54 »
Pytanko do pieknej moderacji - czemu death_bird nie dostal % za swoj polityczny spam, a wszyscy wokol dostali? :-*

Bo polityka wg regulaminu nie jest zabroniona.
Co nie przeszkadzało wlepić mi wczoraj 40% za niewinny obrazek mistrza Kozy, który nawet nie był w 100% polityczny. Przekaz był tak ogólny, że polityczne odczytanie dodawało mu tylko kolejnego poziomu. No ale subtelności to trzeba umieć wyłapać.
Jak wykazałem, że nie naruszał żadnego z punktów regulaminu to już nie dostałem odpowiedzi.
Za to drugi użytkownik za rozpowszechniane kłamstwa (to już ujęte w regulaminie) dostał śmieszne 10% (i to po moim przypomnieniu), a jego post dalej sobie radośnie wisi.

Offline death_bird

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1367 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 22:25:07 »
Przepraszam bardzo, ale ja się odnosiłem głównie do kwestii ekonomicznych/finansowych.
Nic nie poradzę, że za niektórymi decyzjami stoją politycy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1368 dnia: Śr, 02 Luty 2022, 22:46:09 »
Bo polityka wg regulaminu nie jest zabroniona.
Co nie przeszkadzało wlepić mi wczoraj 40% za niewinny obrazek mistrza Kozy, który nawet nie był w 100% polityczny. Przekaz był tak ogólny, że polityczne odczytanie dodawało mu tylko kolejnego poziomu. No ale subtelności to trzeba umieć wyłapać.
Jak wykazałem, że nie naruszał żadnego z punktów regulaminu to już nie dostałem odpowiedzi.
Za to drugi użytkownik za rozpowszechniane kłamstwa (to już ujęte w regulaminie) dostał śmieszne 10% (i to po moim przypomnieniu), a jego post dalej sobie radośnie wisi.

Nie wiem czy tą moderacją zajmuje się cały czas ta sama osoba, ale na przestrzeni lat to wygląda tak jakby ktoś rozchwiany emocjonalnie to robił.
Jak na początku forum absolutnie nic nie robili i była wolna amerykanka to zaraz będę bany dawać jak się jakiś post nie spodoba  ;D
Pierwsze "przebłyski" tej moderacji były parę lat temu jak zaczęli rozdawać ostrzeżenia na prawo i lewo zupełnie bez sensu aż dwóch gości co miało najwięcej postów pokasowało konta, no ale największy fan komiksu jest dalej ;D, tylko chwilowo nieaktywny :D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1369 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:09:12 »
@bender watpie zeby sum dostal wyciszenie za sam filmik, on mial stale ostrzezenie za off top polityczny, widocznie mu sie zebralo w koncu do wyciszenia.

Od kiedy na tym forum nie można się wypowiadać na tematy polityczne bo chyba coś przegapiłem?

Wszystkim obroncom tego uzytkownika polecam pochylenie sie nad jego postami i policzenia wypowiedzi ktore mozna uznac za merytoryczne na temat komiksow. Mnie osobiscie cholera strzela jak czytam jego 30 antyszczepionkowy post szczegolnie kiedy wszystko co ma do powiedzenia o komiksach to ze rysunki kiedys byly lepsze...

Jakie antyszczepionkowe? Raczej robienie beki z covidian.

Ja suma bardzo ceniłem bo wrzucał dużo okładek z komiksów z czasów w których "rysunki były lepsze".
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Luty 2022, 00:10:54 wysłana przez amsterdream »

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1370 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:18:15 »
@amsterdam kluczowe słowo off top. wypowiadać o polityce się można dopóki trzymasz sie tematu watku, sum ma z tym ewidentny problem.

"Jakie antyszczepionkowe? Raczej robienie beki z covidian." - Nie wiem jakie posty czytałeś, i co się kwalifikuje do beki z covidian. Szczerze nie bardzo mnie to nawet interesuje. Ja liczę, może naiwnie, że na forum komiksowym będziemy rozmawiać o komiksach a nie spełniać swoje potrzeby agitek politycznych.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Luty 2022, 00:22:46 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline LukCook

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1371 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:23:09 »
Jeżeli forum komiksowe ma służyć tylko i wyłącznie do rozmów o komiksach to zamknijmy wątki o filmach, serialach, piłce nożnej, figurkach i wszystkim innym co nie jest związane z naszym ukochanym medium. Dawanie banów czy wrzucanie do obserwacji za polityczne żarty albo nawet rozmowy jest niepoważne i kompromitujące. Przypomnę tylko, że sytuacja polityczna wpływa na ceny komiksów.

Offline Leyek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1372 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:30:16 »
Od kiedy na tym forum nie można się wypowiadać na tematy polityczne bo chyba coś przegapiłem?

Wszyscy przegapiliśmy. Pan admin dodał jakiś punkt w regulaminie, tylko zapomniał, że pisał fontem sympatycznym (aluzja do "atramentu sympatycznego", wolę wyjaśnić, żeby zaraz % nie dostać, bo jeszcze ktoś będzie miał jakieś inne skojarzenia) i nikt tego punktu oprócz niego nie widzi.

Zacytowałbym co dostałem na PW, ale się boję :)

Offline LukCook

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1373 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:31:10 »
@sad_drone oczywiście, że nie precz z cenzurą. Forum powinno być moderowane (internet powinien być
), niestosowne treści usuwane ale powinno być to robione prawidłowo. Nie zgadzam, się z tym co publikował sum ale osobiście nie widzę powodu do bana. Widziałem już na forum gorsze posty, wyzwiska czy bardzo agresywne dyskusje ale nie kończyło się banem ani nawet dodaniem do obserwacji.

Offline sad_drone

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1374 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:34:49 »
@LukCook Usunąłem mojego posta zanim odpisałes jeszcze bo źle zrozumiałem o co w nim chodziło. ;) Myślę że istotne w kontekście suma jest fakt że nie ma on bana a wyciszenie (które zniknie za parę/parenaście dni) i nie dostał go za jedną wypowiedź a zbierało mu się od dłuższego czasu w procentach. Moim zdaniem zasłużenie ale to już każdy sam oceni.


edit tak dla kontekstu, co jest off topem politycznym a co nie. W temacie supermana jest x stron dyskusji o gej supermanie, i ten wątek nie zleciał bo jest związany bezpośrednio z komiksem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Luty 2022, 00:37:40 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1375 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 00:58:51 »
No tam to jest gej-superman, to ciężko o tym nie mówić, znaczy oficjalnie jest bi, czyli też można dawać ostrzeżenia ;D
Jeżeli forum komiksowe ma służyć tylko i wyłącznie do rozmów o komiksach to zamknijmy wątki o filmach, serialach, piłce nożnej, figurkach i wszystkim innym co nie jest związane z naszym ukochanym medium. Dawanie banów czy wrzucanie do obserwacji za polityczne żarty albo nawet rozmowy jest niepoważne i kompromitujące. Przypomnę tylko, że sytuacja polityczna wpływa na ceny komiksów.
Można powiedzieć, że sytuacja polityczna to nawet na wszystko wpływa.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline misiokles

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1376 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 07:14:56 »
Ja uważam, że każdy z nas powinien w życiu zaliczyć z kilka kilkudniowych wyciszeń. To uczy pokory i szacunku.

Offline Pawelek

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 10:47:58 »
Ja uważam, że każdy z nas powinien w życiu zaliczyć z kilka kilkudniowych wyciszeń. To uczy pokory i szacunku.

Offline xanar

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1378 dnia: Cz, 03 Luty 2022, 11:08:45 »
Ja to uważałbym na twoim miejscu, ostatnio to za filmiki tu wyciszają :D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Pawel.M

Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #1379 dnia: So, 05 Luty 2022, 15:59:24 »
Leyek
Akurat do ciebie to administracja podchodzi tu wybitnie wyrozumiale. Chyba żaden inny user na taką wyrozumiałość liczyć nie może.