Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 4286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

Regulamin
« dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 22:29:52 »
Regulamin forum KOMIKSpec.pl

§1 Treści publikowane na forum

1. Na forum Użytkownikowi zakazuje się umieszczania treści sprzecznych z polskim i międzynarodowym prawem, które naruszają dobro innych osób, a zwłaszcza treści: uznanych powszechnie za wulgarne, obraźliwe, oszczercze wobec innych; dyskryminujące grupy wyznaniowe, etniczne, mniejszości seksualne, rasowe itp.; faszystowskie, komunistyczne, propagujące przemoc, uznawane powszechnie za drastyczne i niedozwolone; pornograficzne; namawiające, pochwalające zażywanie wszelkiego rodzaju środków odurzających; zawierające odnośniki do nielegalnych plików (np. muzyki, filmów, oprogramowania). Zabrania się uporczywego trollowania, tj. zamieszczania natarczywych, napastliwych, wyraźnie kontrowersyjnych lub nieprawdziwych treści na dany temat. Ponadto, bez zgody Administracji, zakazuje się umieszczania reklam, ogłoszeń, odnośników przynoszących jakiekolwiek zyski.
2. Posty publikowane przez Użytkownika wyrażają poglądy tylko tego Użytkownika.
3. Administracja nie odpowiada za posty opublikowane przez Użytkownika.
4. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany lub usuwania postów dodanych przez Użytkownika (także bez podania przyczyny).

§2 Użytkownicy i ich konta

1. Użytkownik ma obowiązek zapoznać się i zastosować do Regulaminu. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
2. Użytkownik, który nie będzie stosował się do Regulaminu forum, może otrzymywać ostrzeżenia, a w dalszej konsekwencji także bana.
3. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na forum. Wyjątkiem jest uzyskanie zgody od Administracji w uzasadnionych sytuacjach.
4. Awatary i sygnatury Użytkowników muszą być przejrzyste i nie mieć negatywnego wpływu na działanie forum (zbyt duży rozmiar, wymiary obrazka itd.).
5. Awatary i sygnatury Użytkowników nie mogą zawierać treści wyszczególnionych w §1 pkt. 1.
6. Adres e-mail Użytkownika może być wykorzystany przez Administrację w celu informowania go o funkcjonowaniu forum oraz rozpowszechniania treści komercyjnych związanych z forum lub jego partnerami.
7. Użytkownik w każdej chwili ma możliwość usunięcia swojego konta w opcjach profilu.
8. Rejestrując się na forum, Użytkownik akceptuje prawo do zachowania swoich tematów/postów przez forum KOMIKSpec.pl w celach archiwalnych i statystycznych, zarówno w przypadku usunięcia konta na życzenie, jak i w wyniku innej sytuacji.

§3 Ogólne zasady obowiązujące na forum

1. Przed założeniem tematu Użytkownik powinien skorzystać z wyszukiwarki oraz zapoznać się z tematami podwieszonymi w celu upewnienia się, że na forum nie znajduje się odpowiedź na nurtujące go pytanie.
2. Użytkownik nie może zakładać tych samych tematów w różnych działach ani duplikować tematów wcześniej założonych, zarówno przez siebie, jak i przez innych.
3. Każdy temat powinien być zakładany w odpowiednim dziale.
4. Tytuł tematu powinien być krótki, zwięzły i opisywać poruszany problem.
5. Udzielając odpowiedzi, Użytkownik nie powinien odbiegać od tematu danego wątku. Użytkownik powinien wystrzegać się pisania postów niewnoszących nic nowego do tematu.
6. Wszelkie sprawy prywatne, osobiste i uwagi Użytkownik powinien kierować do danego Użytkownika poprzez wiadomość prywatną lub e-mail.
7. Użytkownikowi zakazuje się publikowania wszelkiej prywatnej korespondencji w każdej formie, bez wyraźnej zgody zainteresowanych stron.
8. Na forum obowiązuje pisownia w języku polskim. Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną swoich postów, tytułów tematów czy innych treści, które publikuje.

§4 Postanowienie końcowe

1. Użytkownik akceptuje fakt, że skrypt forum zapisuje w jego przeglądarce pliki „cookies” (tzw. „ciasteczka”) – dane informatyczne używane do utrzymania Użytkownika zalogowanego/wylogowanego.
2. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu.
3. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności i nie identyfikuje się z treściami publikowanymi przez Użytkowników.
4. Administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia Użytkownika łamiącego Regulamin forum (także bez podania przyczyny).
5. Administracja zastrzega sobie prawo do podejmowania wszelakich działań związanych z obsługą forum w rozsądnym czasie – jest to proces ręczny, więc niemożliwa jest natychmiastowa reakcja.