Autor Wątek: A moze by dodac chat live?  (Przeczytany 3136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 13:35:33 »
Wszystkie zalety discorda tu wymienione ma w zasadzie forum (poza zdjęciami).
A zaleta w postaci formy prowadzenia rozmowy jest dla mnie wadą. Taka rozmowa prowadzi do długich ciągów i wymian zdań (czy nawet emotek) o niczym. A w ciągu podśmiechujek o niczym trudno liczyć na pojawienie się jakiejś sensownej wypowiedzi. Nawet jak się pojawi - i tak zaraz zniknie.

Offline HugoL3

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 13:44:36 »
Ale tego, co na pewno nie jestem w stanie sobie wyobrazić na discord to dyskusji, w której ktoś cytuje kogoś 3 razy, albo gorzej - w jednym poście cytuje różne osoby.
Szczerze, to nie wiem jak Wy to robicie na tym forum.
Kiedyś dawno na forum piłkarskim wszystko było w  "Szybkiej odpowiedzi" i tam było "cytowanie selektywne".
Jedno zaznaczenie i wszystko wpadało do edytora tekstu.
Tutaj nie widzę takiej opcji.

Offline Necr09

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 14:04:04 »
Z tego samego posta? Ja sobie dopisuje [*quote] [*/quote] w cytowanym poście i sobie go rozbijam na składowe :D a jak kilka postów to albo na osobnej stronie sobie odpalam stronę z tym postem który chce zacytować, albo jak jest w "zasięgu" to podczas pisania odpowiedzi masz poniżej podgląd wątku i tam przy postach jest "umieść cytat" :)
FGO: 758,469,198

Offline Enceladus

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 14:26:22 »
Forum jest bardziej czytelne, rzeczowe i lepiej radzi sobie z upływającym czasem.
Może wokół siebie gromadzić większa liczbę użytkowników, bo ich rozmowy są rozłożone w czasie a nie w ograniczonym oknie czasowym.

Aktywność użytkowników jest różna, jedni mogą prowadzić rozmowy częściej np. pracują przy komputerze, inni mogą sobie na taką aktywność pozwolić np. w nocy czy też w weekend.

Może się zdarzyć, że rozmowy w czasie "rzeczywistym" na chat live będą odbywać się kosztem właśnie aktywności na forum.



ukaszm84

  • Gość
Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 14:30:30 »
Może się zdarzyć, że rozmowy w czasie "rzeczywistym" na chat live będą odbywać się kosztem właśnie aktywności na forum.

To prawda, gdyby nie to można by było obie formy spróbować. Ale gdyby aktywność na czacie / discordzie miałaby być kosztem forum to faktycznie szkoda by było, bo forum ma dużo plusów, przeważnie już wymienionych.

Offline Alexandrus888

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 20:16:08 »
Co do poukładania discorda - jasne ma działy i wątki, ale nie zrobisz tak rozbudowanej struktury jak na forum. No i wątki lecą ciurkiem (beż paginacji), ciężko nawigować. Jak załadujesz starsze wypowiedzi nowsze się "rozładowują" i trzeba je wczytywać od nowa.

Sprzyja też krótkim wypowiedziom, ale i dużą ich ilością jedna po drugiej od tego samego autora. Znowu nawigacja w tym to jakiś koszmar. 100x bardziej wolę kilkanaście długich postów na forum (które czytam po początku i lecę dalej jak mnie nie interesuje) niż kilkadziesiąt wpisów które muszę scrolować.

A tak się zapytam: nie można grafik wrzucać jako załączników? Jasne, nie będą ładnie w tekście, ale nie jest wtedy problematyczne dodanie ich.

Offline Gieferg

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 28 Maj 2023, 19:21:18 »
Paradoksalnie... na diskordzie mechanizmy wyszukiwania są o wiele lepsze, wielofunkcyjne i precyzyjne niż tu.
Więc nie do końca "do niczego się nie nadają". Przynajmniej się wysil, żeby uzasadnić.

A nawet jak coś znajdę, to potem co? Odpowiadam na to 2425 wiadomości dalej i za chwilę i tak nikt prócz cytowanego tego nei zobaczy, bo 10 innych osób napisze tam 47 jednolinijkowych wiadomości o czymś innym. Strata czasu.

Wyświetla mi się np jakaś wzmianka, klikam w to i pojawia się nie wiadomo co, nie jestem w stanie się połapać czego tyczyło się powiadomienie, a "wzmianka" dalej się świeci, albo okazuje się, że wzmianka to tak naprawdę jakieś info do wszystkich użytkowników, które mnie kompletnie nie obchodzi.

Próbowałem się udzielać w kilku takich miejscach, ale zwyczajnie mnie to irytuje - postrzegam jako chaotyczne i nieczytelne szambo. Preferuję osobne tematy o każdym zagadnieniu, a podział na pokoje w którym ludzie piszą o masie różnych rzeczy, napieprzając jednolinijkowymi wiadomościami jak na czacie i wszystko się ze sobą miesza, to nie dla mnie. Na niektórych forach działam od kilkunastu lat, a wszystkie próby udzielania się na discordzie skończyły się po paru tygodniach.

 Tak więc róbta co chceta ale na discordzie mnie nie zobaczycie :P

A Reddit czy grupy na FB są jeszcze bardziej denne.

Offline plast

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 29 Maj 2023, 01:09:20 »
Ogólnie internet się cofa.

Kiedyś był usenet i irc.

Dziś są fora (też powoli przeżytek), redditopodobne twory, discordy, facebooki i inne sociale, itd.

I to nowsze wszystko jest gorsze pod kątem funkcjonalności, przejrzystości, sensowności.

Jasne, na irca obrazek wrzucić to było wyzwanie, na discordzie klikasz i masz, a do voice chat to trzeba było osobny serwer teamspeaka czy cośtam stawiać, na discordzie to dwa kliki. Tylko co z tego, skoro podstawowa funkcjonalność kuleje?

Mnie się już czasem nie chce pisać, szkoda klawiatury - coś napiszę na FB to znika wśród reklam, tony bzdetów, zalewu innych treści. To co napisałem na prgk w '97 dalej tam jest i można znaleźć.

Szkoda, ale widocznie takie czasy.

A! Czat na forum to zło, nie róbcie tego.