Autor Wątek: Osobny dział dla superhero  (Przeczytany 7564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Osobny dział dla superhero
« dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 14:51:41 »
Co Wy na to, żeby komiksy superbohaterskie przenieść do osobnego działu? W tej chwili dział "Komiksy amerykańskie" jest tak zawalony trykociarzami, że chcąc przeczytać coś na temat "normalnych" komiksów z USA trzeba przedzierać się przez pierdyliard wątków o kolekcjach DC i Marvela, o magazynie Marvela, o Batmanie, o X-Menach, Spider-Manie, znów o Batmanie, o Marvel Now, o Supermenie, o kryzysach DC, o Deadpoolu itp. itd. Poza tym przy obecnym układzie forum można odnieść wrażenie, że komiks amerykański to właśnie komiks superbohaterski, a przecież wszyscy wiemy, że tak nie jest.

Myślę, że podział wszystkim zrobiłby dobrze, zarówno wielbicielom trykotów, jak i tym, którzy doskonale potrafią się bez takich rzeczy obejść.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:14:32 wysłana przez Kapral »

John

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 14:53:57 »
Popieram, wyszłoby to wszystkim na dobre. Dlaczego nie zrobiłeś ankiety?

Kapral

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:10:21 »
Bo to jeszcze taki nieopierzony pomysł. Może ktoś podrzuci coś mądrzejszego, to się wtedy zrobi konkretną ankietę z kilkoma opcjami.

Offline nocny

Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:13:19 »
Jak powstawało forum to była o tym rozmowa, jeszcze na Gildii, między innymi ja byłem za takim pomysłem.
Byłem w przygniatającej mniejszości.

Offline carnivale

Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:30:53 »
Dobry pomysł. Jestem za.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:32:42 »
Również jestem za. Z działem filmy i seriale też bym tak zrobił żeby był podzielony na superhero i "normalne".

Bender

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:35:39 »
Dla mnie miałoby to sens, gdyby można było ten dział wyłączyć z nieprzeczytanych, bo właściwie tylko tak przeglądam forum. Jeśli się nie da to i tak będę widział WKKMy i inne we wszelkiej konfiguracji więc mi osobiście nic to nie da. Natomiast jeśli to ułatwi życie większej ilości użytkownikom to jestem za.

"Również jestem za. Z działem filmy i seriale też bym tak zrobił żeby był podzielony na superhero i "normalne"."

Tu jestem przeciw. To cały czas forum komiksowe. Wiec tworzenia nadmiernej ilości głównych grup niekomiksowych nie popieram.

Kapral

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:40:46 »
Również jestem za. Z działem filmy i seriale też bym tak zrobił żeby był podzielony na superhero i "normalne".

A może filmy i seriale superhero powinny być w tym samym dziale co komiksy superhero? To jest dość spójny świat (o komiksowych korzeniach), w którym przenikają się różne media i bez sensu byłoby je rozdzielać.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:43:04 wysłana przez Kapral »

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 15:46:55 »
Niby tak choć trochę mogłoby się mieszać, chyba, że zrobić dział "Superhero" i w nim poddziały osobne na komiksy i wspólny na filmy i seriale. Wtedy byłoby w pewnym sensie razem ale byłoby rozdzielone.

Offline Murazor

Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 16:29:11 »
A może filmy i seriale superhero powinny być w tym samym dziale co komiksy superhero?
Nie mieszajmy działów komiksowych z innymi, będą posty o komiksach w filmach i na odwrót.

I tak jak Bender napisał i tak nie da się wyłączyć newsów z tego co nas nie interesuję, więc i tak będą wszystkie widoczne przy Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.

Offline Spiff

Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:01:51 »

Co Wy na to, żeby komiksy superbohaterskie przenieść do osobnego działu? 
Jestem za.
Dodatkowo zgłaszam propozycję aby temat "Egmont 2019"  podzielić na "Egmont 2019 superhero " i "Egmont 2019 pozostałe".
W temacie Egmontu superhero jest tematem dominującym i wiele cennych informacji spoza superbohaterszczyzny nie ma szansy przebicia.
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:03:51 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Kapral

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:04:02 »
I tak jak Bender napisał i tak nie da się wyłączyć newsów z tego co nas nie interesuję, więc i tak będą wszystkie widoczne przy Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty.

Nie masz obowiązku korzystania z opcji "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty". Możesz wchodzić tylko na te działy, które cię interesują i wszystkie nowe posty będziesz miał oflagowane pomarańczowym napisem "NOWE". Na przecietnym komputerze jest to dość dobrze widoczne, może powinieneś wyrzucić Herculesa na śmietnik i zainwestować w nową kartę graficzną?

Bender

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:45:00 »
Wiemy, że nie mamy obowiązku. To po prostu dla niektórych najwygodniejsza forma korzystania z forum.

Offline Kadet

Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 19:54:31 »
Jestem za.
Dodatkowo zgłaszam propozycję aby temat "Egmont 2019"  podzielić na "Egmont 2019 superhero " i "Egmont 2019 pozostałe".
W temacie Egmontu superhero jest tematem dominującym i wiele cennych informacji spoza superbohaterszczyzny nie ma szansy przebicia.

Ja byłem przeciw takiemu rozwiązaniu jeszcze na forum Gildii i teraz także zgłoszę sprzeciw. Moim zdaniem to byłoby niewygodne - każdy rzut zapowiedzi trzeba by dzielić na dwie części, dyskutować o nich w dwóch różnych tematach, a w niektórych sprawach taki podział nie ma racji bytu - problemy z jakością wydania typu "białe kulki" czy "wyblakłe czernie" odnoszą się zarówno do komiksów superhero, jak i niesuperhero.

Poza tym w obecnej formie jakiś miłośnik superhero może przypadkiem trafić na ciekawą rzecz spoza tego nurtu (i na odwrót), a podział może zamknąć takie osoby w swoich bańkach.

Wydzielenie działu "superhero" też nie wydaje mi się dobrym pomysłem (tym bardziej łączenie go z filmami i serialami). Obecny podział komiksowy jest czytelny - dział ogólny i działy według miejsca wydania. Dorzucanie kryterium tematycznego może prowadzić do bałaganu, bo potem można argumentować, że może jeszcze warto zrobić dział dla komiksów dziecięcych, komiksów przygodowych itp. itd.

Rzecz jasna to jest moje osobiste wrażenie. Ostatecznie i tak większość/ moderatorzy zdecydują.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Bender

  • Gość
Odp: Osobny dział dla superhero
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 20:03:55 »
Kiedyś też byłem za. Teraz, patrząc na to ile Egmont wydaje nie-superhero, to wydaje się pozbawione sensu.