Autor Wątek: Komentarze dot. wyborów moderatora  (Przeczytany 5673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 15:53:30 »
Demokratyczne wybory nie istnieją bez tajnego głosowania zatem ta parodia, która miała miejsce mogła być najwyżej ankietą.
Pomysłu pt. "drugi moderator za pół ceny" nawet nie ma co komentować.
To było wadliwe od samego początku i jak mawiali Rzymianie "nie do uratowania".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pan M

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 15:59:07 »
Tak naprawdę nie istniała żadna alternatywa dla Stachela w tym głosowaniu. Narażę się niektórym, ale  udział osób, które miały ostrzeżenia  był po prostu kompletnie wbrew wyborowi kompetentnych osób.

Głosowanie na Bazyliszka było u 90% głosujących za pewne dyktowane dziwnym poczuciem satysfakcji z kontrowersji. Cytując z takiego jednego filmu o pewnym przebierańcu "Some men just want to watch the world burn"

Bazyliszek oczywiście sam co by nie pisał miał grono stałych komentatorów, którzy sami też dokładali do pieca, ale Bazyl to nie jest osoba na moda. Ktoś taki powinien być jak najmniej konfliktowy, mieć nieposzlakowaną opinię. Zamiecenie pod dywan wyborów to jedno, ale mam wrażenie, ze niektórzy są źli, ze po prostu plan rozwalenia forum poszedł w drzazgi. No i teraz ładnie się zasłania uczciwością wyborów, tymczasem chodziło o trolling.

« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 16:10:52 wysłana przez Pan M »

Offline Koalar

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:19:46 »
A w ogóle fakt, że skasowano temat głosowania, bez słowa wyjaśnienia, to totalny brak szacunku do forumowiczów.

Najpierw wątek z głosowaniem zniknął, ale potem szybko pojawił się z powrotem wraz z postem admina tłumaczącym tą decyzję.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline chch

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:20:32 »
a) I bardzo dobrze, że tak zrobił, pierwsza męska decyzja.
b) To co on sobie dopisze i gdzie ma niewielkie znaczenie biorąc pod uwagę, że zakończy wcześniej czy później (zwiększyło się teraz prawdopodobieństwo że wcześniej) karierę na tym forum, tak samo jak na wszystkich innych.
c) Nie mówię za innych, mówię za siebie. Ani nie gardłowałem, ani nie się nie odgrażałem dla mnie to było stwierdzenie faktu, zresztą nazywaj to jak chcesz. Najpierw było trzech kandydatów, z których miałem wybrać żadnego a na drugi dzień jak wszedłem na forum to się okazało że dopisano jeszcze dwóch z których jeden miał głosów 40 a drugi 20. Sorry wszyscy mają czas śledzić 24 godziny na dobę co tu się dzieje.
a) pytanie czy była to decyzja Mateusza czy innego admina i czy była to decyzja samodzielna czy wymuszona szantażem i groźbami.
b) Możliwe, że zakończy, ale nie rozwiąże to problemów z trollami. Widziałem co wypisują niektóre osoby i wbrew często przytaczanej "trójcy", uważam, że apasz, bazyl i kapral (filutek) nie są jedynymi trollami na tym forum (aby oddać sprawiedliwość - apasz ostatnio się uspokoił i pisze znacznie rzadziej i mniej).
c) Od samego początku ankiety było 5 kandydatów. Jeśli masz na myśli poprzedni temat w którym zgłaszali się chętni na moderatora to bazyl i stachel zgłosili się w tym temacie później niż inni i w pierwszym poście była tylko trójka kandydatów - xanar, Michał81 i ramirez82.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:23:50 »
Znowu spamujecie offtopami na temat Bazyliszka, który ostatnio się w tym temacie w ogóle nie wypowiadał. Nawet jakby go ktoś stąd wywalił (czemu akurat ja jestem zdecydowanie przeciwny), to nadal byście to robili. Trolle...

Offline chch

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:26:14 »
Bazyliszek oczywiście sam co by nie pisał miał grono stałych komentatorów, którzy sami też dokładali do pieca, ale Bazyl to nie jest osoba na moda. Ktoś taki powinien być jak najmniej konfliktowy, mieć nieposzlakowaną opinię. Zamiecenie pod dywan wyborów to jedno, ale mam wrażenie, ze niektórzy są źli, ze po prostu plan rozwalenia forum poszedł w drzazgi. No i teraz ładnie się zasłania uczciwością wyborów, tymczasem chodziło o trolling.

Zgadzam się z Twoją (krótką , ale treściwą) definicją moderatora. Problem polega na tym, że takich wymagań nie było, zatem głosowanie od początku było wykonane po cichu i na chybcika.
Co do motywów "niektórych" i zasłaniania się uczciwością wyborów - nie wiem skąd przeświadczenie, że osoby sprzeciwiające się zmianie zasad w trakcie trwania głosowania i rozwiążaniem "siłowym" są za trolingiem? Mam wrażenie, że starasz się zdyskredytować użytkowników o innych poglądach i zaszufladkować ich w wygodnej dla Ciebie kategorii. Świat nie jest taki prosty i jeśli ktoś nie jest "z nami" to nie znaczy że jest "z tymi drugimi".

Offline Szekak

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:37:02 »
chch, czy serio tak ciężko zaakceptować to, że Mateusz popełnił błąd ogłaszając to głosowanie i się z niego po prostu wycofał? To czy z własnej woli, czy wspólnie ustalił ze wspólnikiem, czy może pod przymusem nie powinno cie chyba interesować i nie rozumiem czemu, używając twojego słownictwa, teraz tak gardłujesz. Popełniono błąd, potem wprowadzono ograniczenie strat i się z błędnej decyzji wycofano, proste jak budowa cepa. Miał być moderator i będzie, do tego ten który zdecydowanie się na tą funkcję najbardziej nadawał z kandydatów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R3wolw3rowi3c

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:38:31 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:45:00 »
Nie no, szybko ustalili, że admin nie powinien nigdy otrzymać ostrzeżenia...

Offline chch

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:46:02 »
chch, czy serio tak ciężko zaakceptować to, że Mateusz popełnił błąd ogłaszając to głosowanie i się z niego po prostu wycofał? To czy z własnej woli, czy wspólnie ustalił ze wspólnikiem, czy może pod przymusem nie powinno cie chyba interesować i nie rozumiem czemu, używając twojego słownictwa, teraz tak gardłujesz. Popełniono błąd, potem wprowadzono ograniczenie strat i się z błędnej decyzji wycofano, proste jak budowa cepa. Miał być moderator i będzie, do tego ten który zdecydowanie się na tą funkcję najbardziej nadawał z kandydatów.

Szekaku, czy to czasem nie Ty na moją sugestię, że nie powinno być możliwości manipulowania swoimi głosami (usuwania i głosowania od nowa) napisałeś, że nie zmienia się zasad w trakcie?
To jak to, teraz nie przeszkadza Ci zmiana zasad, bo jest po Twojej myśli? Nie dostrzegasz tu podwójnych standardów?
I owszem, jako użytkownika tego forum interesuje mnie czy decyzję podjęto pod przymusem, ponieważ administracja, która ulega grupce krzykaczy i szantażystów to administracja wadliwa.
Myślę, że wyraziłem swoje zdanie dosyć jasno. Jeśli nadal nie rozumiesz, to niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
Stachelowi (na którego przecież sam głosowałem, do czego się przyznałem w pierwszym poście tematu z ankietą) gratuluję.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 17:06:19 wysłana przez chch »

Offline Nawimar III

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:46:09 »
"Argmentum ad Hitlerum"? To lubię :)
 
Natomiast to o czym wspomniał Apasz faktycznie (przynajmniej w moim przekonaniu) miewa tu miejsce (na Gildii zresztą też). Część użytkowników niekiedy niepotrzebnie "nakręca" się niektórymi opiniami Bazyliszka. Nawet gdy on już zwija przysłowiowe żagle i nie uczestniczy w tzw. ciągu dalszym. Trochę dystansu i byłoby po sprawie.

Offline Szekak

Odp: Odp: Sugestie na temat forum
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 16:52:36 »
Szekaku, czy to czasem nie Ty na moją sugestię, że nie powinno być możliwości manipulowania swoimi głosami (usuwania i głosowania od nowa) napisałeś, że nie zmienia się zasad w trakcie?
To jak to, teraz nie przeszkadza Ci zmiana zasad, bo jest po Twojej myśli? Nie dostrzegasz tu podwójnych standardów?
I owszem, jako użytkownika tego forum interesuje mnie czy decyzję podjęto pod przymusem, ponieważ administracja, która ulega grupce krzykaczy to administracja wadliwa.
Myślę, że wyraziłem swoje zdanie dosyć jasno. Jeśli nadal nie rozumiesz, to niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.
Stachelowi (na którego przecież sam głosowałem, do czego się przyznałem w pierwszym poście tematu z ankietą) gratuluję.

Czym innym było zmienienie w trakcie zasad by część osób zagłosowała na innych warunkach, a inna część na jeszcze innych, a czym innym jest całkowite wycofanie się z poronionego pomysłu. No i mam nadzieję, że administracja nie ulegnie grupce krzykaczy i podtrzyma podjętą dzisiaj decyzję.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 16:55:21 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Komentarze dot. wyborów moderatora
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 17:02:04 »
Dzisiaj dzień na historyczne cytaty. Teraz pasuje "Panowie, policzmy głosy" ^^
Cytuj
No i mam nadzieję, że administracja nie ulegnie grupce krzykaczy i podtrzyma podjętą dzisiaj decyzję
Już uległa ::) Ale cel został osiągnięty. Nikt już poważnie nie weźmie żadnych ankiet czy wyborów na moderatorów na forum. I może o to chodziło od samego początku... Ale nadal liczę na koszowego!
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 17:06:05 wysłana przez PJP »

Offline Szekak

Odp: Komentarze dot. wyborów moderatora
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 17:11:03 »
To sa jedynie twoje domysly niczym nie poparte, pozwole sobie tylko zaznaczyc ten fakt. Cel zostal osiagniety, bedzie nowy mod na poziomie, natoniast twoj cel nie zostal osiagniety, czyli nie ma moda trolla, gdyby zostal, yo nikt by nie bral na powaznie tego forum, a co dopiero jakichkolwiek ankiet na forum, o ile by bylo jeszcze dla kogo je robic. :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Luty 2021, 17:13:09 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PJP

Odp: Komentarze dot. wyborów moderatora
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 04 Luty 2021, 17:12:44 »
Moim celem był Ramirez jako admin, więc sam wiesz ;) Grunt, że będzie większy porządek.