Autor Wątek: Forum gildia - archiwum  (Przeczytany 5768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczogród

Forum gildia - archiwum
« dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:42:58 »

Pobrałem ostatnie takie coś (zarchiwizowany dział ,,Komiksy polskie" forum gildii. Po wciśnięciu na plik o nazwie ,,index" wyświetli się wam napis ,,komiksy europejskie" gdyż przez pomyłkę źle nazwałem bazę).
Stan na : początek lutego 2019r.
Do pobrania tutaj : http://uploadfile.pl/pokaz/1641418---bcke.html
,,le monde est absurde"

Offline LordDisneyland

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:47:43 »
Dzięki za inicjatywę! Mam wrażenie, że to się może przydać ;)
,, - Eeeeech.''

Offline kaczogród

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 00:49:13 »
Jak pobierzesz to daj proszę znać czy jesteś w stanie przeglądać offline .
,,le monde est absurde"

Offline Antari

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 10:02:09 »
Pytanie czy właściciele Gildii się do tego nie przyczepią.

Offline agent_smith

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 17:49:19 »
E bez przesady. Wątpię żeby był z tym jakiś problem. Zresztą, skoro można było zarchiwizować całe ogromne forum imdb i podłączyć pod nowe, to czemu u nas by nie można.

Offline kaczogród

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 07 Luty 2019, 19:04:44 »

To znaczy Antari być może miał na myśli iż udostępnienie i zapisanie archiwum forum gildii musi być zrobione przez samą gilidię lub osobę zleconą przez gildię i przy ich formalnej akceptacji a nie przez dowolnego użytkownika forum (czy wręcz dowolnego użytkownika sieci).


PS. Na razie brak jest jawnej niezgody władz gilidii na mój link i mam nadzieję, że nie będę musiał go usunąć (co zrobię osobiście jeśli gildia ogłosi iż forum zostanie zarchiwizowane . A co do tego na razie brak żadnych oficjalnych informacji i pozostaje to niewiadomą.)
PPS. Zachęcam inne osoby do zapisywania części archiwum forum gildii i udostępnienia tego zapisu w internecie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Luty 2019, 19:07:49 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

majkelus81

  • Gość
Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 18:33:15 »
Czy jest sens tam wracać? Jest duże archiwum, o które wiele osób walczyło, aby przenieść na nowe fora (ale nie było zgody ze strony gildii). Spora część opinii, które się tam znajdowały należał do osób, które się na forum przestały udzielać. Można to zbudować przecież od nowa.

Offline U.F.O

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 19:03:39 »
Imo forum gildii zacznie pełnić role archiwum i tyle.

Offline kas1

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 18:52:08 »
Czy jest sens tam wracać? Jest duże archiwum, o które wiele osób walczyło, aby przenieść na nowe fora (ale nie było zgody ze strony gildii). Spora część opinii, które się tam znajdowały należał do osób, które się na forum przestały udzielać. Można to zbudować przecież od nowa.

Historii nie da się "zbudować" on nowa ;)
Przykład:
Ostatnio przeglądałem sobie Top Listy i dla nowego fana komiksu mogą być one niezmiernie przydatne.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 19:37:57 »
Historii nie da się "zbudować" on nowa ;)
Przykład:
Ostatnio przeglądałem sobie Top Listy i dla nowego fana komiksu mogą być one niezmiernie przydatne.
Czyli mam rozumieć, że w tej chwili jesteśmy pozbawieni możliwości robienia top list?

Offline kas1

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 20:36:56 »
Najstarsze top listy są z 2002r. Jeżeli uważasz, że można je zrobić w dniu dzisiejszym to życzę szczęścia :)

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:05:41 »
Najstarsze top listy są z 2002r. Jeżeli uważasz, że można je zrobić w dniu dzisiejszym to życzę szczęścia :)
A cóż takiego przydatnego jest na tej liście z 2002 r.? Pytam bo jestem nowym fanem :)

Offline kas1

Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:18:59 »
Chociażby to, że możesz sobie zobaczyć jaki tytuł z danego okresu był najlepiej oceniany i się nim zainteresować. W ten sposób możesz też w łatwy sposób wyłowić sobie śmietankę komiksów wydanych w ciągu tych wszystkich lat. Jak jesteś nowym czytelnikiem, to sprawdź. Na pewno nie pożałujesz. :)

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:49:01 »
Chociażby to, że możesz sobie zobaczyć jaki tytuł z danego okresu był najlepiej oceniany i się nim zainteresować. W ten sposób możesz też w łatwy sposób wyłowić sobie śmietankę komiksów wydanych w ciągu tych wszystkich lat. Jak jesteś nowym czytelnikiem, to sprawdź. Na pewno nie pożałujesz. :)
Jestem też fanem ruchu do przodu, a nie do tyłu. Może gdybym był bardziej sentymentalny to bym tam zerknął. Chociaż patrząc na to jak często obecnie odgrzewają kotlety istnieje szansa, że numery z tych list zobaczymy jeszcze raz. Po za tym za dzieciaka nie było takich list, a jakoś znajdowałem ciekawe (w mojej opinii) komiksy. Dzięki ale pasuje :)

Tysonek

  • Gość
Odp: Forum gildia - archiwum
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 15 Luty 2019, 13:25:39 »
Wywalić w pizdu te Top listy, wydałem przez nie nieprzyzwoicie dużo pieniędzy  ;D