Autor Wątek: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 40238 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #150 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:25:51 »
Ciężko powiedzieć jakie uprawnienia tam naprawdę mają. CD Jack to tylko moderator, Graves niby admin ale kto wie jakie ma ustalone uprawnienia. Główni admini mają to gdzieś, więc wszelkie usprawnienia ciągną się latami. Przerabiałem taki układ i była to patologiczna, toksyczna sytuacja. Dla moderatora i dla użytkownika. Samo forum Gildii leci na starej wersji od miesięcy. Dodanie paru modów usprawniających pracę forum to kwestia kilku minut.

Nie wiemy też czy powodem nagłego powrotu do idei forum był spadek liczby odwiedzin sklepu w ciągu kilku dni. To chyba tylko domysły użytkowników. Nigdzie nie padło z ust administracji.

Offline arczi_ancymon

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:43:30 »
A wg mnie prędzej sytuacja wyglądała tak że ktoś z forum gildii łaził od x czasu i dobijał się o uwagę u osób decyzyjnych, a w korpo jak to w korpo "pomyślimy", "zobaczymy jak się sytuacja rozwinie" i inne takie bzdury. W końcu jak dotarł do nich to było te przysłowiowe pięć minut za późno.
A ja myślę, że tak nie było. W takiej sytuacji dostalibyśmy informację: nie poddawajcie się, pracujemy nad tym!

Natomiast informacja jaką mieliśmy sprowadzała się do tego, że forum zniknie tego a tego dnia i nie ma odwrotu. Ktoś po prostu zmienił zdanie, bo kasa ze sklepu przestała się zgadzać.

Offline isteklistek

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #152 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:46:16 »
chyba nie sądzicie, że podadzą prawdziwy powód... :>

Moderatorzy sporo pracy i czasu poświęcili tworzeniu forum za co należy im się się szacunek i uznanie, ale po co to teraz rozmieniać na drobne? Robi się teraz cyrk, mogli zostawić to tak, jak zostawili, czyli pożegnali się i odeszli, zakończyli etap.

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:16:49 »
Proste jakiś geniusz księgowości w końcu przebił się do kierownictwa:


śmierć forum -> brak wejść na stronę -> brak przekierowań do sklepu/spontanicznych zakupów po lekturze działu na forum/mniejsze przywiązanie użytkownika do sklepu -> znaczny spadek procentowy w dochodach -> kasa się nie zgadza = BEZ PANIKI forum zostaje :)


Pytanie tylko kto tak naprawdę teraz panikuje?

Ja to tak widzę.

to jest imho bardzo realny scenariusz. z jednej strony forum na pewno było trochę problematyczne, chociażby z racji rozbudowanego wątku gdzie ludzie wrzucali linki do konkurencyjnych sklepów z promocjami. no ale z drugiej strony, tak jak piszesz - było forum, były samonapędzające się kliknięcia w sklep gildii, była sprzedaż.

Offline misiokles

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:40:06 »
Czyli już nie pamiętacie jak Feldurat wielokrotnie się żachał, że prawnie rozniesie gildię w kawałki gdyż w myśl RODO osoba która chce usunać konto to silnik strony powinien usunać wszystkie ślady także z postami?

Offline robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #155 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:44:11 »
Czyli już nie pamiętacie jak Feldurat wielokrotnie się żachał, że prawnie rozniesie gildię w kawałki gdyż w myśl RODO osoba która chce usunać konto to silnik strony powinien usunać wszystkie ślady także z postami?
No i myślisz, że na tej podstawie oni podjęli decyzję o zamknięciu forum, które miało nastąpić .... za kilka miesięcy (prawie rok)?

majkelus81

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #156 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:10:32 »
Na pewno podjęto ją między 5 a 12 lutego


Offline Grzmichuj

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:13:16 »
Nie wiem kto stoi za komikspecem, czy też kiedyś mu się nie odwidzi, bo to jednak jakiś tam wysiłek jest. Nie wiem też, czy nie robi tego z pobudek komercyjnych, czy niedługo nie sprzeda nas chciwej babie z Image.
Ale intuicja, jako element inteligencji, podpowiada mi, że forum Gildii już nie jest godne zaufania.
- administracja olała (ostatnie dni dobrze pokazują)
- prezesowi źle weszła kawa i uderzył pięścią w stół "nie będzie niczego", skąd wiadomo że za rok znowu się nie zachłyśnie

- archiwum choć pokaźne, to jednak 99% użyteczności każdego forum leży w nowych postach
- no i chyba jakaś męska odpowiedzialność za słowa. Jak się pisze, że "zamykamy forum" i po roku bezskutecznych próśb o uratowanie nikt nie raczy nawet odpisać, to trzeba być konsekwentnym. Może niepotrzebnie się doszukuję, ale widzę tutaj próbę zaszachowania forumowiczów, a jak ci wreszcie z tego szachu się uwalniają, to prezes się wycofuje.

Jedyne co mi w komikspecu nie leży to nazwa. Wolałbym Komiksichuj
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:35:09 »
@up
Myślę, że Mateusz nie sprzeda nas :)
Ale powinien pomyśleć o wsparciu jakimś, choćby finansowym, czy reklamowym, na wszelki wypadek. Coś co pomoże mu w promocji forum. Ale widząc jego podejście do użytkowników, to najpierw i tak pewnie da znać, zapyta.

Offline Gazza

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 12:47:49 »
Moim zdaniem (oczywiście szanuję jak ktoś ma na to ochotę) - nie ma co roztrząsać. Mleko się wylało!
Jest nowe, fajne i przyjazne, niezależne forum - nie patrzmy wstecz!
Najważniejsi są ludzie, a nie domena. A tu nie brakuje już zdaje się nikogo (może jeszcze wydawców trzeba poinformować i tyle).
"Było-minęło".

Offline nori

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:47:01 »
Mnie tu dobrze, przynajmniej udaje mi się być na bieżąco. Czasem taki restart jest potrzebny, pozwala na uporządkowanie niektórych spraw. Nie śledziłem dokładnie, ale podejście zarządu Gildii do samego forum nieco mnie zniesmaczyło, może nie foch, ale nie lubię takiego podejścia. A to forum fajnie załapało, niech sie rozwija, bo dobrze mu idzie. I nie ma co oglądać się na Gildię.To tak z perspektywy osoby raczej mało się udzielającej, ale dużo czytającej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 16:05:19 wysłana przez nori »
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Death

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #161 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 15:06:29 »

Offline LordDisneyland

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #162 dnia: So, 16 Luty 2019, 02:28:26 »
Death- przepiękne.


Parę dni mnie na forum nie było, a ciekawie się zrobiło :)
Jak siedziałem na Gildii i zamartwiałem się, co będzie po zamknieciu odrzwi forum , to pomysł Mateusza spadł mi jak z nieba. Był rozwiązaniem moim zdaniem idealnym - i nic się nie zmieniło. Tu jestem, tu pozostanę, a póki mogę korzystać z archiwaliów gildii- to będę.
Jest mi tu dobrze, parę rzeczy się wyczyściło, po co znowu jakieś ruchy wykonywać.
Także- no brainer.
,, - Eeeeech.''

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #163 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:16:16 »
Super, że mamy alternatywę. Zupełnie nie rozumiałem dlaczego wszystkie prośby do gildii o tapatalka (nie rozumiem tutejszych uwag o tym, że ma to jakieś negatywne skutki) trafiały w próżnię. To kilka minut pracy i nie trzeba ponosić żadnych kosztów. Ostatnia informacja, że jednak zostają, to kompletna katastrofa wizerunkowa. Chętnie  zostanę tutaj i wesprę forum finansowo. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że pieniądze odgrywają tutaj (skromną) rolę. Zakładam, że forum nie jest postawione u znajomego na serwerze za darmo, bo wtedy lipa. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zasady funkcjonowania tego forum, jeśli mam tu zostać.
Z czasem powinien pojawić się też drugi admin. Naturalnie jeśli myślimy trochę w przyszłość i chcemy tutaj skupić cały fanbase.
Odnośnie roli admina, to nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi uważam że powinna być arbitralna.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Mateusz

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #164 dnia: So, 16 Luty 2019, 11:36:26 »
@tomsawyer odpowiedziałem na Twoje pytania w temacie z sugestiami, żeby nie ciągnąć dyskusji w dwóch miejscach.  ;)
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami