Autor Wątek: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 40195 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eyeless

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #135 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 03:13:21 »
No ja nie mam do czego wracać - nie udzielałem sie na forum gildii, choć regularnie odwiedzałem. Ale to dla wielu przydatnych informacji, którymi ludzie się dzielili. I to dzięki forumowiczom miło mi sie czytało forum gildii. Tutaj mi sie podoba. Jak zauważył pokia, są starzy wyjadacze i młode wilki.
Mam podobną sytuację, śledziłem forum gildii przez ok 1.5 roku , ale od samego początku ze świadomością, że będzie wygaszane. Gdy pojawiły się pierwsze oznaki nowych projektów stwierdziłem, że pora się "zalegalizować".
Sam prowadzę od wielu lat inne forum i wspominany tapatalk to ogromne udogodnienie.
Także z mojego punktu widzenia komikspec spełnia podstawowe potrzeby i doskonale wykorzystało swój moment aby wspomóc środowisko fanów komiksu.

Online robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #136 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 05:46:09 »
A mi smutno się czyta te posty adminów powołanych zza grobu na gildii. Obietnice i obietnice, jakieś początkowe ruchy, itp. Smutno bo widać, że to wszystko na szybcika jest, z paniką na ramieniu (mimo apelu bez paniki), byle jak, oby powstrzymać odpływ ludzi. Na serio sądziłem że tam pracują dorośli ludzie, ale chyba nie do końca.

Offline Teli

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 08:16:08 »
Tak sobie obserwuję i widzę, że Gildia dalej zaklina rzeczywistość. Nagle okazało się, że można, ale nie chodzi o samo forum i jego strukturę czy udogodnienia. Sercem każdego forum jest jego społeczność, a że potraktowano nas jak bandę gówniarzy tego nie zmieni już nic. Ale nie ma tego złego. Dwa duże fora komiksowe to też możliwości, bo nic tak nie motywuje do rozwoju jak konkurencja (co teraz widać na Gildii :) )
Tymczasem wystarczy porównać wątki Studia Lain na obu forach i reakcję po wczorajszym wrzuceniu plansz w temacie wydawnictwa.

Online robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 08:21:10 »
Tymczasem wystarczy porównać wątki Studia Lain na obu forach i reakcję po wczorajszym wrzuceniu plansz w temacie wydawnictwa.
W punkt!

Offline amsterdream

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #139 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:35:18 »
W tym całym ambarasie najbardziej mnie zastanawia dlaczego jednak postanowili nie zamykać forum. Bo w jakieś altruistyczne motywacje ciężko mi uwierzyć po tym co się tam działo przez ostatnie miesiące.

Offline U.F.O

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #140 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:39:44 »
Było już o tym mówione, spadła liczba odwiedzin na stronie gildii to kierownictwo wpadło w panikę.

Offline Teli

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #141 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:47:41 »
Proste jakiś geniusz księgowości w końcu przebił się do kierownictwa:


śmierć forum -> brak wejść na stronę -> brak przekierowań do sklepu/spontanicznych zakupów po lekturze działu na forum/mniejsze przywiązanie użytkownika do sklepu -> znaczny spadek procentowy w dochodach -> kasa się nie zgadza = BEZ PANIKI forum zostaje :)


Pytanie tylko kto tak naprawdę teraz panikuje?

Ja to tak widzę.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Luty 2019, 09:49:34 wysłana przez Teli »

majkelus81

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:50:09 »
Ale to są tylko przypuszczenia. Oficjalny komunikat mówi, że bezpośrednią przyczyną jest to, że to solidny kawałek historii polskiego komiksu, który nie powinien przepaść.

Offline Martin Eden

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #143 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:53:05 »
Proste jakiś geniusz księgowości w końcu przebił się do kierownictwa:


śmierć forum -> brak wejść na stronę -> brak przekierowań do sklepu/spontanicznych zakupów po lekturze działu na forum/mniejsze przywiązanie użytkownika do sklepu -> znaczny spadek procentowy w dochodach -> kasa się nie zgadza = BEZ PANIKI forum zostaje :)


Ja to tak widzę.

Wiadomo, że spekulujemy, ale też tak to czuję.
Ktoś napisał dwa dni temu, że KSpec miał w ciągu tygodnia 240 k odsłon.
Załóżmy, że Gildia miałaby połowę tego (bo reaktywacja starych, nowi użytkownicy itd.)
To jest 120 k odsłon.
Niech tylko 1% konwertuje na sklep i zakup. Tylko 1%!
To daje 1200 wejść na sklep.
Załóżmy teraz zakup ze średnim paragonem 50 pln (jeden komiks).
1200 x 50 = 60 tysięcy PLN. W ciągu tygodnia.
Policzyłem to bardzo umownie, ale marża z tej kasy to jest kwota nie do pogardzenia. Na pewno starczy na admina i opłaty za forum...

Offline Teli

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #144 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:57:21 »
Ale to są tylko przypuszczenia. Oficjalny komunikat mówi, że bezpośrednią przyczyną jest to, że to solidny kawałek historii polskiego komiksu, który nie powinien przepaść.

Zgadzam się nie powinien przepaść.
Tylko trochę za wiele tu dziwnych zbiegów okoliczności, nerwowych ruchów i wygrzebywania przysłowiowych "trupów z szafy" żeby kierowała tym tylko chęć ratowania zabytków.

Offline U.F.O

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #145 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:04:07 »
Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o ...

Offline Dracos

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #146 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:09:30 »
A wg mnie prędzej sytuacja wyglądała tak że ktoś z forum gildii łaził od x czasu i dobijał się o uwagę u osób decyzyjnych, a w korpo jak to w korpo "pomyślimy", "zobaczymy jak się sytuacja rozwinie" i inne takie bzdury. W końcu jak dotarł do nich to było te przysłowiowe pięć minut za późno.

Offline isteklistek

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:14:22 »
Nie znam prawdziwych powodów, dlaczego forum gildii nagle ma wrócić do życia. Jeżeli moderatorzy chcą to wyjaśnić, to niech napiszą prawdę jak to wyglądało, a nie teraz piszą ogólniki o prawniku, o historii polskiego komiksu, o tym ile włożyli pracy itd itd. Chyba tylko graves cały czas był w stanie czynnym z moderatorów.
Jeden z moderatorów pożegnał się już w maju dając oświadczenie, że definitywnie kończy z forum i nie będzie działał: "Jestem szczęśliwy, że mogłem współtworzyć najlepszy serwis, środowisko fanów i rynek komiksowy w Polsce. Nie planuję z tego rezygnować i będę nadal wspierał wszelkie inicjatywy, ale już nie w ramach Gildii Komiksu. Mój czas tutaj dobiegł końca i mam nadzieję, że będziecie go miło wspominać wraz ze mną". - 31 maja 2018
Nie chodzi o to, aby wytykać teraz palcami, ale wygląda na to, że moderatorzy mieli wyłożone i nic nie robili w kierunku gildii, bo albo nie byli zainteresowani, albo wiedzieli, że koniec przyklepany i się z tym pogodzili.



Offline glutamiluta

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:18:05 »
chyba nie sądzicie, że podadzą prawdziwy powód... :>

Offline KubciO

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 10:23:54 »
A to chęć zachowania dziedzictwa nie jest prawdziwym powodem? ;D