Autor Wątek: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 40213 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ktosiek

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 13:01:47 »
Jedyny ratunek dla starego forum to taki że tu serwer padnie na parę dni, strona przestanie byc dostepna i wsrod ludu wybuchnie panika..
Wtedy nastąpi eksodus powrotny na arkę gildia.pl

Przy założeniu, że "arka gildia.pl" będzie czekać z otwartymi ramionami na swoich "pasażerów".
Zawsze może odpłynąć w międzyczasie...

Offline parsom

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 13:02:34 »
Lepiej żeby odpłynęła ku zachodzącemu słońcu, niż zatonęła z nami na pokładzie.


Offline hansior

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 14:39:49 »
Jestem na Gildii od 2003 roku (choć głównie czytałem), więc w pierwszej chwili byłem za powrotem, ale jednak ostatecznie zostanę tutaj. Gildia kiedyś była budowana przez fanów dla fanów i to było świetne. Nagle została przejęta przez Prószyńskiego i zmieniło się podejście. Najlepszą oznaką była zmiana strony, która znajdowała się pod adresem gildia.pl na sklep, czyli na to, co przynosi kasę. Później likwidacja forum niemal bez słowa wyjaśnienia. Taki kawał historii polskiej społeczności komiksowej zamykany z niejasnymi informacjami bez kontaktu z fandomem. Czyli fani zostali po raz kolejny olani. A na koniec wystraszona administracja pisze, że "Trafiają do nas argumenty, że jest to solidny kawałek historii polskiego komiksu, który nie powinien przepaść". Ciekawe. Jeśli tak jest rzeczywiście, jeśli naprawdę zależy im na środowisku fanowskim, to utrzymają forum mimo braku na nim aktywności. Chętnie zobaczę, czy tak się stanie. Na pewno nie będę wracał do miejsca, gdzie czuje się bardziej "korpo" niż fandom.

Offline redkaz

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 14:49:15 »
Ja głównie czytam, ale zostaję tutaj, bo to nowy restart i mam porządek w przeczytanych wątkach, a na Gildii mam straszne zaległości.

Offline SawiK

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:02:02 »
Jestem za zostaniem tu. Mateusz sie napracowal by to forum wygladalo i funkcjonowalo jak najbliżej poprzedniemu.Kazdy sie tu odnajdzie i znajdzie cos dla siebie.

Offline Eragon

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:24:28 »
@Sawik
Dokładnie, warto to docenić. To w sumie stara gildia(w sensie wyglądu), ale z usprawnieniami , których na dawnej nie było. Co by nie mówić, to gildia od dawna nie wprowadzała nowych funkcji(choćby ten tapatalk, obecnie sporo osób pisze ze smartfonów). Polubienia też są ok, bo poza pokazaniem poparcia dla czyjejś opinii, to jest to użyteczne w przypadku zadania pytanie i otrzymania na nie odpowiedzi(zamiast pisanie krótkiego posta ,,dziękuje za odpowiedź'').
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 17:26:57 wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Online arczi_ancymon

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:32:40 »
Popieram zostanie tutaj, Gildia nie potraktowała nas najlepiej, takie są fakty, a ktoś się napracował, aby postawić to forum, które na dodatek jest bytem bardziej niezależnym, niezwiązanym z żadnym wydawcą, sklepem. Fajnie gdybyśmy stworzyli takie miejsce od komiksiarzy i dla nich.
Poza tym to forum wg mojej obserwacji szybciej się ładuje.

Offline Klint

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:48:09 »
Od kilku dni obserwuje, że liczba postów pojawiająca się na tym forum jest kilka razy większa niż na forum gildii. Na razie regularnie zaglądam na oba fora, niemniej na komikspec z większą przyjemnością.

Itachi

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:53:25 »
Zostaję, pewnie jak "góra" zobaczyła ile tutaj się wydarzyło w ostatnim czasie to sobie przemyśleli że wprowadzając zmiany mogą rozwinąć forum. Serio? Teraz? Po tylu miesiącach kiedy czekaliśmy jak strachy na wróble na polu w zagwizdowie? Faktycznie, może nie wszyscy się porejestrowali tutaj ze starej gildii, ale za to pojawiły się nowe twarze.

Offline Marvelek

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #130 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 19:05:08 »
Dalece wątpię, by Gildia utrzymała stare forum i to z prostej przyczyny: działania gildii i brak jakichkolwiek działań przez te miesiące spowodował, że forum stało się martwe. Kilka zaangażowanych osób starało się znaleźć rozwiązanie proponując nawet składki na utrzymanie tamtego miejsca (sic!). Gildia wypięła się na te osoby a tym samym na wszystkich członków forum. Działanie gildii bardzo dobre, ale spóźnione co najmniej o kilka tygodni.

Offline Damballa

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:02:55 »
Też jestem za zostaniem tutaj. Kto wie, czy za jakiś czas właścicielom gildii nie odmieni się zdanie, albo zmieni się właściciel, dla którego forum komiksowe to będzie balast.
A tutaj nie jesteśmy na czyjejś łasce z przyjemnie znajomym wyglądem i masą ulepszeń. A na gildii postarają się/kiedyś pomyślą, żeby coś ulepszyć.
Wybaczcie czas minął, my już mamy lepiej.
#tuzostajemy

Offline kaczogród

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 21:45:16 »
Na forum gildii został dodany Tapatalk.
,,le monde est absurde"

Online roble

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #133 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 00:48:05 »
zauwazylem ze teraz tam posty pisza tylko admini..
jednego to reaktywowali z roku 2010tego..
kojarzy ktos surmika ??

Offline Amer

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #134 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 02:14:12 »
Kurczę, też się chciałem wypowiedzieć, ale ubiegło mnie jakieś milion osób. Nie jestem najaktywniejszym użytkownikiem, więc może mam mniejsze prawo do kategorycznej wypowiedzi, ale czytam Was na bieżąco. Nie widzę powodu, żeby wracać, bo:

1. Założyciele KomikSpeca poświęcili sporo czasu i energii, żeby zrobić coś dla nas. Pochylili się chyba nad każdą zgłoszoną uwagą. Teraz mamy się od nich odwrócić?

2. Nie mam nic do moderatorów z Gildii, ale takich jak na KomikSpecu to ze świecą szukać. Aktywni, błyskawicznie wprowadzają usprawnienia w życie, mają za sobą staż na Filmożercach. Pewni ludzie, którzy nagle nie zamilkną z dnia na dzień.

3. Mielibyśmy wracać do miejsca, które nadal uniemożliwia rejestrację nowym osobom, ale jest już złożona obietnica, że kiedyś ją przywrócą? A teraz jeszcze można przeczytać, że osoba z uprawnieniami administratora nie może tego zrobić sama (to niezależne od niej). Ile rzeczy na KomikSpecu jest niezależnych od administratora?

4. Forum Gildii to trupiarnia: stare gildie, w których już nikt się nie wypowiada. Tutaj jest tylko komiksowo, a grzecznościowo dano nam możliwość wypowiedzenia się w kilku popularnych działach (np. Literatura).

Podpisuję się też pod tym, że przeceniamy archiwum Gildii. Przeczytałem na Gildii wiele starych tematów od pierwszego posta, wspaniała lektura, ale przecież nie będę wracał, żeby znowu się emocjonować, jak ktoś znalazł w 2005 w kiosku rzadki a pożądany komiks.

Największa bolączka to pozycja w internetowych wyszukiwarkach. Tutejsi moderatorzy mogliby podpowiedzieć, jak wypozycjonować niniejsze forum wyżej (pomaga chyba wstawianie linku do forum na swoim blogu, facebooku itp., ale pewien nie jestem).
Poloniusz: Cóż czytasz, mości książę?
Hamlet: Dymki, dymki, dymki.