Autor Wątek: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 40244 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:05:39 »
Ooo, coraz więcej kobiet na pokładzie! :)

Sentyment sentymentem ale czas FG przeminął. Jak dla mnie oczywiście. Tu jest mi bardzo dobrze i nawet potężne archiwum FG nie jest już wabikiem. Zwłaszcza po długich miesiącach ignorowania.

#tuzostajemy :)

majkelus81

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:16:20 »
Jak tak wszystkim zależy na zawartości gildii to może po prostu zacznijmy to tworzyć tu (tak wiem powstaje, co pokazują coraz to nowe tematy), ale patrząc ile tam odłogiem leżało i jaki tam był bałagan to można to zrobić to tutaj i tym bardziej lepiej.
A sam temat o forum gildii przypomina mi to co się działo po rozpadzie komiksowa na dwie grupy FB, kiedy na jednej i drugiej długi czas była dyskusja o tym co się dzieje na tej drugiej i tu się robi podobnie, tylko czy jest sens, aby o tym dyskutować?
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 09:27:44 wysłana przez majkelus81 »

Offline robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:19:19 »
Jak tak wszystkim zależy na zawartości gildii to może po prostu zacznijmy go tworzyć tu (tak wiem powstaje, co pokazują coraz to nowe tematy), ale patrząc ile tam odłogiem leżało i jaki tam był bałagan to można to zrobić to tu i lepiej.
A sam temat o forum gildii przypomina mi to co się działo po rozpadzie na dwie grupy FB, kiedy na jednej i drugiej długi czas była dyskusja o tym co się dzieje na tej drugiej i tu się robi podobnie, tylko czy jest sens, aby o tym dyskutować?

Jak (prawie) zawsze się z Tobą zgadzam. Zacznijmy tworzyć tu. Dużo się zmieniło ostatnimi czasy na rynku komiksowym, takie archiwum ma może i jakiś sentymentalny aspekt, ale raczej nic poza tym. Więc teraz możemy od nowa, na poważnie, z super moderacją.

P.S. Styl w jakim Gildia próbuje wrócić mnie tak wytrącił z równowagi, że jeszcze dzisiaj mam złość. Serio, Panowie?

ktosiek

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:22:17 »
@up
Druga sprawa, że archiwum forum gildii trochę chyba jest przeceniane. Serio, ile można wracać do starych wątków/postów?

Archiwum na FG to jeśli już jest niedoceniane. Faktem jest to, że ciężko jest znaleźć ciekawe stare wątki/posty w gąszczu spamu jaki tam został.

Offline eyesore

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:57:04 »
Myślę że ankieta idealnie oddaje nastoje, w chwili kiedy piszę te słowa jest 84 do 9 żeby zostać.
Nie mam nic do starego forum ale jeżeli faktycznie ma to byc portal/forum do sprzedaży dla sklepu to dziękuję a tak na chwilę obecną to wygląda (co też nie oznacza że rezygnuję z zakupów z tego sklepu, raz na 2-3 miesiace zamówię u  nich paczkę).


« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 09:59:39 wysłana przez eyesore »

majkelus81

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:57:27 »
Jedyne co mogę dodać, to że jest mi szkoda, że nie zobaczę jak JanT przekracza magiczną liczbę 10k postów na gildii. A naprawdę mu kibicowałem. Co prawda teraz nie musi się śpieszyć skoro forum zostaje no i zawsze może tu, na tym forum ustanowić ten rekord :)

Offline robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 09:59:33 »
Jedyne co mogę dodać, to że jest mi szkoda, że nie zobaczę jak JanT przekracza magiczną liczbę 10k postów na gildii. A naprawdę mu kibicowałem. Co prawda teraz nie musi się śpieszyć skoro forum zostaje no i zawsze może tu, na tym forum ustanowić ten rekord :)
Błagam, nie podsuwaj mu pomysłów...

JanT

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #112 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:10:54 »
Jedyne co mogę dodać, to że jest mi szkoda, że nie zobaczę jak JanT przekracza magiczną liczbę 10k postów na gildii. A naprawdę mu kibicowałem. Co prawda teraz nie musi się śpieszyć skoro forum zostaje no i zawsze może tu, na tym forum ustanowić ten rekord :)
Ty tam byłeś połowę mniej ode mnie a postów masz ponad połowę z tego co ja  :) Więc kto jak kto ale ty się nie powinieneś tego czepiać bo ty byś to 10k zrobił wcześniej jakbyś założył konto wtedy co ja. Bęc  ;D 
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 10:16:19 wysłana przez JanT »

Offline Boro

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #113 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:13:04 »
Idźcie się kłócić na forum Gildii ;)

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #114 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:16:17 »
  Dla mnie bardzo dziwne był, że gildia chce się pozbyć forum, koszty utrzymywania tego były zapewne prawie żadne a i moderacja nie wymagała raczej nadzwyczajnego wysiłku, a jasnym jest że obecność forum napędzała klientów sklepowi. Byłem raczej zdziwiony, że nie jest to połączone bezpośrednio ze sklepem bo tych artykułów zmienianych raz na pół roku to nie sądzę, aby było sporo wielbicieli. Padło słowo likwidacja a teraz nagle jak się okazało że jak liczba wyświetleń w sklepie zmniejszyła się zapewne mocno na niekorzyść, to nagle wielka pobudka. Ja bym na miejscu właściciela gildii wezwał osobę decyzyjną odpowiedzialną za stronę na dywanik i zapytał się czy nie chce przeniesienia do działu konserwacji powierzchni płaskich skoro nie potrafi sprzedawać komiksów. Dla mnie osobiście stara gildia to żadna skarbnica wiedzy, nie mam zamiaru przebijać się przez tony postów o liczbie stron aby znaleźć coś co mnie interesuje, społeczność jest na tyle uprzejma, że jak chcę się czegoś dowiedzieć to bez problemu dostaję odpowiedź. W ankiecie udziału nie biorę, gdyż jest mi wszystko jedno czy zostanę tu czy tam, forum będzie tam gdzie będą użytkownicy. Nie wydaje mi się, aby doszło do jakiegoś rozłamu, zdecydowana większość chce zostać tutaj, znalazło się co prawda kilka osób które stwierdziły że będą się udzielać tylko tam, ale mam wrażenie że natkną się na klimaty rodem z Fallouta czyli pustynię, toczące się kolczaste krzaki i deathclawa przemykającego od czasu do czasu na horyzoncie.

Offline Teli

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #115 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:55:58 »
Kiedy w zeszłym roku w piwnicy Gildii przewróciła się świeczka temat olano. Kiedy zaczęły płonąć fundamenty stwierdzono że mieszkańcom spodoba się ogrzewanie podłogowe. Kiedy wszyscy zaczęli domagać się interwencji bo ściany się hajcują stwierdzono że to nowe oświetlenie. Teraz kiedy dach w ogniu a lokatorzy się wynieśli gospodarz wreszcie wezwał straż pożarną.
No bez jaj. Taka decyzja w tym momencie udawania tylko że administracja Gildii ma nas w nosie. Na takie decyzje był czas pół roku temu a nie teraz kiedy wszyscy masowo zmigrowali na speca i strach zajrzał Gildii w oczy kiedy dotarło że jednak potrafimy sobie radzić bez nich, ewentualnie ktoś w końcu policzył że śmierć forum uszczupli też popularność sklepu. Jednak mimo tej pańskiej łaski administracji Gildii nie mam ochoty na tę łaskawie rzuconą nam kość... jakoś dziwnie od niej zalatuje.

Offline R~Q

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #116 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 10:57:30 »
Ja wolę zostać tutaj, bo tu nie odstaję liczbą postów od weteranów forum Gildii.
A tak poważnie: co z portalem Gildii? Poza tym jak słyszę o unowocześnieniu forum to przypomina mi się Clockwork City i moment dodania opcji społecznościowych i dodawania do znajomych.

Offline Pawelek

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 11:26:27 »
Może ze strony Gildii to miał być taki chłyt marketingowy, jak ostatnio mvm zrobiło ze sklepem, a tu taki psikus (wszyscy uciekli na inne forum).

Offline pokia

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:23:26 »
Bardzo mi się podoba temat: Bez paniki, forum zostaje!
Panika, to była przez pół roku. Teraz pojawiło się tyle alternatywnych rozwiązań, że forumowicze nie mają powodów do paniki.

Spóźnili się z tym ruchem miesiąc.

Online roble

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 12:28:04 »
Jedyny ratunek dla starego forum to taki że tu serwer padnie na parę dni, strona przestanie byc dostepna i wsrod ludu wybuchnie panika..
Wtedy nastąpi eksodus powrotny na arkę gildia.pl