Autor Wątek: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!  (Przeczytany 40159 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Milord

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:09:49 »
Zniesmaczyła mnie ta informacja z Gildii. Swego czasu zablokowali możliwość rejestracji, oświadczyli że forum zostanie wyłączone i tyle. Użytkownicy dopytywali o szczegóły, deklarowali wsparcie, chęć pomocy, argumentowali wskazując, że źle dla środowiska komiksowego byłoby utracenie takiego forum. A administratorzy pozostawali głusi na te prośby/sugestie/argumenty, czym jasno pokazali gdzie mają użytkowników swojego forum. Teraz, z jakichś nieznanych nam powodów (zapewne z chęci zysku, tradycyjnie) postanowili zmienić zdanie i oczekują, że wrocimy na ich forum? Ja nie mam takiego zamiaru i mam nadzieję, że większość użytkownikow zrobi podobnie. Tym bardziej, że nie mamy gwarancji, że sytuacja za jakiś czas się nie powtórzy.
Poza tym tutaj forum prowadzone jest przez pasjonata, który najwyraźniej chce to robić bezinteresownie. Czy przy okazji na tym zarobi? Oby. Ale najważniejsze jest to, że jego podstawowym motywem jest chęć stworzenia forum do wymiany poglądów nt. komiksu, a nie zysk. To ważne, bo daje to wiekszą pewność, że forum się utrzyma dlugie lata

Offline Nawimar III

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:11:43 »
Wszystko już zostało powiedziane (czy może raczej: napisane) więc jedyne co mi pozostaje dodać to tylko to, że warto docenić trud osoby/osób, które zafundowały nam to forum w sytuacji gdy "nadszyszkownictwo" Gildii de facto olało temat. Tu jest dobra chemia, a podejrzewam, że będzie jeszcze lepiej.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:28:02 »
Nie będę drugi raz pisał tego co napisałem tutaj. Zostaję.

Offline Eragon

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:29:25 »
Tak po prawdzie, są tu chyba prawie wszyscy bardziej aktywni ze starego forum(jak tak patrzę po nickach), a poza tym już mamy tutaj w krótkim czasie sporo nowych osób, których na gildii nie było(nie mogli założyć konta bo np. chcieli po 1 stycznia lub  nawet mieli tam konto, ale tylko czytali) to jest sens tam wracać?
Porównałbym to tak, skoro to forum komiksowe:
Stary świat(forum gildii) dobrze funkcjonował przez długi czas, ale nadszedł KRYZYS, po którym już nic nie było takie same i tak narodziła się Nowa Ziemia. Nowy rozdział.

Ja po przemyśleniu zostaję na bank tu. Wiadomo, jakby nagle wszyscy tam wrócili to nie miałbym wyboru, ale patrząc po ankiecie, w której na ten moment udział wzięło już ok. 25% ze wszystkich użytkowników to nie zanosi się na to. Tak żartobliwie mówiąc, to aż zmieniłem avatar z logiem Supka co miałem na starym forum na Connera, by oddzielić stary rozdział od nowego. ;)
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Offline Antari

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 23:30:33 »
Bezsensowny ruch z ich strony. No i teraz będzie kuszenie "bazą informacji" i "kawałem historii". Administracja na forum Gildii jak dla mnie leży. Zero dialogu i arbitralnie podejmowane decyzje. Żenada. Chętnie bym został tutaj, ale nie wiadomo co z tego będzie w dalszej perspektywie. Jeżeli większość ludzi przejdzie tam to za jakiś czas tutaj zostanie już tylko garstka. Forum Gildii ma jednak lepszą pozycję w wyszukiwarce, a tutaj trzeba wszystko budować od nowa. Żenada i zero poszanowania dla pracy ludzi, którzy włożyli trochę roboty w stworzenie KOMIKSpeca.

Offline death_bird

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #95 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:16:58 »
@Antari nie siej paniki i defetyzmu, bo Cię posadzą za rolnictwo. ;) Widzisz wyniki ankiety? Kto Ci wróci na Gildię? I po co? Żeby wegetować w samotności wśród tumanów kurzu? Ok, są i tacy co lubią tematy postapo, ale ile można gadać do samego siebie? To się kończy osobowością wieloraką.  8) Gildia dokonała tzw. "samozaorania" a my idziemy dalej. ;) W końcu kto wracałby z gwiazd na wyeksploatowaną i porzuconą planetę?  :o Przy całym moim szacunku dla starego forum "coś się kończy, coś się zaczyna".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Antari

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #96 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:31:39 »
Też jestem za tym, że umarł król niech żyje król. Ale nie ukrywam, że lepiej jakby Gildia zniknęła niż działały równolegle 2 fora, bo prędzej czy później ludzie opowiedzą się za jedną lub drugą opcją. Sklep ściąga ludzi na forum Gildii, a Speca trzeba promować w inny sposób i praktycznie od nowa. Staram się patrzeć realistycznie na to.

Offline death_bird

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #97 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:41:54 »
Rzecz w tym, że forum Gildii już jest martwe tylko jeszcze o tym nie wie.  :(

I jeszcze taka dygresja. O ile uważam, że nie potrzebujemy żadnego dodatku ikonograficznego na głównej o tyle gdyby ono absolutnie miało się pojawić to w obecnej "sytuacji politycznej" optowałbym za tym oto oświadczeniem  ;) :


"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #98 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:46:36 »
Będzie dobrze. Trzymać fason  ;D
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 00:48:47 wysłana przez Mark Riddle »

Offline roble

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #99 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:49:00 »
ale panowie i panie, na tym nowym naszym forum jest tyle do czytania ze nie wyrabiam sie z czasem..
Komikspec ma ten powiew świeżości którego na gildi brakowało, A to że  forum gildia przeżyje to świetna wiadomosc bo archiwum ma zacne..

zaglosowalem za zostaniem TU.. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 01:45:52 wysłana przez roble »

Offline kaczogród

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #100 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 00:56:53 »
Ale nie ukrywam, że lepiej jakby Gildia zniknęła niż działały równolegle 2 fora,
Nawet jakby większość osób pisało tutaj (jak w sumie jest obecnie) to moim zdaniem archiwum gildii powinno zostać zachowane. Sugerujesz aby na forum na którym będzie znacznie mniejszy ruch niż na drugim wyłączyć możliwość pisania postów? Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby a wszystko zależy teraz od użytkowników. Na takim forum alei komiksów na przykład nadal można pisać wiadomości A forum jest raczej martwe i chyba raczej to nikomu nie przeszkadza. Moim zdaniem teraz o resztkami zdecydują użytkownicy gdzie będą więcej pisać i gdzie będzie ich więcej. Na razie wygrywa forum komiks spec . Zobaczymy jak to się rozwinie w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Luty 2019, 01:05:37 wysłana przez kaczogród »
,,le monde est absurde"

Offline Szysza32

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #101 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 01:11:12 »
Mam podobne zdanie. Bardzo się cieszę, że forum Gildii zostaje, ponieważ uwielbiam przekopywać się przez te dawne, klasyczne posty, natomiast nowe dyskusje mogę śledzić tutaj (i nawet do nich dołączać!).

ktosiek

  • Gość
Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 07:46:06 »
Mi osobiście nie przeszkadzają dwa fora, jedno można traktować jako archiwum w poszukiwaniu ciekawych starych wpisów, a na tym jak pokazuje obecnie aktywność użytkowników zapewne będzie prowadzona główna dyskusja.
Mam nadzieje, że nie dojdzie do podobnej sytuacji jak na fb (potyczki KKK vs KBG).

Offline robbirob

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 08:22:48 »
@up
Dwa fora to złe wyjście, bo będą walczyć o użytkowników teraz. Bez sensu.
Druga sprawa, że archiwum forum gildii trochę chyba jest przeceniane. Serio, ile można wracać do starych wątków/postów?

Offline Lou

Odp: Ogłoszenie Gildii: Bez paniki, forum zostaje!
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 08:55:50 »
Zostaję. Przez dekadę nic na Gildii nie pisałam, zarejestrowałam się tu aby, nazwijmy to, po resecie na nowo brać udział w dyskusjach, a teraz miałabym wracać? To co mnie odstraszyło to właśnie bałagan w wątkach, brak moderacji, niski poziom dyskusji (czyt. awantury). I przeglądając od czasu do czasu forum odniosłam wrażenie, że z biegiem lat było z tym coraz gorzej. I nawet fakt, że byłam kiedyś redaktorką serwisu i że współpracuję ze sklepem nie jest dla mnie powodem do sentymentów czy lojalności.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily