Autor Wątek: A moze by dodac chat live?  (Przeczytany 3151 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 12:48:22 »
Zawsze można wyłączyć jeżeli się nie sprawdzi  ;)

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 21:06:22 »
Jestem na nie - głównie z powodów które wyżej wymieniliście. Za wiele dobrego z tego nie będzie, za to jest szansa że forum po prostu wyzionie ducha. Czatów komiksowych w postaci diskordów pewnie są już dziesiatki - nie wiem bo nie korzystam, ale widzę że są dosyć popularne. czatem też można uznać media społecznościowe i grupki np na fejsie - nie ukrywajmy, to nie są fora bo porządku tam nie ma za grosz, żadnych sekcji ani nic.

Offline Gieferg

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 22:13:22 »
Takie chaty zabijają fora, widziałem to już nie raz.
Nie, nie, po stokroć NIE.

PS> a discordy i inne podobne bzdety do niczego się nie nadają, jedna wielka strata czasu.

Offline death_bird

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 22:30:44 »
Zgadzam się, też bym chętnie coś luźniej pogadał, bez obaw, że ktoś zaraz zacznie pisać o zaprzestaniu offtopów.

Wystarczyłoby w dziale "Na luzie" założyć wątek "Na luzie" do pogaduszek o wszystkim i o niczym.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 22:31:33 »
Na marginesie kwestii Discorda tu byłem mocno sceptyczny, ale stałem się fanem ;) To całkiem niezłe połączenie czatu, forum i dawnego IRCa. Da się wyszukiwać i wracać do archiwalnych wątków - nie tak jak w gównianym Facebooku ;)

Bender

  • Gość
Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 23:29:17 »
Takie chaty zabijają fora, widziałem to już nie raz.
Nie, nie, po stokroć NIE.

PS> a discordy i inne podobne bzdety do niczego się nie nadają, jedna wielka strata czasu.

Merytorycznie. Stratą czasu jest wgrywanie obrazków na imgmury czy inne tego typu okraszone reklamami serwisu, zamiast copy/paste i zrobione. 
Paradoksalnie... na diskordzie mechanizmy wyszukiwania są o wiele lepsze, wielofunkcyjne i precyzyjne niż tu.
Więc nie do końca "do niczego się nie nadają". Przynajmniej się wysil, żeby uzasadnić.

I dla jasności, nawet tego nie proponuję. Ale nie da się nie zauważyć że ta funkcjonalność  forum już lekko trąci myszką.

@death_bird jestem za. trochę jednak irytuje moderowanie wszystkiego i bycie karconym jak uczniak znienacka za to ze gdzieśtam się ulało, czy ktoś ewidentnie zasługuje na "wyjaśnienie" . osobny wątek, którego nie trzeba czytać ani moderować, poza ewentualnym przeniesiem tam dyskusji
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Maj 2023, 23:35:46 wysłana przez Bender »

Offline parsom

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 24 Maj 2023, 23:53:23 »
Warto dodać jeszcze jedno - jak rodzaj "medium" wpływa na strukturę rozmowy i takie tam. Takie discordy czy chaty prowadzą w zasadzie do pogaduszek, w których nawet jeżeli pojawi się coś bardziej przemyślanego, to i tak zginie w morzu dup Maryni.

Offline Kadet

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 06:42:54 »
Również jestem zdania, że czat zuboży forum, wpłynie ujemnie na jakość dyskusji i utrudni wyszukiwanie różnych wypowiedzi.

A co do dodatkowego wątku - moim zdaniem wątek "bez moderacji" jest utopią, bo jakaś moderacja być musi (w przeciwnym razie w skrajnych wypadkach administratorzy forum mogą podpaść pod odpowiedzialność prawną, jeśli nie wywalą jakichś szczególnie okropnych postów). Koniec końców, taki wątek przemieniłby się pewnie w kopię dawnych "Dyskusji światopoglądowych", z nieustającą wojenką i kłótnią mającą potencjał rozlania się na inne wątki.

Nie wiem jak Wam, ale mnie na tym forum pasowałoby mniej wulgaryzmów i niezwiązanych z komiksami wycieczek osobistych, a nie więcej.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 08:07:44 »
Ja tylko dodam, że mi nie chodzi o całkowity brak moderacji. Obrażanie innych i rzeczy zabronione przez prawo bezwzględnie powinny być moderowane. Chodzi mi o offtopy, które lubię :) Wulgaryzmy zresztą też mi nie przeszkadzają, jeśli ktoś nie używa ich jako przecinków i nie stosuje do obrażania.

Offline Spiff

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 08:52:48 »
Przydałyby się wątki "kłótnia" i "obraza". :D
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline HugoL3

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 11:04:29 »
W sumie możemy sobie tego Discorda założyć od ręki i zobaczyć jak nam to zadziała. Wreszcie będzie się dało normalnie wrzucać zdjęcia...

Offline Edgar

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:49:59 »
Discord jest dla mnie narzędziem sto razy wygodniejszym niż nasze forum. Wrzucanie zdjęć było poruszane już kilka razy. Z powodu tej niewygody odpuściłem sobie ostatni konkurs kadrowy.
Poza tym jednak discord ma mnóstwo innych zalet, postaram się wymienić kilka z nich.
Obawy co do bałaganu są zupełnie nieuzasadnione. Cały serwer da się pogrupować na kanały tematyczne, a te z kolei mogą zawierać wątki. Jest to rozwiązanie identyczne jak na forum, ale niechciane wątki można sobie po prostu "zwinąć" i ich nie widzieć.
Wyszukiwanie jest proste i intuicyjne. Można wyszukiwać zarówno po autorze, jak i słowie kluczowym. I działa. Na forum bywa z tym różnie.
Nieprzeczytane wątki są zaznaczone. Łatwo jest "nadrobić" to, co się przetoczyło.
Podstawową zaletą jest jednak według mnie zupełnie inna forma prowadzenia rozmowy. Zazwyczaj odbywa się to w czasie rzeczywistym, pozwala na odpisanie komuś jednym zdaniem. Jest to bardziej dynamiczna forma z miejscem na żart, wtrącenie czegoś. Łatwiej dołączyć do rozmowy i łatwiej ją śledzić. I to wszystko odbywa się bez otwierania dodatkowych okienek.
Widzę oczywiście wady. Taka forma sprzyja raczej krótkim wypowiedziom, choć w odpowiednich działach byłoby też miejsce na rozbudowane, długie teksty.
Jedyne, co przemawia według mnie za forum, to jego historia i fakt, że pewnie nie każdy chciałby się przesiąść na nowocześniejsze rozwiązanie.
Założenie takiego discorda jest bardzo proste. Mógłbym nawet się tego podjąć, ale boję się, że odbiłbym się już na etapie zaakceptowania przez społeczność nazwy serwera i jego znaku graficznego. Taki mamy klimat. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:53:01 »
Wydaje mi się też, że discord nie sprzyja napływowi nowych użytkowników, a świeżą krew zawsze dobrze widzieć.

Offline Edgar

Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 12:59:13 »
Wydaje mi się też, że discord nie sprzyja napływowi nowych użytkowników, a świeżą krew zawsze dobrze widzieć.
Uważam, że się mylisz, choć nie całkiem. Pewnie ludzi z naszego pokolenia może nie przybywać. Tylko że zdecydowana większość z nas już tu jest. :)
Za to pokolenie nastolatków, dwudziestoparolatków, pewnie odbija się od naszego forum. A na discorda może chcieliby zajrzeć. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: A moze by dodac chat live?
« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 25 Maj 2023, 13:13:14 »
Uważam, że się mylisz, choć nie całkiem. Pewnie ludzi z naszego pokolenia może nie przybywać. Tylko że zdecydowana większość z nas już tu jest. :)
Za to pokolenie nastolatków, dwudziestoparolatków, pewnie odbija się od naszego forum. A na discorda może chcieliby zajrzeć. :)

No tak, tylko musieliby o nim wiedzieć. Nadal pewnie większość szuka w google'u, a tam konkretnego serwera discord (chyba) nie znajdą - ale mogę się mylić, nie siedzę w tym.