Autor Wątek: Zdjecia calych kolekcji  (Przeczytany 26064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donT

Zdjecia calych kolekcji
« dnia: Pn, 04 Luty 2019, 16:53:57 »
Pozwolilem sobie zalozyc ten temat, gdzie wrzucamy fotki naszych CALYCH KOLEKCJI.
Jezeli Pan Moderator uwaza, ze nie trzeba to prosze o usuniecie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Mateusz

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 16:59:51 »
Ja bym to widział tak, że każdy z użytkowników, który chce pokazać swoją kolekcję, to zakłada swój indywidualny temat i tam wrzuca zarówno zdjęcia całości (w pierwszym poście) i kolejne zdjęcia swoich zakupów. Przykład nazwy takiego tematu: "Mateusz - moja kolekcja komiksów". Tak od lat działamy na filmowym forum i stąd moje przyzwyczajenie do takiego schematu. Do tego może być oczywiście temat poświęcony ostatnim zakupom dla osób, które niekoniecznie chcą zakładać temat poświęcony swojej kolekcji. Można go też podwiesić, żeby nie zginął wśród pozostałych wątków.

Jeśli jednak jesteście za zbiorczym tematem dla wszystkich użytkowników, to nie ma problemu. Warto to przedyskutować.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline OokamiG

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 17:13:58 »
Uważam taki podział za niepotrzebny. Na gildii wszytko było w jednym temacie i to działało. Wspólny temat napędzał dyskusje, a w przypadku podziału nie dość, ze wszytko będzie rozproszone to może spowodować chaos w nawigacji, kiedy będziemy mieli kilkadziesiąt podobnie działających tematów. Wg. mnie jest to zupełnie zbędne. Z kolei podział na kolekcje i ostanie zakupy to udoskonalenie poprzedniej formuły, więc w tym przypadku jestem za.

Offline Antari

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 17:30:08 »
Ja jestem zdania jak Mateusz. Indywidualne wątki dla każdego usera. Też spotkałem się z takim podziałem na innym forum i to działało. A oprócz tego jeden z comiesięcznym haulem, czyli jak tutaj - nowy nabytek zakupowy. Na gildii to wyglądało tak, że w temacie ze zdjęciami kolekcji wrzucano także małe zakupy z poprzedniego miesiąca. Na skutek czego nietypowych kolekcji takich jak np. użytkownika lsr nie dało się odnaleźć w gąszczu.

Offline sad_drone

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 17:43:11 »
Popieram Ookamig , wspólny temat ściąga więcej ludzi w jedno miejsce i generuje dyskusje, a problem znikania zdjęć całych kolekcji pod haulami zakupowymi rozwiązuje (bardzo dobre) rozbicie na dwa tematy. Dodatkowo myślę że możliwość zakładania tematów z własnymi kolekcjami wygeneruje w efekcie mnóstwo martwych wątków, w których udziela się autor i może 1-2 osoby zainteresowane jego kolekcją.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Mateusz

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 18:17:02 »
Przypiąłem zatem te dwa tematy zbiorcze, w których można wrzucać zdjęcia zakupów i całych kolekcji, a jeśli ktoś będzie chciał stworzyć swój temat o kolekcji i tam zamieszczać zdjęcia, to po prostu założy nowy wątek w tym dziale.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Gieferg

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 04 Luty 2019, 21:42:46 »
Jak wyżej.

Jak będę chciał pokazać swoją kolekcję (a może będę, choć nie jest zbyt zróżnicowana i w większości zawiera starocie), to założę osobny wątek. Tematów o wszystkim, gdzie każdy wrzuca co innego i o czym innym gada nie trawię. Poza tym z reguły jest tak, że niektóre kolekcje są dla mnie interesujące, a inne nie są i wolę oglądać tylko te pierwsze, a nie wszystko wrzucone do jednego wora.

Cytuj
Na gildii wszytko było w jednym temacie i to działało.
Co nie znaczy, że inne rozwiązanie nie może działać lepiej.
Cytuj
. Dodatkowo myślę że możliwość zakładania tematów z własnymi kolekcjami wygeneruje w efekcie mnóstwo martwych wątków

Tak jak tutaj?  http://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje

Sprawdziliśmy to w praktyce przez ostatnie 10 lat (tyle, że na kolekcjach filmowych) i działało bardzo dobrze. Na forach gdzie tego nie ma do tematów zbiorczych praktycznie nie zaglądam. Ale to powinna być indywidualna decyzja - jak ktoś woli wrzucać swoje fotki do wspólnego wora - jego wola, jak ktoś nie lubi i woli własny temat - też powinien mieć taką opcję.

« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Luty 2019, 21:58:22 wysłana przez Gieferg »

Offline sad_drone

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:08:03 »
@gieferg Mea culpa, posypuje głowę popiołem, faktycznie takie rozwiązanie dobrze się sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Luty 2019, 16:11:14 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Bender

  • Gość
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 22:18:11 »
Ale za to wątki żyją, a nie potem cała banda ich leży martwa odłogiem. Teraz dodatkowo przy obu systemach na raz będzie burdel. Filmożercowy model wcale mi nie podszedł. Nawet gdybym chciał filtrować czyja kolekcja mi się podoba czy nie, to przy takiej częstotliwości updatów i tak nie pamiętam kto miał jaką.

Offline Gieferg

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 15:43:15 »
Możesz sobie robić jak chcesz  ale z jakiegoś powodu chcesz żeby wszyscy robili po twojemu?

Bender

  • Gość
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 16:47:53 »
?  Wymieniamy się opiniami. Calm down

Offline donT

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 22:49:53 »
Temat chyba rzeczywiscie niepotrzebny. Wszyscy poki co zakladaja swoje.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Itachi

  • Gość
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:26:36 »
Jak uważacie, czy jak już ktoś ma założony temat swojej kolekcji to wrzucać tam swoje kolekcje autografów i wrysów czy jednak do założonego już wątku bardziej ogólnego?

Offline sad_drone

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 17:54:54 »
imo wrzucaj wszystko do swojego wątku, później da to ci fajną możliwość śledzenia wzrostu kolekcji. Ja osobiście i tak sprawdzam wszystkie nowe posty w każdym wątku z tego działu, inni chyba też tak robią.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline agent_smith

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:17:01 »
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko żeby Isr z forum gildii założył tu wątek ze swoją oszałamiającą kolekcją. Moze ktos z nim zaznajomiony by mu szepnął słówko? :)