Autor Wątek: Zdjecia calych kolekcji  (Przeczytany 26079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #30 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:57:36 »
Buty są tutaj nieważne, pudełko wypchane ciężkimi zdjęciami podtrzymuje rząd czytadełek😋 no i stanowi granicę, której przekroczyć mi nie wolno😏...
Aranżacja jest odległym tematem, pierwszy raz też bierzemy się za struganie takiego dużego mebla.
Póki co, wczoraj było wyrzucanie wszystkiego na środek, wstępną segregacja po głębokości, dzisiaj z kolei ustawianie po wysokości (dla lubiących planowanie mogę wstawić fotkę), późnym wieczorem rozmowy we dwoje o "projekcie" i tak to się na razie kręci. Zastanawiam się tylko czy zaczynać pracę/robotkęod od od razu w grudniu, czy zaczekać do stycznia.
Niemniej przyznaję, że czuję adrenalinę i coraz bardziej pomysł mi się podoba.
Mam także dylemat czy pomieszać komiksy z książkami. Nieukrywam, że względy logistyczne mogą mnie do tego zmusić...

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 12:04:32 »


Mam także dylemat czy pomieszać komiksy z książkami. Nieukrywam, że względy logistyczne mogą mnie do tego zmusić...
Abominacja ;-)

"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Castiglione

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 14:09:00 »
Zastanawiam się tylko czy zaczynać pracę/robotkęod od od razu w grudniu, czy zaczekać do stycznia.
Zamierzasz przez miesiąc trzymać całą podłogę w salonie zawaloną książkami?

Offline PocoNacoLoco

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 17:00:14 »
Nie wiedzieć czemu, ale mam takie skojarzenia z wyspą lodowych mórz, z tą abominacją... 🤔
Jeśli zaś idzie o zawalony salon, to jakoś nie widzę przeszkód, żeby tak było do stycznia.
Pojawił się inny problem. Dębak powinien schnąć dziewięć lat przed użyciem, jak uświadomił mnie teściu, a rok to minimum....

Offline 79ers

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #34 dnia: So, 08 Luty 2020, 22:39:42 »

... i tak co miesiąc.

Offline LordDisneyland

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 09 Luty 2020, 01:44:09 »
Zamierzasz przez miesiąc trzymać całą podłogę w salonie zawaloną książkami?

Przez miesiąc to się domownicy zaczną dopiero przyzwyczajać, dopiero potem nie będą już zwracać uwagi. Cierpliwosci, to musi potrwać :D
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Luty 2020, 02:24:26 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Juby

  • Gość
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 27 Wrzesień 2020, 23:08:27 »
Myślę, że moje komiksowe zbiory są zbyt małe, abym zakładał dla nich osobny wątek. Ale popełniłem dziś post na BatCave z prezentacją mojej bat-kolekcji, więc uznałem, że może również tutaj rzucę wyzwanie innym fanom Człowieka-Nietoperza. Kto ma więcej?

http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=477.msg72847;topicseen#msg72847

:)
« Ostatnia zmiana: Nd, 27 Wrzesień 2020, 23:18:51 wysłana przez Juby »

Offline eferce

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 12:08:06 »
Spoko pomysł, żeby można było w ten wygasły wątek wrzucić kolekcje, które są karłowate ze względu na np. młody wiek, tematyczność lub powolność powstawania.
To ja idąc za ciosem pokazuję swoją z okazji rocznicy mojej obecności na forum.
Czy inaczej patrząc – jest to kolekcja powstała w ciągu ostatnich 20 miesięcy.

Półka górna – Eurofony. Polska niewielka placówka atakowana jest chciwymi mackami frankofonów. Rozdzielają je siły ONZ, albumy fotograficzne.



Półka dolna A. Ed Brubaker – Mój ulubiony scenarzysta.

Półka dolna B. Batman dzieli ją z Image.


Pudło A. – wszystkie Batmany TM-Semic (poza tymi które mam lub planuje mieć w HC(Zabójczy żart & B/W)

Pudło B. - komiksy z lat 80-90 (min. KAW, Pegaz, Komiks Fantastyka). Te które nie miały wznowień, lub na wznowienia których się nie załapałem (Rozbitkowie czasu, dwa pierwsze integrale Valeriana itp.)

Dla ciekawych historia kolekcji
Spoiler: PokażUkryj
Zaczęło się od tego, ze postanowiłem odtworzyć kolekcję komiksów Ojca najlepszego przyjaciela z lat 80-90 do której jako małolat miałem dostęp. Stąd Asterixy, Thorgale, Rork, Ptak Czasu...wszystko co zostało wznowione + pudło B. Postanowiłem "iść szeroko" stad np. Rosińskiego i Andreasa, których bardzo lubię brałem również nieznane mi "nowości". Z drugiej strony Thorgala i Asterixa mam tylko numery stworzone, przez oryginalne tandemy twórców.
Z TM-Semic zbierałem X-Men, kolekcja przepadła a jako, że z mutantami mi nie pod drodze postanowiłem w zamian zebrać Batmana, którym od czasu pierwszego filmu Nolana mocno się zainteresowałem. Stad TM-Semic i "kanon" wydany u nas.
W ciągu niecałego roku cele zostały osiągnięte ale było mi mało, wiec zajrzałem na forum, kupiłem kilka pierwszych tomów różnych serii w nadziei ze "współczesny" komiks mnie wciągnie. Nie myliłem się - trafiłem na "Zabij albo zgiń"
Czujny obserwator zauważy Rorka czy Descendera zebrane eklektycznie, różnymi wydawnictwami.
Są to minusy, które nie przesłaniają mi plusów - instynkt estetyczno-kolekcjonerski dopiero sie rozwija, będę uzupełniał ;). Rork integral T1 już w zapowiedziach a Descendera planuje mieć oba wydania (Mucha -bo duży i ładny, Image bo jednak ciężko było sie przerzucić na polskie tłumaczenia np. Drillera czy scrappers).



Juby

  • Gość
Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #38 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 12:23:01 »
Elegancko. I to wszystko nabyte w ciągu ostatnich 20 m-cy? :o Musiałeś mocno się wykosztować. Nie mam wszystkich TM-Semiców, których pragnę mieć oraz Catwoman: Rzymskie wakacje i Człowieka, który się śmieje właśnie ze względu na ceny jakie osiągnęły w ostatnich latach. Semici ciężko dorwać poniżej 20 zł za sztukę, Catwoman od Muchy wisi za 120-180 zł (strasznie żałuję, że kiedyś nie wziąłem jej z Narodzinami Demona, gdy miły Pan na OLX oferował mi ją za jakieś 80 zł), a Joker w którymkolwiek wydaniu jeszcze drożej. :-\

Jakby ktoś chciał się pozbyć Catwoman i Człowieka w rozsądnej cenie (czyli nie dwukrotność okładkowej) to piszcie na pw.

Offline OokamiG

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #39 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 12:30:09 »
eferce, bardzo fajna kolekcja. Parę tytułów z Batmanem sam bym nabył, tak jak Juby, ale ceny są czasami zbyt wysokie.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 13:22:35 »
Nie miałem pewności do jakiej kategorii zaliczyć poniższą prozę, ale, że nie istnieje taka o nazwie Życie i Czasy Polskiego Komiksiarza, to pozwolilem sobie zamieścić ją tutaj właśnie.
Ciężka harówka, związana z układaniem, upychaniem, słowem z dopieszczaniem swojej kolekcji w domu wczoraj wzięła w łeb. A więc :
Sytuacja na życiowym froncie zmusiła wielu w tym mnie do zmiany toku życia.
Styrany po rozpoczętym remanencie, zmarznięty (autko dopadł wirus mechanicus-poważny, jest hospitalizowane) a ostatni autobus musiał się spóźnić, a jakże ) przeziębiony, z opuchniętymi oczami od kompa (powrót po 23 z pracy), na pustej ulicy zagabuje Pani "What time is it? ", WTF myślę sobie, wakacje, czy co: rower, gość z zagranicy, angielski, północ... Uprzedzony, że moja Pani miała dużo do zrobienia w domu, więc może być zaspana (trzeba przyznać, że kobietę mam ogarniętą, pracowitą i pomysłową, czasem aż za bardzo), dobijam się do domowych drzwi (klucz w dziwny sposób przestał współpracować z zamkiem, uwzięli się do kupy jak nic na intruza, co to nie zna wyczucia i pałęta się o północy).
Poczułem miły zapach swojego domostwa, wlałem w siebie pewność, że od teraz już tylko lepsze mnie, do północy przynajmniej, czeka (o naiwny).
Skradam się po cichu, najpierw do kuchni, a jakże, obiadek na noc uszykowany czeka, gorący barszczyk z okraską mnie rozgrzał, (skąd miałem wiedzieć, że ostatnia to rzecz miła dnia tego, że najgorsze przede mną... ), onuce ciepłe więc zarzucam, kapcie na nogi, rajtki jakieś co by tyłek nie zmarzł, telefon z latarką pod pachę i maszeruję, sunę wręcz po cichutku do salonu, by nikogo nie zbudzić, prawie czołgam się by nie dawać oznak życia (że walka z zamkiem niby żońci nie obudziła-sic!), myślę sobie co tu dzisiaj poczytać, Gipiego, może Grofa, którego, zapomniałem dodać dzierżę w łapie, rzecz nowa.
I tak idąc, nie bacząc na realia, które mnie czekają, rozmyślam o rzeczach ważnych, Grof nie, za ciężki na noc, może Zbira, bo i jest na wierzchu na komodzie... I pach, traach, łubudu.
Człowiek tysiąc razy pokonywał tę trasę, milion razy zajmowały mu myśli miłe, odległe, albo konkretne, ale to?!
Słyszę otwieranie drzwi od sypialni, nadchodzi moja Pani, zaspana zerka i pyta:
-Jak minął Ci dzień?
Jak minął mi dzień pytasz... ?
Nnnoo nie minął, jak mógł minąć kiedy na środku salonu leżą sterty komiksów, komiksów, których być tu nie powinno..
-Aa, to, no tak (usłyszała moje myśli), półki się uginały i musiałam je pozdejmować i zrobić z nimi coś musisz.. Dobranoc
Zrobić, z nimi coś muszę, robię to od lat, walczę z zakładem stolarskim o nowy drewniany mebel od miesięcy (brak terminów, a jak już jakiś się zdecydował, to nie odbiera telefonów od tygodni), a w jednej chwili potykam się o swoje intelektualno-duchowe, materialne również dziedzictwo, heheehe.
Pretensji mieć nie mogę, do Pani mego serca, ale zrozumienia też nie uświadczę.
Reszty pisał nie będę, ale swojej kolekcji też póki co nie wrzucę. Czas zacząć od nowa

Jedyne dobre i pewne jest to, że walczę dalej, nie poddaję się i rozwiązanie przyjść musi prędzej czy później.
PS
Barek, w którym również poupychałem komiksy, stoi pusty, bez alko i bez komiksów, ale za to przetrącony o jakieś 20 stopni🙁🤔
Jeśli ktoś widział lub słyszał :
Proszę o namiary na wykonawcę, regał niestandardowy, wg. własnego projektu, materiał dąb, półki również drewno, 2.5mm minimum, kolor konkretny, okolice Warszawy. Dzięki z góry

Online jotkwadrat

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 13:51:05 »
Na półkach o grubości 2,5mm to raczej niczego bym nie układał. Chyba, że z blachy.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 18:26:03 »
Oczywiście, pracuję przy takich grubościach, ale w przypadku drewienka miało być 2.5 cm 😏

Offline LukCook

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 20 Luty 2022, 15:37:24 »
W związku z kolejnymi Aktami Dredda (6, 19, 20) w zapowiedziach Ongrysa, wrzucam swoje dreddowe zbiory i szukam większej półki  ;D


Offline qprime

Odp: Zdjecia calych kolekcji
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 05 Czerwiec 2022, 17:49:06 »
To świetny temat dla kogoś takiego ja, z kolekcją niezbyt okazałą na samodzielny temat :)
Najpierw rzut oka na jeden z regałów:

i drugi :

i trzeci:




A jeśli kogoś zainteresują detale to znajdzie trochę dokładniejsze zdjęcia:
Spoiler: PokażUkryj
























Udało mi się zdobyć kilka rysunków, printów i grafik.  Niestety sztuka komiksowa nie ma zbytniej siły przebicia u mnie w domu. Szczęśliwie żona zgodziła się bym zagospodarował ściany korytarza. Zawsze to coś  :D
Kilka rzeczy czeka jeszcze na oprawienie.

Spoiler: PokażUkryj






Nieduża liczba komiksów ma jedną niesamowitą zaletę: Wszystkie komiksy są
Spoiler: PokażUkryj
przeczytane. No prawie wszystkie, zatrzymałem się na tomie 5 Sandmana, który do niedawna był nie do zdobycia