Autor Wątek: Verrax - kolekcja  (Przeczytany 4581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 11:36:08 »
I to bardzo! :D Jest to faktycznie komiks nieoczywisty, ze sporą dawką surrealizmu i poetyckości (dosłownie i w przenośni), przepełniony rozmaitą symboliką i wymagający interpretacji. Historia to dla mnie taka mieszanka Lynchowskiej abstrakcji, religijnie nacechowanej fantastyki a'la Carnivale, post-apokaliptycznych pustkowi z Mad Maxa... czyli wszystkiego co uwielbiam. Sama warstwa wizualna (przypominająca momentami filmowe storyboardy) też jest dla mnie strzałem w dziesiątkę i idealnie wpisuje się w cały ten dziwaczny, odrealniony klimat.

Zdecydowanie jeszcze sobie kiedyś do niego wrócę, i coś czuję że na zawsze zostanie u mnie jako jeden z ulubionych komiksów. :) Zaciekawiło mnie też co innego wysmażył Levallois, dlatego przymierzam się do zakupu za jakiś czas jego późniejszego komiksu o nazwie Racket.

Offline donT

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 22:00:41 »
Tak, Noe / The Ark to tytul bardzo oniryczny, niejezdnoznaczny, a przez to otwarty na rozne interprecje. Taka perelka do wielokrotnych powrotow i odkrywania na nowo. Tez bardzo lubie. High five!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 19:10:56 »
Aktualka majowo-czerwcowa:

- kilka rzeczy od Fantagraphics, czyli Die Laughing André Franquina, Metax Antoine’a Cossé, Blacklung Chrisa Wrighta, Drinky Crow Drinks Again Tony’ego Millionaire’a, oraz Inferno Arta Younga



- mój pierwszy kontakt z Jeffem Lemirem (akurat padło na świeże wydanie Mazebooka), Dear Creature Jonathana Case’a, spóźniony siódmy Toppi (Sharaz-de) + artbook Jamesa Jeana (Pareidolia)



- i jeszcze pewien duuuuży (a konkretnie to wysoooki, bo 44 centymetrowy) ładny album z pracami Herberta Crowleya, czyli brytyjskiego rysownika z pierwszej połowy ubiegłego wieku który tworzył m.in. paski komiksowe dla amerykańskich gazet. Oryginalna nazwa albumu to The Temple of Silence: Forgotten Works & Worlds of Herbert Crowley, ale mój egzemplarz to akurat sporo tańsza wersja francuska (która oprócz języka nie różni się chyba niczym od oryginału, nawet jeśli chodzi o wykonanie – całkiem możliwe że wyszły one nawet z tej samej drukarni)



+ kilka jego poglądowych fotek

« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Czerwiec 2022, 19:12:50 wysłana przez Verrax »

Offline donT

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 21:03:43 »
Zajebiste zakupy!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: So, 04 Luty 2023, 14:40:46 »
Przez ostatnie pół roku do kolekcji doszło mi stosunkowo niewiele tytułów, ale za to z każdego z nich jestem bardzo zadowolony:

- dwa Mignolowe Library Edition od Dark Horse (czyli The Amazing Screw-On Head and Other Curious Objects i Our Encounters with Evil & Other Stories), Vuzz Philippe'a Druilleta w nowym wydaniu od brytyjskiego Titan Books, rozchwytywane tutaj przez wszystkich Bezdomne wampiry o zmroku Tadeusza Baranowskiego + ostatni brakujący Sandman



- kilka nowych tomów zagranicznego Toppiego:



- i jeszcze dwa mini-artbooki (Sticky Monsters J.K. Mortensena i Anubis Joanny Karpowicz), Fantagraphicsowy Red Ultramarine Manuela Fiora, oraz podpatrzona tutaj na forum Melinda Neila Gaimana i Dagmary Matuszak