Autor Wątek: Verrax - kolekcja  (Przeczytany 4611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Verrax

Verrax - kolekcja
« dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 12:59:19 »
Hej! Komiksami zacząłem interesować się konkretniej dopiero od ostatnich kilku miesięcy, więc na ten moment moja kolekcja (o ile można ją w ogóle tak nazwać) dopiero raczkuje - powstała w sumie jako następstwo ogólnego zbierania artbooków, filmowych making-ofów i różnych innych tomiszczy. Mój wcześniejszy kontakt z komiksami to głównie czytane za dzieciaka Kaczory i stojący na półce od wielu lat "Watchmen", a oprócz tego byłem (i wciąż jestem) całkowicie zielony. Do forumowych weteranów nie mam nawet startu, ale i tak stwierdziłem że mogę założyć temat w którym będę pokazywał swoją drobnicę. :)

Na ten moment powoli odkrywam sobie różne komiksy, głównie ogarniając po prostu uznane przez ludzi klasyki i skupiając się na tym co "wpadnie mi w oko". Ostatnio w szczególności wsiąkłem w Sandmana (i zbieram go sobie na bieżąco w wydawanych przez DC Deluxe'ach), kreskę i historie McKeana, oraz nieczytane wcześniej Moore'y ("From Hell"!). Stereotypowe komiksy rajtuzowe raczej mnie nie interesują, ale nie zamykam się zupełnie na tego typu klimaty (z historii Batmanowych nawinął mi się już "The Killing Joke" i dołączy do niego pewnie niedługo "Arkham Asylum").





+ fotka pokazująca co siedzi w Hellboyowym boxsecie:



I na ten moment to tyle - aż do nagromadzenia się (mniejszej lub większej) kupki kolejnych komiksów. :D

Online donT

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:11:00 »
Bardzo dobry poczatek kolekcji i swietny gust!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline gashu

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:50:57 »
Świetne są te okładki sfotografowanego wydania Sandmana.

Offline kubisz

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 19:57:25 »
Widać, że starannie dobierasz tytuły (i wydania). Same hity. Chętnie tu będę zaglądał po aktualizacje.

Offline Death

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 21 Grudzień 2021, 23:28:04 »
Najbardziej mnie interesuje Raptor, bo pierwszy raz go widzę. :)

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 11:45:54 »
Raptor to, w dużym skrócie, po prostu ~120 stron nieskrępowanego McKeana. Masz tutaj liczne momenty bez jakiegokolwiek tekstu, zalatujące poezją rozmyślania na temat życia i polityki, przeplatające się (dosłownie i w przenośni) światy i narracje... dla jednych będzie to coś genialnego, ale dla innych może już zalatywać zadufanym w sobie, odrobinę pretensjonalnym pierniczeniem. :D Wszystko jest jednak wplecione w naprawdę świetne ilustracje, i to właśnie już dla samej tej warstwy wizualnej polecałbym obczaić sobie ten komiks. Dla mnie jest on w sumie potwierdzeniem tego, że styl i ogólne podejście McKeana pasuje mi w stu procentach (więc zamierzam nadrobić sobie zarówno jego starsze prace, jak i śledzić to co będzie robił na bieżąco).


Świetne są te okładki sfotografowanego wydania Sandmana.

Zgadzam się, dali tam naprawdę przyjemny dla oka art. :) Pod obwolutami jest to samo, tylko że bez tekstu i idiotycznej reklamy Audible, więc całość może sobie bardziej pooddychać (widać też wcześniej zasłonięte fragmenty).



Ogółem jestem bardzo zadowolony z tych Sandmanowskich Deluxe'ów, no i są też miłe dla portfela jeśli chodzi o ratio cena/zawartość. :D Mam wrażenie że wpychają do nich wszystko co się da - piąty tom ma mieć ponoć wciśnięty do środka nawet "Dust Covers: The Collected Sandman Covers".

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 12:30:15 »
Połowa stycznia już (prawie) za pasem, nadszedł więc czas na pierwszą aktualizację. Ostatnio wpadło:

- trochę anglojęzycznych tomiszczy



- trzy tytuły od naszych rodzimych wydawców



- oraz kaczkowe magnum opus Dona Rosy w powiększonej wersji Deluxe od Fantagraphics



Bardziej w Disneyowskie tematy wchodzić nie zamierzam, ale taki jeden nostalgiczny (i moim zdaniem wciąż dobrze się trzymający jeśli chodzi o walory artystyczne) tytuł chciałem dodać sobie do zbiorów. :)

Offline Voitas

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 12:31:51 »
Mam podobnie. Mam polskie wydanie Sknerusa i to jest wszystko co mi wystarczy w kolekcji w tematyce kaczek :)

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 24 Luty 2022, 15:07:10 »
Lutowy up, czyli:

- kolejna porcja angielszczyzny



- Arkham Asylum w wydaniu Absolute



- kilka około-komiksowych McKeanów, czyli dwa mini-tomiki z jego serii podróżniczych „szkicowników-pocztówek” i ilustrowane wydanie Zbrodni i kary Dostojewskiego



- oraz wszystkie (oprócz posiadanego już pierwszego tomu) deluxe’y pewnego baśniowego tasiemca



A tak prezentuje się pełny komplet (głównych) deluxe'owych Sandmanów i cała okładka piątego tomu:


Offline Archie

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 03 Marzec 2022, 16:46:34 »
Jaki rodzaj papieru mają te wydania Deluxe Sandmana? Kreda czy offset? Interesująco wyglądają te grzbiety i okładki.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Marzec 2022, 16:48:30 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 03 Marzec 2022, 21:43:14 »
Specem od rozróżniania papieru nie jestem, ale jest to raczej stosunkowo cienka kreda. Ogółem mimo że te Sandmany mają w nazwie "deluxe" i siedzą w ładnej twardej okładce, to mają taki lekko budżetowy feel (w porównaniu do np. deluxe'ów Fables). Sporym minusem, zakrawającym o projektowo-redakcyjne szaleństwo, jest brak jakiegokolwiek spisu treści (a co za tym idzie numeracji stron). :)

Wszystkie różne grzeszki jednak wybaczam, bo koniec końców są naprawdę zgrabnym sposobem na zebranie całej serii + cenowo wychodzą świetnie w porównaniu do wydań Absolute/Omnibus (i chyba są nawet tańsze od kompletu zwykłych paperbacków, szczególnie jeśli chciałoby się kupić boxset).

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: So, 07 Maj 2022, 13:20:20 »
Od ostatniego czasu przywiało:

- nowy reprint kilkuletniego już McKeana, kolejnego Sandmana, Styks Andreasa, Świat Edeny Moebiusa, oraz The Ark - znany w oryginale jako Noé - który DonT polecał w którymś z naszych forumowych wątków (dzięki!)

 
- interesujące mnie tytuły z wcześniej nieodwiedzanych rejonów mangowych, czyli zbiorczy box Akiry + jeden z tworów Junji Ito

 

- kilka artbooków/szkicowników (Shaun Tan, Barron Storey, David Mack)

 

- i jeszcze dużo Toppiego, bo kupiony jakiś czas temu tom pierwszy bardzo mi się spodobał (i miał jeszcze być tu najnowszy tom siódmy, ale jest jakieś spore opóźnienie z jego premierą)


Offline Alexandrus888

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: So, 07 Maj 2022, 16:01:26 »
Możesz dać jakieś przykładowe fotki z artbooka Shaun Tan'a?

Offline Verrax

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: So, 07 Maj 2022, 16:08:33 »
Ten akurat jest dosyć dobrze obfotografowany i obfilmowany w internecie, więc zamiast robienia zdjęć podlinkuję jego szczegółowe kartkowanie z YT (które zresztą sam widziałem przed zakupem):


Online donT

Odp: Verrax - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 10:16:14 »
The Ark - znany w oryginale jako Noé - który DonT polecał w którymś z naszych forumowych wątków  (dzieki!)

Zaden problem. Mam nadzieje, ze podeszlo 🙂
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.