Autor Wątek: Zeszyciki - zbiory  (Przeczytany 2752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motyl

Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 03 Marzec 2023, 23:37:51 »
Poszukam, co się jeszcze ostało i zrobię foty, w domu rodzinnym starocie z tamtego okresu zasila zakurzone i zapajęczone kąty.

sum41

  • Gość
Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #16 dnia: So, 04 Marzec 2023, 10:03:26 »
Widac ze wtedy jeszcze tak bardzo pazerny Marvel nie byl ze po świecie rozsylali takie bonusiki.

Offline Motyl

Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 12 Marzec 2023, 19:28:56 »
Tym razem krótko, bo choroba wykańcza totalnie. Poniżej karty komiksowe z różnych źródeł, z magazynu Wizard, z okazji 30-lecia Spider-Mana, z katalogów oraz dołączone do komiksów, karty z kadrami z Supermana III.






I trzy ulubione graficzki w zbiorach:






sum41

  • Gość
Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 10:14:00 »
Mialem takie karty ale gdy wychodzil Batman Burtona :)

Offline Motyl

Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 18:51:50 »
@Sum41, przekopałem pół piwnicy i się opłaciło :) Znalazłem trochę staroci sprzed trzech dekad i nie tylko, a przy okazji trochę staroci dubli komiksowych. Porządki zawsze odkrywają zagubione skarby ;)

Na pierwszej fotce jest zdjęcie wyników ankiety, w której brałem udział, więc mi ją przysłali i dorzucili do tego taką czterostronicową gazetkę Wolverine News. 



Na kolejnych fotach masz katalogi z ofertą (było ich może 2-3 więcej, ale pewnie przy którejś przeprowadzce przepadły), miniprospekt z X-Men (datowany na 1994 r.), czarnobiały w środku przedstawiający fragmenty z komiksów z najważniejszych wydarzeń zespołu, a później drużyny mutantów. Rysownicy topowi, bo Byrne, Lee, Portacio, Kubert. Plus błyszczące karty i reklamy komiksów z przygotowanymi od razu listami do ich zamówienia.







Znalazłem też cztery wydania Daily Bugle reklamujące eventy Marvela, które dostałem przy okazji prenumeraty zeszytów z mutantami.






sum41

  • Gość
Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 19:32:38 »
 Super rzeczy, dzis pewno nikt by sie tym nie zachwycal ale wtedy to bylo mega cos, ja z tamtego okresu mam kilkaset kart glownie z Marvela.

Te ala gazetki Daily Bugle super sprawa nawet dzis robi wrazenie :)

Pytanko, bo zawsze mnie to ciekawilo, piszesz ze prenumerowales  komiksy - jaki byl koszt przysylania ich do Polski?

Offline Motyl

Odp: Zeszyciki - zbiory
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 20 Marzec 2023, 10:55:15 »
Nigdy osobiście, zawsze przez pośredników.

Na początku był to sklep prowadzony przez Sławomira Wróblewskiego, który też powołał do życia magazyn Super Boom i właśnie w nim była reklama tego sklepu Comics Universum. Początkowo nabywałem tam jakieś pojedyncze rzeczy, ale z czasem, by nie przegapić zeszytów zdecydowałem się na prenumeratę, dostałem nawet gazetki dla prenumeratorów. Później po tragicznej śmierci Sławka przerzuciłem się na innych dostawców, głównie Multiversum, ale jeszcze z czasów poprzedniej inkarnacji tego sklepu, czyli zakupy u Tubulearsa. Dużo trade'ów po taniości po 20, 25 złotych, gdy u konkurencji kosztowały dwa razy tyle, a czasem i więcej, kupiłem też w sklepie Komixy Wojciech Pelc. Chyba już nieistniejącym. Był jeszcze jeden sklep na alledrogo oferujący zeszyty comiesięczne, ale nie pamiętam nazwy. Rzadko z niego korzystałem.

Katalogi z Comics Universum mam wszystkie, które mi przysłali.