Autor Wątek: tomsawyer - moja skromna kolekcja  (Przeczytany 5314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
tomsawyer - moja skromna kolekcja
« dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:58:51 »
Na zdjęciach moje zbiory. W kartonach leżą jeszcze stare Tytusy, Kajko i Kokosz oraz Hugo(Orbita). Do pełni szczęścia brakuje mi Vance'a z Ongrysa i dwóch pustych regałów Hemnes (90 :-).














"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Online roble

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 12:42:43 »
Odemnie duzy plus za brak rajtuziakow :)

Offline U.F.O

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:08:11 »
Fajna kolekcja, na pierwszej fotce widać nawet Magie i Miecz od sfery! ;)

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:08:26 »
Nie jestem fanem superhero (no może poza Hellboy'em), ale...
Faktem jest, że te tytuły nakręcają sprzedaż i dzieki temu np. taki Egmont może zaryzykować wydanie mniej chodliwych pozycji.
Na osoby kupujące te wszystkie -many patrzę jak wydawca. A co widzi taki Pan Kołodziejczak zerkając na wyniki sprzedaży? Widzi tłuściutkie króliczki kicające po rynku czytelniczym i macha do nich trzymając w rękach ogromne marchewy ;-).
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 13:33:22 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:10:48 »
Fajna kolekcja, na pierwszej fotce widać nawet Magie i Miecz od sfery! ;)
Na drugiej widać też dwa pierwsze zeszyty Funky Kovala z wydane przez komiks Fantastyka. Leżą na Y i Skalpie :-).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Dracos

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:24:18 »
Podobny gust do mojego :) a widzę że i wydania francuskie i chyba niemieckie, także kolega nie ograniczony tylko naszym rynkiem.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 13:32:23 »
Skromnie u mnie wyglądają te zagraniczne tytuły. Okazało się, że prawie wszystko co kupiłem, zostało (lub będzie) ostatecznie wydane u nas lub wznowione. Tak jest z Blacksad'em, Księciem Nocy czy Towarzyszami zmierzchu. Bouncer jeszcze się trzyma.
Nie ukrywam, że zazdrośnie patrzę na te anglojęzyczne omnibusy w kolekcjach u koleżanek i kolegów.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Marzec 2019, 14:21:51 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline LordDisneyland

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 15:04:36 »
"Na osoby kupujące te wszystkie -many patrzę jak wydawca. A co widzi taki Pan Kołodziejczak zerkając na wyniki sprzedaży? Widzi tłuściutkie króliczki kicające po rynku czytelniczym i macha do nich trzymając w rękach ogromne marchewy ;-). "
EEEEEeeee....daj spokój z tą mową pogardy :) . Poczytałbyś sobie She-Hulk Slotta , zmieniłbyś zdanie [tak, wiem, że dla mnie to uniwersalna kuracja i rozwiązanie na wszystko ;) ]
Dobrze, żeś się na Vertigo nie obraził.


Cuś mam wrażenie, że gdzieś tam poza kadrem ukrywasz jeszcze kolekcję planszówek...
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 15:32:25 »
I musiałeś mi zrujnować weekend tym Art of Hellboy w HC? To jeden z czterech moich mrocznych przedmiotów pożądania. Na (moje) pocieszenia akurat dziś upolowałem 2 inne z tych czterech ;) 

Fajna róznorodna kolekcja. Gratki

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 16:08:31 »
LordDisneyland, planszówek/karcianek mam kilka.  Nie ma się czym pochwalić. Tak się złożyło, że wśród moich najbliższych znajomych nie ma entuzjastów tej formy rozrywki. Z jednej strony dobrze, ponieważ jest kasa na komiksy :-).
Nie jestem obrażony na Marvela, DC czy Vertigo. Ten ostatni trafił do mnie swoim repertuarem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 18:22:23 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline K.Leszcz

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 18:12:08 »
W sumie trochę głupio wydawać zamkniętą kolekcję "Thorgala", skoro wciąż nowe albumy powstają i się do kolekcji nie załapują. No i jest bałagan na półce i pal licho panoramę. W kolekcji jest pomniejszony format :( Gdyby chociaż ta panorama wyglądała jakoś "WOW!".

A kolekcja bardzo fajna. Zazdroszczę zbiorów ^_^

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 18:24:42 »
No jest trochę bajzel, ale dodatki związane z treścią albumu rekompensują takie niedogodności w moim przypadku. Reszta dodatków, to przedruk z monografii Rosińskiego.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 19:39:09 »
Bardziej w ramach ciekawostki to prezentuję. Nabyłem jako dzieciak z podstawówki w 84 albo 85 roku. Nie znałem wtedy angielskiego ale bardzo podobały mi się rysunki i kolorystyka. Wykopałem niedawno ten album w jakimś zapomnianym kartonie. Okazuje się, że jest to całkiem spora seria wydawana wtedy w NRD. Na Polskę trafiło wydanie po angielsku. Cena 183zł :-).
Ktoś zna?
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Kielo

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 22 Listopad 2019, 20:30:46 »
Wow! Die Digedags! Mialem trzy czesci w latach 80. Tyle, ze w jezyku niemieckim. Probowalem tlumaczyc ze slownikiem i naklejalem swoje dymki na oryginalne, ale slabo to szlo...

Musze poszukac po angielsku ;-)


Offline LordDisneyland

Odp: tomsawyer - moja skromna kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: So, 23 Listopad 2019, 23:33:52 »
HA!

Kupiłem DieDigedags w tym roku  jako prezent dla małżonki- no i trochę dla siebie, bo uwielbiałem serię za szczegółowe, duże kadry [panorama SanFrancisco była rewelacyjna :) ] . Ja znałem wydania niemieckie, kupowało się to w ośrodku kultury NRD przy Świętokrzyskiej w Warszawie. Nie rozumiałem nic a nic, i nic [:)] mi to nie przeszkadzało.
Teraz widuję zeszyty czasem w antykwariatach, ale najczęściej w miękkich okłądkach, inne zatem wydanie, niż miałem w dzieciństwie.

Szkoda, że absolutnie nie przeszedł z Gildii na Speca, miał chyba wiedzę na ten temat- dzięki niemu dowiedziałem się, że w Niemczech wychodzi kolekcja reprintów :)

Tak czy siak- gratulki, bardzo fajne znalezisko. Niestety, to ten sam chyba tomik, który kupiłem :)


PS- @Kielo : tu można nabyć drogą kupna ;)
https://antykwariatgelber.pl/?s=digedags
« Ostatnia zmiana: So, 23 Listopad 2019, 23:36:04 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''