Autor Wątek: T.E.L.I. - Tomiszcza Eleganckiej Literatury Ilustrowanej  (Przeczytany 1837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: T.E.L.I. - Tomiszcza Eleganckiej Literatury Ilustrowanej
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 20:57:50 »
Jeśli masz na myśli to cudo z sobotniego poranka to widziałem😁😁
O widzisz! To przepraszam! Przypomnij mi tylko gdzie gadaliśmy. Muszę zapamiętać kto ma jaką ksywę. :)
Death- to chwal się. Bo naprawdę ciężko będzie pobić wrys Teliego
Wrysu się nie da, historią o wrysie przebiję każdą. :)
Myślę że napiszę, może jutro, bo to niezła historia, ale teraz jestem jeszcze w Łodzi i idę na Piotrkowską. A muszę to ładnie napisać jak będę już mniej zmęczony. :)

Offline Koora

« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 21:17:44 »
Gadaliśmy jeszcze przy stoisku, przy którym były wrysy.
Z ksywkami mam podobnie, kilku poznanych z twarzami nie kojarzę, a pewnie kilku osób, które znam z imienia nie kojarzę z ksywki.

Online JanJ

« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 23:09:18 »
Teli, sam wydrukowałeś ten obraz z Wyspy lodowych mórz?

Offline Death

« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 03 Październik 2021, 23:26:24 »
Chyba go nie ma, odsypia festiwal. Ja odpowiem: sam, Teli pracuje w poligrafii.
Naprawdę zajebisty przedmiot, taki wysokiej jakości papier i spory format.

Offline Teli

« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 09:12:51 »
Dokładnie, odsypiałem. Jeszcze bym pospał ale praca czeka.
Dzięki za dobre słowa, jesteście cudni :)

Teli, sam wydrukowałeś ten obraz z Wyspy lodowych mórz?

Jak napisał Death ogarnąłem to sam. Plik obrazu w wysokiej rozdzielczości znalazłem na oficjalnej francuskiej stronie, jako że pobrałem i wydrukowałem na własny użytek nie ma tu problemu z prawami autorskimi. Zresztą składając swój podpis pod printem Mistrz dał mi na niego swe błogosławieństwo ;)

Obraz drukowałem na maszynie Konica Minolta AccurioPress C2060 na perłowym papierze 300g w formacie 48x33cm. Maszyna nie jest pierwszej młodości i choć mam u siebie też dostęp do modelu C6100, to jednak wyższy model przystosowaliśmy do produkcji wielkoseryjnej. Stara maszyna jest skonfigurowana i podkręcona przez serwis producenta pod druki jakościowe na sztuki. Dodatkowe wybłyszczanie i dobrze skonfigurowany kolor sprawiają że choć drukarka ma już swoje lata dalej robi cuda przy druku obrazów i bardzo ją za to lubię.

Dziś spokojnym i wypoczętym okiem spojrzałem na wrysy oba fajne, wiadomo że krótkowłosa Aaricia wyszła świetnie, choć poczekajcie na uśmiechniętego Thorgala od Bora może zmienicie zdanie że ten wrys jest najlepszy ale z pewnością jest w pierwszej piątce. Tej wcześniejszej, rysowaniej przez mistrza w sobotę, do podobnej jakości zabrakło dosłownie kilka kresek także nie jest źle. Mega zadowolenie.

Nie mogę wymagać od życia aż tak wiele. Dość że na trzy wrysy Grzegorza Rosińskiego w swej kolekcji mam dwie perełki. Gdyby były trzy chyba woda sodowa walnęła by mi do głowy.

Offline Itachi

« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 13:04:05 »
Szacunek Teli, że wczoraj po powrocie usiadłeś nad relacją i ją spisałeś. Ja wróciłem po 20, tylko coś zjadłem, poleżałem w wannie i poszedłem spać :) Co dwie, trzy godziny jednak z automatu się budziłem :) Organizm dalej w trybie festiwalowym.

Zgadzam się z poprzednikami, Aaricia vol.2 rewelacyjna. Widać po nasyceniu że Grzegorz Rosiński włożył w ją wiele wysiłku. Wrys z soboty taki delikatny, ten z niedzieli full hardkorowy.

Offline Teli

« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 15:00:44 »
Dzięki Itachi. Prawda jest taka że dopiero teraz wychodzę z trybu festiwalowego i zaczyna mnie dopadać zmęczenie. Nie będę się powtarzał na temat wrysów, jednak czuję się zobowiązany skorygować moje zobowiązanie z MFKi co do wystawania po numerek do Grzegorza Rosińskiego, otóż w przyszłym roku stanę do niego raz jeden ostatni raz. Powód jest kuriozalny moja córka po zobaczeniu wrysu z "Krainy Qa"  wymogła na mnie obietnicę że jeśli będzie taka możliwość pomogę jej spotkać pana Grzegorza i dostać od niego wrys... także w przyszłym roku znowu czeka mnie cudna noc pod Areną w doborowym towarzystwie i podlotkiem na głowie. Bo jak was kocham i szanuję to córki samej z wami nie zostawię ;)
No chyba że się rozmyśli, ale wątpię bo jest jeszcze bardziej uparta ode mnie.

A teraz coś z zupełnie innej beczki. Kilka osób spytało mnie na Arenie o co chodzi z tym "ludzikiem lego" bo trzymam się go mocno jak Bazyl swojej jaszczurki - co uznałem za komplement.
Ludzik istnieje w rzeczywistości i rezyduje w jednym z budynków lego creator z kolekcji córy. Został złożony z różnych części kilka lat temu i wręczony mi jako prezent na dzień ojca bo podobno wygląda jak ja ;) Tyle historii "ludzika lego" jeśli ktoś spodziewał się jakiejś epickiej akcji to sorki za rozczarowanie :P
Sentymentalny jestem i dopóki będę siedział na tym forum ludzik będzie was dalej straszył :D
A czemu różowy kubek? Bo nie było innego jak robiłem to zdjęcie, a kawę ciężko pić bezpośrednio z chemexu :)

Tyle offtopu za jakiś czas wrzucę coś okołokomiksowego ;)

Pozdrówka

Offline Alexadrus888

« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 17:12:59 »
Ogarniam się po emefce i jak widać kiepsko mi to idzie, bo na forum praktycznie od festiwalu nie zaglądałem :/
ALE! Teli, wielkie dzięki, że byłeś. W pudełku z komiksami same zacne pozycje. Nocka z wami wszystkimi to miód malina i już czekam na powtórkę za rok. Na pewno się lepiej przygotuję - jakaś karimata, śpiwór, te sprawy... :D

Wrysy super, historie jeszcze lepsze, pisz ile wlezie ;)

Aco do ludzika - możesz zawsze zmienić avatar na jego inną poze ^_-