Autor Wątek: sgor - kolekcja  (Przeczytany 24594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #45 dnia: So, 15 Luty 2020, 17:28:28 »
Z książką "Do przyjaciół" mam pewien zgryz. Otóż ja twórczość Sieńczyka lepiej poznałem dzięki Lampie i Iskrze Bożej, uważnie czytałem też wywiady PDW z tym autorem...kupiłem książkę i treść w sporej części odpowiada w zasadzie temu, co Sieńczyk mówił w wywiadach :) Toż to nie fikcja, to autobiografia :D

Co ciekawe, im jestem starszy, tym bardziej jego twórczość doceniam. Pewnie demencja ma tu coś do rzeczy ;)


I tęsknię za czasami, gdy Lampę i Rastra w formie papierowej kupowałem.
,, - Eeeeech.''

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:30:27 »
Naprawdę zazdroszczę poznawania Sieńczyka z kart Lampy, gdy był znany tylko nielicznym.
Jego komiksy obok prac Gawronkiewicza i Clowesa to jedyne albumy, do których wracam co jakiś czas.
A co do jego albumów oraz książki Wśród przyjaciół  - one wszystkie chyba to zbiory czegoś co już powstało wcześniej. Z dodanymi elementami, które łącza każde z nich w pewną całość.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 15:33:30 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #47 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:19:29 »
Kilka moich rysunków z Przygód na bezludnej wyspie Macieja Sieńczyka.

Strona tytułowa


Pierwsza wersja strony tytułowej, która ostatecznie trafiła na 97 stronę komiksu


Okładka włoskiego wydania Przygód

Ponad 100 osób - pasażerów czekających na wejście na statek



« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 16:28:32 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:23:22 »
Na chwile dajmy odetchnąć Sieńczykowi ;)

Simon Bisley Lobo - Authority



Bisley (rysunki) i Kevin Eastman (layout) FAKK 2







Offline fragga

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 17 Luty 2020, 11:52:02 »
Bardzo ciekawe te plansze z Fakk2, dużo detalu co aktualnie u Biza tak oczywiste nie jest, świetny zakup.

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 18:35:22 »
Mikropolis Gawronkiewicza










Offline marcing

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:26:47 »
Zastanawiałem się, kto wykupił najlepsze prace Krzysztofa Gawronkiewicza - wychodzi na to, że Polin i sgor ;)

Offline freshmaker

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #52 dnia: Wt, 18 Luty 2020, 21:57:24 »
można sobie wpisać teksty do dymków

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 17:31:05 »
Zastanawiałem się, kto wykupił najlepsze prace Krzysztofa Gawronkiewicza - wychodzi na to, że Polin i sgor ;)

Polin robi naprawdę dobra robotę jeżeli idzie o sztukę komiksową. Oby znalazł naśladowców.
A co do ich zbioru prac Gawronkiewicza - tak naprawdę zazdroszczę im jednej planszy - drugiej strony Achtung Zelig!

A dzisiaj w temacie (Polin też ma plansze z tego komiksu) - Powstanie Gawronkiewicza.

Trzecia plansza w albumie. Widoczna na dwóch kadrach dziewczynka wzorowana była na córce artysty.


Bardzo osobista plansza, przedstawia mieszkanie dziadków autora










« Ostatnia zmiana: Śr, 19 Luty 2020, 17:56:37 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 09:07:37 »
Poniższy post wrzucałem już częściowo w innym wątku. Pozwalam sobie go powtórzyć, dla porządku, tutaj.

Mieczysław Piotrowski jest pewnie znany niewielu miłośnikom komiksu, a to jeden ze współtwórców Polskiej Szkoły Ilustracji oraz autor jednego z bardziej oryginalnych komiksów lat 70-tych „Szare uszko. Czy to jest opowieść obrazkowa?”. W grudniu 2018 można było zresztą licytować ten komiks na aukcji Klasycy polskiego komiksu w Desie (estymacja 60000-80000 za komplet oryginałów, nie został wylicytowany). W 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu zorganizowano wystawę jego prac: https://csw.torun.pl/sztuka/wystawy/wystawa-totalne-wyrafinowanie-prace-mieczyslawa-piotrowskiego-5054/

„Sama nieuchwytność, jakby kreacyjność dalekiego wspomnienia, dziecięcego snu. Totalne wyrafinowanie” – pisał przed laty o tym „świecie ilustracji” Henryk Tomaszewski.

U mnie w kolekcji m.in.:

Okładka autorstwa Piotrowskiego do Świerszczyka nr 46 z 1948 roku


Ilustracja z tego samego numeru


Inne ilustracje, prawdopodobnie lata 40-50







Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 20 Luty 2020, 10:27:29 »
Klasyczny splash tytułowy do komiksu z serii “Superman” z głównym bohaterem, autorstwa jednego z najwybitniejszych klasyków Brązowej Ery Komiksu Curta Swana (rysunek ołówkiem) oraz Texa Blaisdella (tusz). “Superman” część #310 (1977) pt. “The Man with the Kryptonite Heart”.


« Ostatnia zmiana: Cz, 20 Luty 2020, 10:35:26 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 21 Luty 2020, 10:58:13 »
Joanna Karpowicz.

Komplet składający się z oryginalnej planszy (ostatnia plansza komiksu, praca malowana akrylami na płóciennym papierze) oraz wydrukowanej strony scenariusza autorstwa Jerzego Szyłaka – sygnowanej przez autora – do komiksu pt. “Kwaśne jabłko“





Tributes to Valentina by Guido Crepax, 2.
Praca malarska (akryl na płóciennym papierze) przygotowana do międzynarodowego wydawnictwa Fantagraphics Books Inc.

W projekcie udział wzięli m.in.: Bill Sienkiewicz, Dave Mack, George Pratt, Bill Koeb, Tony Sandoval, Glen Farby.


« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Luty 2020, 11:00:01 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #57 dnia: So, 22 Luty 2020, 11:18:36 »
Dave McKean (Sandman, Azyl Arkham) okładka albumu Take You Higher zespołu The Clinton Administration


Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 18:14:17 »
Wrzątkun Sieńczyka

Okładka (projekt postaci Wrzątkuna)


Tylna okładka







Bender

  • Gość
Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 19:44:04 »
Wszystko Sieńczyka przegapiłem. Teraz widzę, że to był wielki błąd.