Autor Wątek: sgor - kolekcja  (Przeczytany 24610 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 18:27:53 »
Dwie plansze z jednego z moich ulubionych komiksów „Życie nie jest takie złe, jeśli starcza ci sił” autorstwa Setha.
Ciekawostka zupełnie bez znaczenia dla prac - poprzedni właściciel oprawił je obie w firmie znajdującej się przy Bulwarze Zachodzącego Słońca  ;)







Bender

  • Gość
Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: Wt, 11 Luty 2020, 21:33:17 »
Masakra

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 17:49:20 »
Kompletny komiks Macieja Sieńczyka „Bazar Różyckiego” wystawiany w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na zbiorczej wystawie „Architektura cienia. Szalety i bazary” w 2014 roku. Został opublikowany także w książce towarzyszącej wystawie.













« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Luty 2020, 17:51:15 wysłana przez sgor »

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 12:26:48 »
Janusz Christa plansze z "Kurs na półwysep Jork":















Offline LordDisneyland

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 15:26:33 »
Ech...mój ukochany rysunek ze szkieletem :) Łza wzruszenia się pojawia...
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 20:24:31 »
Serio zazdroszczę, masz w domu oryginały plansz, które mam na zawsze wytrawione w mózgu. Nie widziałem ich wiele lat a nadal pamiętam szczegóły jakbym je widział wczoraj.

Offline freshmaker

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 20:59:22 »
nie mam siły lajkować

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 22:27:45 »
Serio zazdroszczę, masz w domu oryginały plansz, które mam na zawsze wytrawione w mózgu. Nie widziałem ich wiele lat a nadal pamiętam szczegóły jakbym je widział wczoraj.

Nie będę udawał, że nie cieszy mnie, że są osoby, którym część z prac z mojej kolekcji przypadła do gustu. Zawsze to pocieszające, ze jest więcej takich oszołomów jak ja ;) W planach mam wypożyczenie prac gdzieś, gdzie będzie mogło ja zobaczyć więcej osób. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

@freshmaker
Pomału zbliżam się końca. Trochę traktuje ten wątek jako pewnego rodzaju archiwum, gdzie w jednym miejscu będę miał większość zdjęć prac pod ręką. Uprzedzam (kolejny raz ;) ) tych co maja awersje do Sieńczyka - będzie go sporo.
« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Luty 2020, 22:37:59 wysłana przez sgor »

Offline LordDisneyland

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 23:29:42 »
W planach mam wypożyczenie prac gdzieś, gdzie będzie mogło ja zobaczyć więcej osób. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

No słuchaj, to trzeba było tak od razu, a nie jakieś podchody nieśmiałe. To jesteśmy dogadani, możesz przywozić te gryzmoły kiedy ci będzie wygodnie, a ja lecę kumpli obdzwonić.
,, - Eeeeech.''

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 10:46:46 »
Dwuplanszowy komiks "The Fibonacci’s Spin" opublikowany w opiniotwórczym magazynie Art Review w 2014 przy tekście Paula Gravetta (redaktor m.in. 1001 Comics You Must Read Before You Die) o Macieju Sieńczyku.





Paul Gravett o Sieńczyku: http://www.paulgravett.com/articles/article/maciej_sieczyk

Offline Arion Flux

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:13:24 »
Jako ciekawostkę podam, bo zdaje się, że Koledzy Forumowicze nie zauważyli, na 3. planszy Sieńczyka "W krainie pieszczot" jest błąd ortograficzny, i to na dodatek jeden z tych, co to wypalają oczy. (Odnotowałem go już kilka lat temu, a teraz znów mi się go udało namierzyć, po chwili niepewności, czy oby nie został jakimś magicznym, plastycznym zaklęciem post factum usunięty.) Taki smaczek, w niczym nie umniejszający wspaniałości prezentowanej pracy.   

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:55:23 »
Jako ciekawostkę podam, bo zdaje się, że Koledzy Forumowicze nie zauważyli, na 3. planszy Sieńczyka "W krainie pieszczot" jest błąd ortograficzny, i to na dodatek jeden z tych, co to wypalają oczy

Nawet chciałem o tym napisać wrzucając te plansze, ale darowałem tutaj wytykanie tego błędu Sieńczykowi. Ale jak widać będzie się za nim to ciągnąć ilekroć mowa o tej pracy ;D.W każdym razie jako ciekawostkę dodam, ze Sieńczyk same liternictwo robił dwa dni i wyglada na to, że chyba zbyt się skupił na formie ;)
Nie ukrywam, ze przez ten błąd mam szczególny sentyment do tej pracy.

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:59:41 »
Prace malarskie wykorzystane w książce Wśród przyjaciół. Autor oczywiście Maciej Sieńczyk.

Okładka















Offline adamarluk

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: So, 15 Luty 2020, 10:45:41 »
Też bardzo lubię Sieńczyka, jest w jego pracach coś hipnotyzującego. Moja kolekcja to "tylko" wszystkie jego wydane do tej pory komiksy. Plansze powyżej cudowne.

Offline sgor

Odp: sgor - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: So, 15 Luty 2020, 17:15:42 »
Też bardzo lubię Sieńczyka, jest w jego pracach coś hipnotyzującego. Moja kolekcja to "tylko" wszystkie jego wydane do tej pory komiksy. Plansze powyżej cudowne.

Jego komiksy wcale nie jest tak łatwo teraz skompletować, a szkoda bo to fenomenalne pozycje. Tak więc gratulacje.

A poniżej taka ciekawostka - szkicownik wykonany własnoręcznie przez Sieńczyka dla galerii Raster. W środku 10 stron (jedna dwustronna) z jego oryginalnymi pracami - głównie rysunki z Wrzątkuna. Sieńczyk zrobił 10 numerowanych egzemplarzy, u mnie ta z numerem 1 :) Każdy egzemplarz siłą rzeczy różni się okładką i zawartością.

« Ostatnia zmiana: So, 15 Luty 2020, 19:01:55 wysłana przez sgor »