Autor Wątek: Sebo - kolekcja  (Przeczytany 2604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebo

Sebo - kolekcja
« dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 21:56:42 »
Postanowiłem, że i ja zacznę wrzucać zdjęcia mojej kolekcji, gdyż przynajmniej mam pretekst, żeby ją trochę uporządkować. Na początek zdjęcia jednego regału. Chyba z wszystkich tutaj obecnych komiksów najcenniejszy jest album Thorgala z wydawnictwa  Korona "Zdradzona Czarodziejka" z autografem Rosińskiego.

Offline Sebo

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 21:58:55 »
i jeszcze zdjęcia pozostałych półek tego regału

Offline kubisz

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 22:11:47 »
Witaj!
Wrzucaj proszę większe zdjęcia, bo oglądając te trzeba się domyślać, co tam masz. A masz całkiem niezłe zbiory :D

Offline jotkwadrat

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 10:17:43 »
Co to za grubaśne wydania Spider-Mana? Nic nie widać  :)

Offline michał81

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 10:48:50 »
Co to za grubaśne wydania Spider-Mana? Nic nie widać  :)
Masz na myśli te czerwone grzbiety od Ultimate Spider-man, które wydaje Egmont?

Offline jotkwadrat

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:33:41 »
Nie, te 5 kartonów vol 1 - vol 5 na prawo od Epika

Offline Sebo

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:35:42 »
Wieczorkiem postaram się wrzucić większe zdjecia i napiszę coś wiecej o tym.fragmencie kolekcji w.tym.o tych "grubasach" spidermana

Offline Arne

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 11:42:00 »
Nie, te 5 kartonów vol 1 - vol 5 na prawo od Epika
Mi to wygląda na slipcase na Semiki ( zresztą logo Semika jest w dolnej części) a obok slipcase na Dobry Komiks.
Ale Mogę się mylić...

Offline jotkwadrat

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 12:56:32 »
No, tak właśnie podejrzewam.

Offline Sebo

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Cz, 08 Kwiecień 2021, 20:54:22 »
BosMan ma rację - to są rzeczywiście slipcasy. O ile te na TM-SEMICy są profesjonalnie wykonane (zakupione na allegro) to ten na "Dobry Komiks" to już moja amatorska robota  (tutaj właściwie jestem zadowolony tylko z projektu i wyglądu grzbietu - prezentuje się w miarę ok na półce). Tutaj właśnie pytanie - czy orientujecie się, gdzie można zakupić porządnie wykonane slipcasy na tm-semici? (gotowe lub jeszcze lepiej wykonane na bazie własnego projektu).

Offline Sebo

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 15:38:54 »
drugi regał

Offline kubisz

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:07:38 »
Pierwsze wydanie "Strażników" - jest. Cztery tomy "Strażnicy. Początek" - są. "Zegar zagłady" - jest. Kilka innych tytułów też da się odszyfrować. Duży plus za porządną kolekcję, ale jeszcze większy minus za sposób jej prezentacji  :(

Offline Sebo

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:33:47 »
no wiem, ale cieżko wrzucić dobre zdjęcie o max.  dopuszczalnym  ciężarze  128 kb. Pierwotnie te zdjęcia ważą ponad 8mb ale potem trzeba je skompresować. Pewnie jest jakiś sposób żeby przy odchudzeniu nie traciły na jakości, ale niestety go nie znam. Proszę o jakąś radę albo będę dalej coś kombinował metodą prób i błędów.

Offline sad_drone

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:41:57 »
@sebo wrzucasz zdjęcie na serwis hostingowy (polecam imgur, zdjęcia z niego nie znikają i jest za darmo tylko trzeba założyć konto), następnie pobierasz link do zdjęcia ze strony w formacie bbcode (imgur sam ci robi odpowiedni link) i wrzucasz na forum. Wtedy zdjęcie masz w bezstratnej jakości.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Voitas

Odp: Sebo - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 13 Kwiecień 2021, 16:43:30 »
Swoją drogą to wrzucanie zdjęć na zewnętrzne serwisy hostingowe to wrzód na dupie. Też ubolewam nad tym, że nie można po prostu zdjęcia z tel na forum dodać.