Autor Wątek: Necr09 - kolekcja  (Przeczytany 6560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 00:24:31 »
Był na festiwalu, stanowisko 124
FGO: 758,469,198

Offline Alexandrus888

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 10:30:52 »
Był. Niestety nie przewidział, że ktoś będzie chciał jego autograf i nie wziął nic do pisania :'( na marne ciągnąłem komplet jego prac...

Offline Leyek

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 17:25:08 »
Nie miałeś długopisu sam? :) Ew. pożyczyć ze stoiska obok?
Ja noszę ze sobą w plecaku na takich imprezach, nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.
Choć długopisem to tylko w Pink Bangu mógłby Ci się wpisać, reszta z czarnymi okładkami i pierwszymi stronami :) Jak zamawiałem Holy Sequences bezpośrednio z jego strony i poprosiłem o autograf to dostałem na próbnych wydrukach nowego komiksu :)

Offline Alexandrus888

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 18:23:50 »
Jakoś pogalopowałem dalej i już nie było okazji... kiedyś go jeszcze dorwę :P

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 08 Styczeń 2023, 14:23:16 »
Kwartał mnie tu "nie było" :D

Październik:


O Kolekcji BiZ się wypowiadałem w jej temacie, te od Carrefoura to przeciętne czytadła dla mnie, z Wydziału 7 odcinek Martwa woda dla mnie zdecydowanie najlepszy z całej serii, dorwany dzięki promce na poekspozycyjne egzemplarze Infidel mocno rozczarował, początek zapowiadał świetny komiks, ale im dalej w las tym gorzej, ledwo skończyłem; Ekho wciąż z cudownym stylem graficznym,

Listopad:


Drogi miecza czekają na tom pierwszy, aż go odbiorę w końcu xD, Ekho jak wyżej, wciąż się świetnie bawię czytając tę serię,

Grudzień:



Existy mają taki styl graficzny jakiego szukałem w polskim komiksie, z pewnością będę brał wszystkie pozycje jakie autorka wyda, Ekho wciąż bawi, Future State Batman był przeciętny, ale i tak kilkanaście poziomów wyżej niż Supek, Metal Hurlant się świetnie czytało w samolocie, szkoda (dla mnie), że cenowo poza budżetem, żeby kupować na bieżąco, z mang na plus Goblin Slayer, 100 rzeczy..., Grand Blue, Mieruko-chan i Kaiju no8, na minus Moja gwiazda, po opisie której oczekiwałem czegoś znacznie innego niż dostałem i Zew nocy
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 11:54:32 »
Kolejny kwartał minął, czas na update :)

Styczeń:


Udało się dorwać ostatni tom I, Vampire, świetna seria, szkoda, że całkowicie poza orbitą Egmontu;
po Tomie Kingu nie spodziewałem się niczego dobrego, ale bardzo dużo pozytywnych opinii tutaj skłoniło mnie do dania szansy i się bardzo pozytywnie zaskoczyłem, świetnie to napisane było;
Królewska krew to tylko dla rysunków, fabuła była takie 2/10;
Lady Mechanika podobnie jak pierwszy tom, fajne rysunki i dobry scenariusz;
Kolekcyjniaki zaskoczyły, spodziewałem się co najwyżej średniaków jak w poprzedniej historii, a tu 3 z 4 to dobre historie, odstaje od tego zdecydowanie 37 tom BiZ, którego męczyłem z tydzień;
Nowy Supek to niezły komiks, nic odkrywczego, takie 5,5-6/10;
Batmanów w czasach TM-Semic nie czytałem, nie ten rocznik :P, więc to dla mnie świetna przygoda czytać jak Bruce wracał do bycia Batmanem :);
o Nieskończonej granicy już się gdzieś wypowiadałem, w skrócie tragedia;

luty:


Miesiąc "odpoczynku" od wydatków :D
Zaskakująco dobrze się czytało Thora, myślałem, że będzie to nieczytalne;
Trzecia Ziemia Jeden w świecie Batsa trochę rozczarowała, to wciąż dobry komiks, ale odstaje od pierwszych dwóch;
Kolekcyjny Supek był świetny, nie wiem czemu tego do Deluxów jeszcze Egmont nie wrzucił, choć teraz to już raczej sensu nie ma za dużo;
Pajęczak to jak podróż z nieba do piekła, powrót 6 był bardzo dobry, więc tym bardziej się nie spodziewałem jaką nieczytelną tragedią będzie następny tom, nawet pojawienie się mojego ulubionego bohatera Marvela, Moon Knighta, tego nie uratowało;
O Bagniaku było w innym temacie :)

marzec:



Większość dopiero odebrana w tym tygodniu, w tym mega wielka paka od @Róbmydobrze, nie wiedziałem, że takie wielkie paczki w Inpoście przyjmują xD;
Spoiler: PokażUkryj

Hulk był tragiczny, masakrycznie się to zestarzało;
Najnowszy Wydział 7 to dla mnie najlepszy zeszyt od Martwej wody;
Chyba ostatnie Postapo 3 na rynku zgarnąłem od Gandalfa :);
Chainsaw Man 11 mnie zaskoczył, mniej więcej wiedziałem czego oczekiwać od tej serii, ale rozwiązanie końcówki było szokujące xD;
reszty jeszcze nie zacząłem ¯\_(ツ)_/¯
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 28 Kwiecień 2023, 16:24:34 »
Kwiecień, czuję, że mocno przesadziłem xD





Kaiju no.8 fajny akcyjniak, w sam raz do poduszki; podobnie z Mieruko-chan, choć tu już bardziej klimat grozy; Świat na opak i Velvet Kiss to raczej średniaki; Grand Blue wciąż najlepszą komedią, choć pomysłowością 100 rzeczy... się zbliża;

Latarnie po przypomnieniu sobie pierwszego tomu były nawet niezłe, pewnie kiedyś się zaopatrzę w pozostałe tomy po angielsku; All-star Batmany miały świetne rysunki, scenariuszowo już gorzej, ale wciąż 6-7/10; Wonderka rysunki znacznie lepsze niż przeciętny scenariusz, generalnie mocno się rozczarowałem tym runem mając w pamięci pierwszy Rucki; Wola również do rozczarowań, średnie rysunki, niewiele cyberpunku wiele science fiction nawet jak na ramy alternatywnej historii
Spoiler: PokażUkryj
Żydowski Obwód Autonomiczny, część Kraju Chabarowskiego i Kraj Nadmorski chcące się przyłączyć do Ukrainy...
Przygody Flasha i Jordana przyjemnie się czytało, dobre historie wpisane w ich historię przed Kryzys na Nieskończonych Ziemiach; zostaje Joker, który się nie mógł zdecydować czy chce być horrorem, thrillerem czy szpiegiem, mi się podobało, ale dla wielu może to być niestrawna mieszanka.

I na koniec kolejne dwa artbooki z Japonii z jedną z moich ulubionych postaci z Fate, Mordred Pendragon

Łącznie 30 komiksów kupionych (3 w oczekiwaniu), 1/5 tego co przez cały poprzedni rok xD
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 27 Czerwiec 2023, 11:25:33 »
I połowa roku za nami, maj:



Miły dom nad jeziorem i Geiger to zdecydowanie dwa najlepsze komiksy z tej paczki, oba przewyższyły moje oczekiwania i na 99% znajdą się w mojej topce za ten rok;
Po Pryzmatach od Bendisa nie spodziewałem się czegoś dobrego mając w pamięci jego run z Supkiem, ale zaskakująco udanie mu to wyszło, nie było czuć paździerza;
Hal Jordan od @MarcinMonety1984 był ciekawym uzupełnieniem mojej wiedzy o Latarnikach;
Vahanary jeszcze nie miałem okazji skończyć więc brak opinii;
Metal Hurlant 4 znacznie słabszy dla mnie niż 3 numer;
pakiet od LiT to dobre komiksy, nic mocno wybijającego się, ale nie żałuję wydanych złotówek, przy czym i Hawkmoon i Arka dają nadzieje, że następne tomy będą znacznie lepsze;
Mimo, że od przeczytania stanu strachu minęły trzy tygodnie to nie jestem w stanie nic napisać poza tym, że
Spoiler: PokażUkryj
ta Murzynka mieszkająca z Ivy w podziemiach Gotham była mega irytująca xD
, dawno takiego komiksu nie miałem xD;
kolejne tomy Marvel Origins sprawiają, że sie coraz mocniej zastanawiam po co to biorę, do czytania nadają się tylko Spider-Man i Thor...;
BiZ dwa średniaki, jak ktoś nie kupił to wiele nie stracił;
3 mangi i nie wiem, którą bym określił jako najlepszą, dawno nie czytałem nic z tak absurdalnym humorem jak Dandadan, Studio JG ma smykałkę do dobrych komedii;
Na koniec prezent od siostry prosto z USA, chyba poczekam na polską wersję, skoro z naszymi literkami juz się męczę czytaniem tych archiwaliów;

czerwiec, w kwietniu pisałem, że przesadziłem, taaa:




Elfy>>>Krasnale, znacznie lepiej napisane i narysowane, Krasnale to raczej odpuszczę po drugim tomie, zbyt przeciętne dla mnie;
Arawn 2 to dokładnie taki komiks jakiego oczekiwałem, dobra fabuła, wątki mitologii celtyckiej i piękne rysunki, pewniak do topki tegorocznej;
Hotel na skraju lasu to największe zaskoczenie miesiąca, po opisie spodziewałem się ciekawej pozycji, a dostałem coś lepszego, ciekawe kiedy kolejny tom, spore szanse na topkę;
Raz i na zawsze 3 tym razem słabiej niż poprzednie dwa tomy, ale końcówka zapowiada cos dobrego;
Wydział 7 tym razem rozczarował, z całego zeszytu wybija się na plus jedynie historia o pogodynku;
SS był dobrym akcyjniakiem, o ile pamiętam dalej był cross z Resurrection Manem od Abnetta, może jeszcze się gdzieś uda to dorwać w ludzkiej cenie;
Plot Holes chyba największe rozczarowanie miesiąca, wszystko co mogło pójść źle tak zrobiło, nie ratują nawet bardzo dobre rysunki, 3/10;
Nowy Supek kolejny przeciętny tom, spodziewałem się po tytule,
Spoiler: PokażUkryj
że szybciej zawiąże się akcja na tytułowym świecie wojny, a tu ****, dopiero ewentualnie w następnym tomie

BiZ #48 i MO #11 to dobre pozycje, lepsze niż poprzednie numery, niemniej w przypadku komiksu DC nie żałuję, że nie interesowałem się wcześniejszym wydaniem od Egmontu;
Goblin Slayer i Mieruko-chan kontynuują udanie wątki z poprzednich tomików, dobry niezmienny poziom historii;
Dragon Balli nie miałem okazji czytać jak wychodziły czarno białe tomiki wiec nadarza się dobra okazja, żeby zobaczyć co sie działo przed znaną mi "Zetką", DB Super w końcu pokazał ze Vegeta też coś jeszcze potrafi wymyślić;
Manga od Egmontu to mocne wtf, otwieram a tam koniec, oryginalnie też tak było? sama historia nic specjalnego, wiele nie wnosi raczej do lore;

reszta wciąż czeka na przeczytanie, 6 miesięcy łącznie plus minus 125 komiksów, a miałem kupować mniej i się zatrzymać w okolicach 130 pozycji xD
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 03 Październik 2023, 19:09:28 »
Lato, które minęło pod znakiem prosperity zakupowej połączone z brakiem czasu dzięki zmianie stanowiska pracy :<
Lipiec cz1:


Z całej fotki przeczytane 2 sztuki, Metro 2033, które mnie mocno rozczarowało, bo pominięto praktycznie 60% książki i Batman Epidemia, który nie licząc tej mocno średniej wstawki z Deadmanem był bardzo dobry,

Lipiec cz2:


Tu dla odmiany przeczytane wszystko, Grand Blue sprawdza się świetnie po ciężkim dniu w pracy, Tokyo Aliens myślałem, że będzie czymś w stylu Kaiju no8 z obcymi zamiast potworami, a dostałem jakieś shonen ai, meh, Orki i gobliny #1 najlepszym na ten moment komiksem ze świata Akwilonu, świetnie narysowane z bardzo dobrym scenariuszem, Elfy #3 nie tak dobre jako poprzednie dwa

Sierpień:


Moon Knight komiksem miesiąca, miałem okazje czytać zeszyty mieszkając w Anglii wiec wiedziałem czego się spodziewać, ale i tak jest to jedna z najlepszych historii z MK;
Nightwing na drugim miejscu, bardzo spójna i dobrze napisana historia, choć utwierdziła mnie w przekonaniu, że Supek Taylora to nic wartego uwagi;
Znając grę Injustice można było mniej wiecej zgadywać co się będzie działo, więc jakichś spektakularnych plot twistów nie było, ot sprawna bijatyka znanych i lubianych, ciekawe czy Egmont pociągnie to z Ground Zero i Injustice 2;
Frieren, która dostała swoje anime parę dni temu ma ciekawy koncept;
Elfy #4 lepiej niż #3, ale do pierwszych dwóch wciąż daleko;
Summer Time Rendering lekko zaskoczyło scenariuszem, czekam co tam się wydarzy w 10 tomiku;
Wiedząc jaki to gatunek to nie spodziewałem się za dużo po Erotycznym tripie, ale liczyłem, że więcej niż jedna historyjka będzie się nadawała do przeczytania, a tu im dalej w las tym gorzej, ostatnich nie chciało mi się nawet przekartkować;
Kaiju no8 i Dandadan wciąż idealne do poduszki po ciężkim dniu w pracy;

wrzesień:


Dobrze, że się urlop zbliża, będzie czas to wszystko przeczytać xD
EDIT:

errata na wrzesień, jeszcze te dwa, zapomniałem o nich bo to jedyne przeczytane xD oba bardzo mi się podobały, choć Putin skazujący na zagładę planetę w 7 historii przebił wszystko xD

na zakończenie prezent urodzinowy, figurka Kyaaa Skadi z Arknights, postaci tak ekstremalnie popularnej w Chinach, że pewien chiński uczeń w wywiadzie telewizyjnym przez egzaminem wstępnym na studia poprosił o nową skórkę dla niej xD (https://www.reddit.com/r/arknights/comments/hngmya/a_student_told_a_reporter_i_will_be_much_happier/)
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Październik 2023, 20:03:52 wysłana przez Necr09 »
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #24 dnia: So, 07 Październik 2023, 20:44:22 »
Wrys od Ronana, opłacało się czekać ponad 3 godziny łącznie xD



reszta zakupów pewnie jutro, bo za dużo tego do wniesienia xD
FGO: 758,469,198

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 13:07:28 »


Na liście miałem 18 pozycji, a wyszło ponad 30 i to przy odrzuceniu 5 pozycji z listy xD, bardzo się cieszę, że udało mi się dostać komplet od Konrada Okońskiego, bardzo podoba mi się jego styl rysowania;

A teraz pora zacząć to wszystko czytać ^^
FGO: 758,469,198

Offline roble

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 08 Październik 2023, 13:18:14 »
Świetne zakupy..  :)
Król Rozspustników, piękna okładka.. Muszę dziś zamówić..   :)

Offline studio_lain

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #27 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 13:38:11 »
necro - daj znac w temacie SL jak wyszedl wtorek :)
Plany Studia Lain

Acriborea - marzec
CE - kwiecień/maj
Kroniki barbarzyńców - kwiecień
Shane - maj
Slaine Pogromca Smoków - czerwiec
Tenebres - lipiec
Tales of Telguth - sierpień

Offline Necr09

Odp: Necr09 - kolekcja
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 10 Październik 2023, 14:56:20 »
Musisz poczekać do wieczora, jeszcze nie miałem okazji odpakować.
FGO: 758,469,198