Autor Wątek: perek82 - kolekcja:)  (Przeczytany 1945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online perek82

perek82 - kolekcja:)
« dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 11:25:52 »
To może też wrzucę swoją niby kolekcję. Białych kruków i ciekawostek raczej nie mam, ale dość krytycznie podchodzę do tego, co ma stać na półce i co jakiś czas robię odsiew, więc w mojej skromnej ocenie zestaw ten poziom "niezły" trzyma.
Staram się jakoś logicznie układać, ale coraz trudniej z tym jest.

2 półki frankofonów:


Studio Lain, Vertigo i kilka, które tutaj się zmieściło:


Vertigo ciąg dalszy, Dark Horse


Superhero


Alan Moore


polskie, amerykańskie i te, które tutaj się zmieściły
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online perek82

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 09:24:50 »
Lubię takie poranki, szczególnie na home office:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online perek82

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 16:45:03 »
To po kilku latach zrobię mały update:

Widok ogólny - idea jest taka, żeby się mieścić w tych 3 kolumnach i staram się tego trzymać, ale (o czym niżej) ostatnio trochę pękłem.


I dokładniej:







W tym czasie zniknęły m.in. Dreddy, parę sztuk Marvano, Bilala, KiK w kosmosie, Fatale. Sin City i Kolekcja Rosińskiego zmieniły wydanie. No i trochę doszło nowych rzeczy.
A, że mam wreszcie przyzwoity spis, to:
- posiadam obecnie 455 komiksów (liczone każdy tom / zeszyt osobno) - kurde, śmiesznie mało przy niektórych forumowiczach poruszających się w tysiącach; z czego 394 na półkach, 58 w pudłach w komórce (głównie tpb superhero) i 2 pożyczone koleżance z fabryki;
- sprzedałem przez ostatnie 10 lat z hakiem 347 sztuk, z czego jakieś 10% w ramach wymiany na inne (fajniejsze) wydanie, kolejne 10% bo mi po prostu nie podeszły. Co daje jakieś 80% sprzedanych, bo miejsca brakowało.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline donT

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 17:34:42 »
Bardzo fajna, zroznicowana kolekcja!
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline eferce

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 28 Lipiec 2023, 18:47:27 »
Super upgrade! Ja ostatnio wrzucalem we wrzesniu 2020 i az takiego progresu nie zrobilem.
Subiektywnie:
- za pozbycie się całości Dreda. Bo o ile Kompletne akta mam 1 sztukę - bo ramota i bohomazy - to Mandroid i Tytan to dla mnie sztos SF, również jesli chodzi o rysunki.
+ za pozbycie Palcojada. To pierwsza seria jaka sprzedalem, bo gdzie by go nie ustawic - to zawsze odstawal poziomem ;)

Online perek82

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #5 dnia: So, 29 Lipiec 2023, 11:24:00 »
Dzięki za miłe słowa!
Sprzedając komiksy przede wszystkim zastanawiam się, czy kiedyś do nich jeszcze bym sięgnął. Przeglądam co jakiś czas półki i jak się kilka wątpliwych pojawi, to wystawiam grupowo na olx. Czasami jest tak, że sprzedaży konkretnego tytułu nie planuję, tylko tak się jakoś zgada z kimś - i tak Akta wziął ode mnie Gazza, a Mandroida i Tytana sympatyczny człowiek z Bemowa.
Czasami sprzedaję bardzo dobre tytuły (np. Berlin), bo wiem, że nie przebrnę drugi raz. Niektóre zostały, bo je po prostu lubię, mimo że wybitne wcale nie są. Inne komiksy (np. Incal) mam, bo są cenione. Mnie może nie siadły, ale kiedyś chcę podejść jeszcze raz. A inne, jak Salambo sprzedałem, a teraz żałuję:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline Gazza

Odp: perek82 - kolekcja:)
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 06 Wrzesień 2023, 12:10:54 »
(...) i tak Akta wziął ode mnie Gazza, a Mandroida i Tytana sympatyczny człowiek z Bemowa.(...)
A teraz Akta w nienaruszonym stanie przeszły do kolejnego pasjonata ;)
U mnie walka z miejscem na regałach zdecydowane eskaluje więc też idą pod młotek niektóre pozycje. :)
Zgrabna kolekcja btw!