Autor Wątek: PawelC - kolekcja  (Przeczytany 8643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

PawelC - kolekcja
« dnia: So, 06 Listopad 2021, 21:14:59 »
Jakiś czas temu przeprowadziłem się na swoje i jest to niezła okazja do wrzucenia swoich zbiorów.
Plany były, że na nowym mieszkaniu wszystko elegancko poukładam i dopieszczę, ale życie póki co mocno weryfikuje mi ilość wolnego czasu żeby to zrobić :). Tak więc na chwilę obecną jest poukładane jako tako bez jakiegoś większego planu, byle serie były w miarę razem.

Zdjęcia były robione jakiś czas temu, dlatego część rzeczy jeszcze w kartonach, coś tam doszło, z czymś się pożegnałem, ale z grubsza tak dalej wygląda jak na zdjęciach.

Trochę informacji ogólnych i statystyk.
Do komiksu wróciłem tak koło 2008/2009 po dość długiej przerwie która trwała właściwie od śmierci TM-Semic. Na początku kupowałem bardzo mało, właściwie tylko jakieś pojedyncze rzeczy co jakiś czas typu Bilal, Thorgal, później z czasem coraz bardziej wchodziłem w temat, zwłaszcza, że rynek prężnie się rozwijał. W tamtych czasach interesował mnie praktycznie wyłącznie komiks europejski którego było dużo więcej niż w latach 90, w końcu mogłem poczytać Bilala, Manarę itd. Udało mi się zebrać większość Plansz Europy czy Mistrzów Komiksu które wychodziły. Jeszcze tak koło 2016 SH miałem bardzo mało, może tak z góra 10% całej kolekcji, głównie Batmany. Zmieniło się to drastycznie w ostatnich 2-3 latach, muszę przyznać, że Europa trochę mi się przejadła i znudziła, a z drugiej strony odżył sentyment za trykociarzami, w efekcie w tej chwili jest procentowo po połowie, być może nawet SH mam trochę więcej. Mang nie mam za dużo, nigdy nie chciałem w nie wchodzić za głęboko bo wiem, że bym ugrzązł, tyle tego jest :). Trzymam się kilku wybranych autorów / serii.
Na chwilę obecną kolekcja to 2316 komiksów nie licząc zeszytów (których nie ma na zdjęciach i które doczekają się osobnego posta). Od 2016 regularnie coś sprzedaję żeby zrobi miejsce na nowe rzeczy, na dziś liczna sprzedanych tomów to 476.

Na razie fotki tak naprawdę poglądowe, jak już kiedyś faktycznie ładnie wszystko uporządkuję to popstrykam skupiając się na konkretnych seriach, autorach, itd.








Wszystkie Kallaxy zapakowane dwurzędnie :)





A to regał w schowku który miał być na różne rzeczy :P.





Offline sad_drone

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #1 dnia: So, 06 Listopad 2021, 21:31:41 »
Piękna kolekcja, i bardzo estetycznie poukładana. Teraz się przyznaj, jaki procent przeczytany ? :P

edit: te kallaxy bolesne bardzo, takie piękne omnibusy z tyłu pochowane :(
« Ostatnia zmiana: So, 06 Listopad 2021, 21:34:08 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #2 dnia: So, 06 Listopad 2021, 22:00:12 »
Thx, przed przeprowadzką była dużo lepiej poukładana, w tej chwili to bajzel :P.

Co do tego ile przeczytane... niestety sporo, procentów dokładnych nie znam w tej chwili ale tak z 15-20% myślę (albo i więcej jak teraz w sumie patrze na te zdjęcia). Pisałem to już gdzieś w innym wątku, ale jeszcze na wiosnę zeszłego roku byłem 100% na bieżąco, później przestałem mieć czas na czytanie i a jednocześnie zacząłem sporo kupować, zwłaszcza amerykańskich wydań, stąd tyle Omni.

Teraz na szczęście trochę mi się już uspokoiło i sobie spokojnie nadrabiam zaległości :).

Offline sad_drone

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #3 dnia: So, 06 Listopad 2021, 22:36:02 »
Z 15-20 nieprzeczytanych zakładam ? To i tak bardzo dobry wynik, ja mam koło 1000 komiksów mniej od ciebie i nieprzeczytanych jakieś 40prc ;).
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline donT

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 10:12:34 »
Wow! Swietna, zroznicowana kolekcja.
👍
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Megatron

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 11:49:29 »
Mi rzuciło się jak dobrze dobrany mebel wspłógra z kolekcją. Te regały mają o jedną półkę więcej niż moje i zamiast trzymania darmo powietrza masz jeden ładny blok z komiksowych grzbietów.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 12:21:54 »
@Sad, tak miało być nieprzeczytane :).
@Megatron, potrzeba matką udoskonaleń, permanentny brak miejsca pięknie wymusza optymalizację :).

Offline eyesore

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 12:52:37 »
pytanie techniczne, jak wysokie są te regały czarne? bo wyglądają na 2 metry min. Nie wyginają się pod ciezarem komiksów? I kupione gdzieś czy zamawiane?

Offline jotkwadrat

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 16:30:49 »
Piękna i estetycznie wyeksponowana kolekcja.

Ale jeśli SH zbierasz dopiero od 2-3 lat, to jestem pod wrażeniem.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 18:24:51 »
@Eye - to są Ikeowskie Billy+nadstawki, 2,4m w sumie. Wąskich Billy nie ma szans wygiąć :).
@Jot, ostatnie 2-3 lata to moment w którym mocniej wszedłem w SH, ale przedtem też trochę tego miałem, głównie Batmana, trochę X-men i jakichś wybranych pojedynczych rzeczy. Ale tak, jeszcze tak ze 3 lata temu miałem może z 6 omnibusów, teraz kilkadziesiąt.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Listopad 2021, 19:34:15 wysłana przez PawelC »

Offline jotkwadrat

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 07 Listopad 2021, 19:25:04 »
Omnibusy uzależniają.
Bardzo długo się wzbraniałem, bo cena mnie odstraszała. Pierwszy był New Avengers a potem tak jakoś poleciało, że mam już ponad 30 i co najmniej kilka w planach.

Offline Archie

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 04:51:22 »
A to regał w schowku który miał być na różne rzeczy :P.
Przecież jest, widać - Dark Horse, DC, Marvela. Pełna różnorodność. ;)
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Gazza

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 11:59:41 »
Uwielbiam takie ściany towaru! Super.
Ja już z braku miejsca zaczynam wszystko upychać nie tylko w obrębie własnego kąta, ale i podrzucam do pokoju gościnnego, do piwnicy, do córek. Tak, wiem - jak to młodzież mawia - żal.pl ;)

No i czekam na wrzutkę zeszytową!!  8)

Offline jotkwadrat

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 12:03:22 »
A wrzuć jeszcze, proszę, zdjęcie omnibusów od DC

Offline Rodrigues

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 12:08:55 »
PawelC a czy tym księgom w kallaxach przy oknie nic nie doskwiera? Chodzi mi dokładnie o to, czy przy okazji otwierania okna nie łapią wilgoci. Sam się zastanawiam nad podobnym rozwiązaniem i nie wiem właśnie jak daleko postawić te regały.