Autor Wątek: PawelC - kolekcja  (Przeczytany 8695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:48:58 »
Będziesz żałował. Trochę szkoda jest teraz.
Za rok będziesz sam siebie wyzywał i się niepotrzebnie wkurzał. Ja też kiedyś sprzedałem sporo takich rzeczy, a były tam pierwsze roczniki Gigantów, Jurassic Park Raptor, Batmany... I do dziś sobie nie wybaczyłem.
Zarobisz 100 zł, zyskasz dosłownie trochę miejsca na półce, a stracisz bezcenne wspomnienia.

Ja tak samo, totalnie żałuję, że posprzedawałem kiedyś wszystkie Semiki, pierwsze albumy KŚK (a miałem ich zdecydowaną większość póki jeszcze dało się to wszystko kupować), Produkty, AQQ itd.

Offline szulig

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:55:46 »
Będziesz żałował. Trochę szkoda jest teraz.
Za rok będziesz sam siebie wyzywał i się niepotrzebnie wkurzał. Ja też kiedyś sprzedałem sporo takich rzeczy, a były tam pierwsze roczniki Gigantów, Jurassic Park Raptor, Batmany... I do dziś sobie nie wybaczyłem.
Zarobisz 100 zł, zyskasz dosłownie trochę miejsca na półce, a stracisz bezcenne wspomnienia.
Dokładnie bedzie tak jak pisze Death, odwiez je tam gdzie lezaly przez ostatnie 20 lat i niech leża tam kolejne 20. Zobaczysz jak do tego wrocisz za 20 lat, nie do czytania ale do wspomnień

Offline Leyek

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:15:40 »
Też przyłącze się do głosów kolegów. Kiedyś chyba w liceum jak potrzebowałem na coś kasy sprzedałem całe roczniki Gigantów od pierwszych, w sumie za jakieś grosze, choć wtedy wydawało mi się, że to niezła kasa. Do dziś żałuję, szczególnie teraz jak sam mam dzieci.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:18:06 »
Też przyłącze się do głosów kolegów. Kiedyś chyba w liceum jak potrzebowałem na coś kasy sprzedałem całe roczniki Gigantów od pierwszych, w sumie za jakieś grosze, choć wtedy wydawało mi się, że to niezła kasa. Do dziś żałuję, szczególnie teraz jak sam mam dzieci.

Fuck, musiałeś mi te Giganty przypomnieć? :P Od '97 miałem wszystkie przez parę lat i oczywiście jak prawie każdy miałem okres, że uznałem, że więcej mi to potrzebne nie będzie, ważniejsza była kasa na imprezy :P

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 22:25:36 »
No, jest szansa, że będzie dokładnie jak piszecie... :)

Na początku nawet powieka mi drgnęła i było twarde postanowienie - biorę to i sprzedam. Ale już po powrocie do siebie jak zacząłem cykać fotki i robić spis to faktycznie po wzięciu każdego komiksu do reki trochę zaczęły wracać wspomnienia przy konkretnych egzemplarzach i już taki pewny siebie nie byłem co do sprzedaży.

Tylko ostatecznie doszedłem do wniosku, że wolę żeby te komiksy komuś posłużyły niż żeby spędziły następne lata w szafie w domu rodziców. Są kolekcjonerzy którzy uzupełniają swoje kolekcje i dla nich to będzie coś cennego, a może ktoś kupi dzieciakowi (albo sobie) za parę złoty coś na spróbowanie bo nie chce inwestować na dzień dobry w droższe wydania. Fakt, może za kolejne 20 lat będą dużo więcej warte, ale... nie patrzę na to aż tak materialistycznie. Plus nie wiem czy za rok jeszcze będę na tej ziemi więc nie ma co przesadzać z takimi inwestycjami :P.

Ja serio mam większość z tego już nowych wydaniach i w zupełności mi one wystarczają. Na chwilę obecną zostawię pewnie jakieś pojedyncze rzeczy, a reszta niech idzie w świat i służy kolejnym osobom.

A przynajmniej tak to sobie cały czas powtarzam (miałem już dziś moment żeby zdjąć kilka pozycji) :).


Online nori

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #35 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:26:55 »
Sprzedałem parę lat temu Toma i Jerrego, Barbie, Królika Bugsa. Do dzisiaj pluje sobie w brodę. Reszty obiecałem sobie, że nie ruszam, to jednak potężna dawka sentymentu i lubię co jakiś czas wrócić do wybranych historii z tamtego okresu wydawniczego. Z szczerego serca: przemyśl jeszcze czy na pewno chcesz się tego pozbywać. Szczerze, odradzam!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Gorzki

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #36 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 10:36:24 »
Sprzedawaj  8)
Ja już dodałem parę pozycji do obserwowanych  :P

Offline death_bird

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #37 dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 12:37:26 »
Fakt, może za kolejne 20 lat będą dużo więcej warte, ale... nie patrzę na to aż tak materialistycznie. Plus nie wiem czy za rok jeszcze będę na tej ziemi więc nie ma co przesadzać z takimi inwestycjami :P.

Skoro nie chodzi o kwestie finansowe to żywcem nie rozumiem chęci pozbywania się tej kolekcji.
Sam żałuję utraty większości tego co w różny sposób mi zniknęło. I nie w zw. z podejściem "materialistycznym" tylko właśnie sentymentalnym.
To co mi zostało traktuję jak największy komiksowy skarb przy czym widzę doskonale, że te zeszyty, które dokupiłem niedawno celem uzupełnienia luk to już zupełnie nie to samo.
Na Twoim miejscu trzymałbym a z czasem dzieci bym zadręczał historiami z własnego okresu szczenięcego - zwł., że masz "rekwizyty". ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 22:24:54 »
Jeszcze trochę wspominek.

Pierwsze Semiki, w sumie nie pamiętam który realnie wpadł mi pierwszy w łapy, ale pewnie ten Punisher z racji daty wydania. A może i nie, bo dostałem go od kuzyna...
Swoją drogą, tak wyglądały kiedyś komiksy SH dla dzieci, niezły kontrast z tym co obecnie wychodzi dla brodatych 30-40 latków :).



Pierwszy Spiderek, oraz dość ważny numer z lata 96 gdzie po jakiejś nieskocznie długiej przerwie nie czytania komiksów (pewnie kilka miesięcy, należy pamiętać, że dla dzieciaka miesiąc trwa tyle co pół dla dorosłego roku), po zobaczeniu go w sklepie pasja do komiksu odżyła. Od tego numeru wróciłem po raz pierwszy do komiksu i zacząłem kupować Pająka co miesiąc (to znaczy żebrałem u rodziców o kupowanie :) ) już do samego końca. Przez jakiś czas to była jedyna seria jaką zbierałem, później dochodziły kolejne mniej lub bardziej regularnie. A z racji tego, że Semic de facto już powoli zwijał podwoje w 97/98 czyli zamykał kolejne serie, to pod koniec kupowałem już właściwie wszystko co wychodziło, przynajmniej z tych "poważnych" serii.




Małe porównanie z najnowszym Epikiem który zbiera wszystkie zeszyty ze zdjęcia, a nawet ma ciut więcej.
W sumie jestem zaskoczony, że zeszyty nie zajmują jakoś więcej miejsca, to znaczy sumarycznie nie są sporo grubsze. Te nowe Epiki drukowane są na ultra cienkim papierze, a w pamięci miałem, że nasze zeszyty trochę zajmowały jak się je poskładało, w końcu to ponad pół rocznika 96 :). Kreda robi swoje, wiadomo, ale i tak myślę, ze te zeszyty nie wypadają najgorzej w porównaniu.












Pierwsze własne euro, tym razem otrzymane od kuzynki. W sumie nie pamiętam, czy to były faktycznie pierwsze europejskie albumy jakie miałem w rękach, równie dobrze mogły to być KiKi, Thorgale lub coś innego z Orbity gdzieś u znajomych / z biblioteki. Ale te na pewno były pierwsze które miałem na własność.
Do dziś jest to mój ulubiony Thorgal i nie uznaję innego tłumaczenia tego albumu :). Valerian za dzieciaka wydawał mi się za skomplikowany, doceniłem go dopiero po jakimś czasie. Tetfol, bardzo bym chciał żeby ktoś wydał integral całej serii, choć chyba dostaliśmy najlepszy, a przynajmniej najlepiej wyglądający tom już wtedy. Lata temu czytałem skanlację jeszcze jakiegoś tomu czy dwóch i pamiętam, że byłem nieco rozczarowany.



I bonus, własnoręcznie zrobione etui na komiksy (trzymałem w tym Serię Batman and Superman która jakimś cudem idealnie się mieściła), według instrukcji z któregoś Semika.


Offline amsterdream

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 15:43:10 »
Swoją drogą, tak wyglądały kiedyś komiksy SH dla dzieci, niezły kontrast z tym co obecnie wychodzi dla brodatych 30-40 latków :).

Niestety komiksy SH zinfantylizowały się niesamowicie. Dlatego moje nieustanne zdziwienie budzą zakupy brodatych 40 latków, na które trafiam w różnych miejscach internetu, gdzie gros tychże stanowią współczesne gniotki Marvela i DC.

Offline Gorzki

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:33:08 »
Niestety komiksy SH zinfantylizowały się niesamowicie. Dlatego moje nieustanne zdziwienie budzą zakupy brodatych 40 latków, na które trafiam w różnych miejscach internetu, gdzie gros tychże stanowią współczesne gniotki Marvela i DC.

Też mam podobną historię.
Mnie dziwiło, że moja babcia (wówczas 60 letnia) lubi oglądać serial 'Xena : Wojownicza Księżniczka'.
Spytałem ją czemu to robi. "Czemu oglądasz takie gówno babciu ?". Jak czasami pomyślę o tym co mi odpowiedziała to, aż mi się łezka zakręci. Ale Ci tego nie napiszę, bo i tak byś nie zrozumiał...

Offline death_bird

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:35:45 »
Sorry za OT, ale ja w Xenę wkręciłem się właśnie dzięki babci, która oglądała na przemian z "Moda na sukces".
Też na początku się śmiałem a później wypadało jedynie babci podziękować, bo lepszego odmóżdżacza po wykładach nie szło znaleźć. I o dziwo ta produkcja miała swoje momenty.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #42 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 19:48:48 »
Też mam podobną historię.
Mnie dziwiło, że moja babcia (wówczas 60 letnia) lubi oglądać serial 'Xena : Wojownicza Księżniczka'.
Spytałem ją czemu to robi. "Czemu oglądasz takie gówno babciu ?". Jak czasami pomyślę o tym co mi odpowiedziała to, aż mi się łezka zakręci. Ale Ci tego nie napiszę, bo i tak byś nie zrozumiał...

Ale tu nawet nie chodzi mi o sam fakt, że czytają takie komiksy. Tylko bardziej o to że kupują na potęgę, czytają, narzekają a potem i tak kupują kolejne i tak w kółko. Przecież jeśli Marvelowi czy DC nie tąpnie mocno sprzedaż to nigdy nie zmienią swojego kierunku wydawniczego i dalej będą nas raczyć polit-poprawnym heroic age.

Offline Castiglione

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #43 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 20:08:09 »
Niestety komiksy SH zinfantylizowały się niesamowicie.
Tak jakby wcześniej nie były infantylne...

Offline amsterdream

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 06 Styczeń 2022, 20:15:55 »
W latach 1985-2010 nie aż tak bardzo. Porównaj sobie współczesnego Punishera z tym od Ennisa czy Barona i Dixona. Albo Spidermana Slotta i Spencera z tym od DeMatteisa.