Autor Wątek: PawelC - kolekcja  (Przeczytany 8640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 09 Listopad 2021, 17:52:13 »
Co do zeszytów, myślę, że zaskoczę parę osób bo generalnie to nic współczesnego ani mainstreamowego :). Według niektórych wręcz "najgorsze komiksy świata" :P

Co do komiksów blisko okna, hmm, hmm... Tak szczerze to nie wiem, chyba dopiero po tym sezonie zimowym będę w stanie coś powiedzieć, na razie za krótko są w tym miejscu żeby zauważył cokolwiek niepokojącego.

Omni DC - w sumie czemu nie. Chciałem porobić kiedyś fotki całość, powyjmować wszystkie podwójnie włożone, poukładać itd. Ale zanim to się stanie to minie sto lat pewnie, więc może faktycznie lepiej po kawałku :). Postaram się na dniach wrzucić te Omni DC, jak nie jutro to w czwartek powinienem mieć chwilę.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 19:46:08 »
Dobra, miałem dziś chwilę pocykać omni DC, dorzuciłem w sumie OHC.

Sporo Batka, ale to moja ulubiona postać w uni DC, nie jestem tu w ogóle oryginalny :). Cieszę się strasznie  z Gotham Central, zwłaszcza, że udało mi się je dorwać w normalnej cenie.

Z eventów chyba właściwie tylko by mi się przydało jeszcze zdobyć Brightest Day, parę razy miałem na oku egzemplarz na Ebay ale ceny drakońskie więc nigdy się nie zdecydowałem. Może kiedyś się trafi, albo będzie dodruk.






















Offline sad_drone

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 19:55:33 »
@PawelC brightest day wyjdzie w pl, także chyba nie ma co przepłacać. No chyba że ci bardzo na ohc zależy, egmont pewnie w mniejszym rozmiarze wyda.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Voitas

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #18 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 20:15:35 »
"Grubo"!

Offline jotkwadrat

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #19 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 20:51:37 »
Chrup chrup... zazdrość mnie zżera  ;D
Piękna kolekcja.

Offline Gazza

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #20 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 21:22:45 »
@PawelC brightest day wyjdzie w pl, także chyba nie ma co przepłacać. No chyba że ci bardzo na ohc zależy, egmont pewnie w mniejszym rozmiarze wyda.
Jak to? Blackest Night wyszło w deluxe w ohc, a Brightest Day w zwykłym formacie będzie? Nie wierzę.

Offline adamarluk

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #21 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 21:25:36 »
Jak to? Blackest Night wyszło w deluxe w ohc, a Brightest Day w zwykłym formacie będzie? Nie wierzę.
Wydadzą w formacie deluxe.

Offline sad_drone

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 22:10:23 »
Tez tak myslalem ale brigthest day to 24 zeszyty, ponad 600 stron, bede zdziwiony jak to w deluxe wyjdzie patrzac na takie seven soldiers np ktore mogloby do lini deluxe tez trafic gdyby nie rozmiar. Ale moze sie myle i to jasno okreslone bylo ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 23:14:04 »
Tez tak myslalem ale brigthest day to 24 zeszyty, ponad 600 stron, bede zdziwiony jak to w deluxe wyjdzie patrzac na takie seven soldiers np ktore mogloby do lini deluxe tez trafic gdyby nie rozmiar. Ale moze sie myle i to jasno okreslone bylo ?

No ale Seven Soldiers jest częścią tego, co Egmont wydaje jako Vertigo, tam nic nie jest powiększone. Potwierdzenia nie było, ale jestem praktycznie pewny, że Brightest Day wyjdzie w DC Deluxe, inne rozwiązanie byłoby mega dziwne. Co najwyżej rozbiją na dwie części, ale też niekoniecznie, wychodziły tam już tomy powyżej 500 stron.

Offline adamarluk

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 11 Listopad 2021, 23:30:50 »
No ale Seven Soldiers jest częścią tego, co Egmont wydaje jako Vertigo, tam nic nie jest powiększone. Potwierdzenia nie było, ale jestem praktycznie pewny, że Brightest Day wyjdzie w DC Deluxe, inne rozwiązanie byłoby mega dziwne. Co najwyżej rozbiją na dwie części, ale też niekoniecznie, wychodziły tam już tomy powyżej 500 stron.
T.K. wyraźnie zaznaczył podczas ostatniego konwentu że "będzie w takiej formie by pasował do Najczarniejszej Nocy".

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #25 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 18:43:33 »
Pre-ordery powoli spływają, akurat idą święta i będę mieć mnóstwo wolnego czasu na czytanie (taaa, na bank :P)
Widziałem wcześniej fotki tego Big Damn Sin City, ale one serio nie oddają jaki to jest potwór w rzeczywistości, kawał komiksu!
W tym tygodniu przyszła jeszcze paka z polskimi wydaniami, ale tak mnie wnerwił stan w jakim przyszły, że praktycznie całe zamówienie poszło na reklamacje, więc nie dołączyłem ich do fotki.


Offline death_bird

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #26 dnia: So, 11 Grudzień 2021, 20:06:25 »
Święta w tym roku wypadają centralnie w weekend toteż zazdroszczę maszyny do zakrzywiania czasoprzestrzeni.  ;D
Jak zobaczyłem w zapowiedziach omnibus "Alias" to przez krótki moment chciałem zamówić choćby dla okładki, ale na szczęście usiadłem i poczekałem aż mi przejdzie.
Udanej lektury.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 12 Grudzień 2021, 19:10:12 »
Takiej maszynki niestety nie mam, ale chodziło mi w sumie o okres świąteczno-noworoczny, trochę tych dni będzie w sumie. Tylko u mnie w zasadzie zawsze schodzi ten czas na rozjazdy więc czytania będzie bardzo mało albo i nic :(.

Offline PawelC

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 19:33:32 »
Odwiedzając dom rodzinny skorzystałem z okazji żeby w końcu zajrzeć do szafy z komiksami z dzieciństwa. Przeleżały ostatnie 20 lat praktycznie nietykane, przez ten czas może ze dwa-trzy razy wziąłem coś do ręki i przeczytałem. W sumie szkoda żeby dalej tak to wyglądało przez następne lata więc zawinąłem wszystko do siebie:











Łącznie ponad 250 pozycji, głównie TM-Semic ale i jest trochę europy, jakichś albumów z naklejkami itd.
Najwięcej Spiderka który był wtedy moim top hero, ale po trochu tak naprawdę wszystkiego, MM, Wydania Specjalne, Batki, TF itd.

Muszę przyznać, że sam jestem zaskoczony jak tego dużo, zwłaszcza jak się to wyciągnęło z szafy i położyło obok siebie.

Dobrą chwilę się nad tym zastanawiałem, ale postanowiłem puścić wszystko (albo praktycznie wszystko) na Allegro. Z jednej strony trochę szkoda bo to faktycznie kawałek dzieciństwa, ale z drugiej strony, tak jak napisałem wcześniej, przez ostatnie lata i tak tych komiksów nie miałem, a to co mnie interesowało po powrocie do komiksu jakieś 10 lat temu, mam już w jakimś nowym i zazwyczaj lepszym wydaniu :).

Może nie mam przesadnego sentymentu do tych czasów, ale biorąc pod uwagę tamte realia, osobiście uważam, że TM-Semic zrobiło mega dobrą robotę jeśli chodzi o SH, zarówno jeśli chodzi o dobór tytułów jak i samych historii w ramach danej serii. Jasne, że nie wszystko było idealnie (delikatnie rzecz ujmując czasami :P), ale jakby nie patrzeć mieli bardzo szeroką ofertę, próbowali nowości, i w sumie dostaliśmy sporo naprawdę dobrych i wartościowych komiksów zza oceanu.

Offline Death

Odp: PawelC - kolekcja
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:45:27 »
Będziesz żałował. Trochę szkoda jest teraz.
Za rok będziesz sam siebie wyzywał i się niepotrzebnie wkurzał. Ja też kiedyś sprzedałem sporo takich rzeczy, a były tam pierwsze roczniki Gigantów, Jurassic Park Raptor, Batmany... I do dziś sobie nie wybaczyłem.
Zarobisz 100 zł, zyskasz dosłownie trochę miejsca na półce, a stracisz bezcenne wspomnienia.