Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rekinn

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #825 dnia: Pn, 07 Wrzesień 2020, 20:07:12 »
Mercy, Sandoval wariant- opad szczęki. Ale to jest kozak z tego gościa.

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 13:15:53 »
Dziś tylko jeden komiks, ale za to jaki - 26 lat oczekiwania na ładne wydanie i wreszcie się udało.
Dożyłem tej wiekopomnej chwili :)

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #827 dnia: Śr, 09 Wrzesień 2020, 10:49:16 »
Jak przeczytasz, napisz jak Port Cieni - Czarna Kompania to jeden z moich ulubionych cykli, ale jakoś z niepokojem patrzę na tą książkę (szkoda, że to wypełnienie historii z początkowych tomów, a nie jakaś kontynuacja - choć ciężko by było).
Nie wiem kiedy się za to zabiorę, bo pierwsze tomy czytałem po trzy razy i na razie nie mam ochoty na ponowną lekturę. Z drugiej strony czytałem na tyle dawno, że bez odświeżenia nie wiem czy dalej ujadę :D

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #828 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 15:39:15 »
Trafił w moje ręce wrześniowy pakiecik (głównie gildia, ale też allegro, smyk, a nawet media markt)

Sporo frankofońskich nowości i trochę uzupełnień...
Najciekawsze chyba komiksy od Dorisona: Trzeci Testament (mam nadzieję, że będzie na poziomie Juliusza, ale opinie, które słyszałem były raczej chłodne) i Zamek zwierzęcy - tu kadry prezentują się wprost obłędnie. Nie wiem o czym to, możliwe, że to jakaś wariacja na temat Folwarku zwierzęcego Orwella, albo tylko tak mi się kojarzy, nie wiem... we Francji to hit sprzedażowy, więc tragedii chyba nie będzie.

Filmy z wyprzedaży w MM oba po 19,99, przecenione odpowiednio ze 100 i 120. Czemu na komiksy takich promocji nie robią? ;)

I kilka X-ów od Muchy. Miałem tego wcale nie brać, bo mam w omnibusach, ale uzbierało mi się puzzli w smyku na prawie 2 tomy, no to za darmoszkę można wziąć :)





« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Wrzesień 2020, 15:42:21 wysłana przez Yossarian »

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #829 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 18:53:58 »
Zakupy sztos, zwłaszcza Carnage, ale gratuluję i zazdroszczę przede wszystkim posiadania działki, tudzież ogródka :).

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #830 dnia: Pt, 11 Wrzesień 2020, 21:38:46 »
Zakupy sztos, zwłaszcza Carnage
THX
Ja się do tego Carnage'a ze 2 lata przymierzałem, w międzyczasie zdążył się wyprzedać.
Mam obawy, że jakościowo to będzie dno i metr mułu... ale najwyżej sprzedam.

Jak chcesz, to jest na allegro do kupienia za niewielkie pieniądze. Nie ma co prawda obwoluty, ale to nie problem, bo pod nią jest normalna okładka. Sprzedającego mogę polecić, szybko wysyła i dobrze pakuje:
https://allegro.pl/oferta/carnage-omnibus-peter-milligan-9687041708

zazdroszczę przede wszystkim posiadania działki, tudzież ogródka :).
Ludzie mi zazdroszczą, aż nie usłyszą ile lat ja to będę jeszcze spłacał :)
Biorąc pod uwagę mój niemłody już wiek, to ostatniej raty kredytu najprawdopodobniej nie dożyję ;)

Jeszcze słówko o filmach. Jak ktoś jest z Warszawy i chciałby Black Panthera na BD w steelbooku za 2 dyszki, to rano widziałem kilka sztuk leżących sobie w koszu wyprzedażowym media marktu w M1 Marki - chyba ostro przestrzelili z nakładem ;)

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #831 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 19:28:15 »
Tego Carnage nawet wdziałem na Allegro rano, ale nie kupiłem od razu i już go nie ma, może i lepiej bo ostatnio i tak wydałem za dużo na tą makulaturę :).

Co do kredytu, też się go dorobiłem i tak w sumie czasem nachodzą mnie myśli, czy jednak zamiast mieszkania nie lepiej było pomyśleć o działce i domku. W jednym i drugim przypadku kwota jest absurdalna i kredyt do starości :).

Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #832 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 22:32:08 »
Dom i ogród to nieporównywalnie większa skala roboty w stos. do mieszkania. Zawsze coś.
Inna sprawa, że zawsze dobrze tam gdzie nas nie ma.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #833 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 15:30:36 »
Oto moje najnowsze nabytki zakupowe (od połowy sierpnia do połowy września) - częściowo gildia, ale również allegro i wiele innych, mniej oczywistych źródeł :) :










Najbardziej cieszę się ze zdobycia zestawu komiksów Mieczysława Skalimowskiego (trzecie zdjęcie) oraz zdobycia limitowanej edycji 9. numeru "Białego Orła". Teraz mam już wszystkie warianty okładkowe tej serii :).
Cieszę się również ze zdobycia "Jake'a Collinsa" - komiks ten został wydany w limitowanym nakładzie stu numerowanych egzemplarzy :). Unikat do kolekcji ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Wrzesień 2020, 15:40:42 wysłana przez BosMan »

Offline Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #834 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 17:43:01 »
Dzieki Ci za to, ze jestes. Dzieki Tobie nie wydaje sie sobie tak pojebany. <3 :D

Znow fajne zdobycze. Tylko gdzie ty to kitrac bedziesz, bo juz ostatnio tragedia byla u Cb z miejscem?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #835 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 18:53:19 »
Dzieki za komplement (chyba? ;) ).
Co do miejsca na komiksy, to sie tym po prostu nie martwie - potrzeba jest matka wynalazku :)

Offline nori

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #836 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 07:51:29 »
Niezłe łupy!
Jak można dopytać, co to jest ten "Jake Collins"?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #837 dnia: Wt, 15 Wrzesień 2020, 08:02:34 »
To typowa przygodowka z serii " glowny bohater ratuje swiat przed totalna apokalipsa". Komiks czarno-bialy, stworzony przez chyba kilkunastu polskich artystow - glownie mniej znanych, ale kilka nazwisk kojarze: Maciej Palka, Adam Kmiolek, Krzysztof Budziejewski, Tomasz Kleszcz. Scenariuszowo to typowa pulpa, o ktorej zapominasz natychmiast po przeczytaniu. Warte zakupu jedynie jako rarytas kolekcjonerski.
Wydane w 2016 roku, bylo sprzedawane na Gildii, ale chyba szybko sie rozeszlo.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Wrzesień 2020, 08:07:22 wysłana przez BosMan »

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #838 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 15:52:49 »
W tym tygodniu miks zagranicznych staroci i (względnych) nowości.

- Album wydany przy okazji wystawy Moebiusa w Max Ernst Museum. Format 25 x 31, świetne reprodukcje ilustracji, fragmentów komiksów i plansz, tekst w języku angielskim i niemieckim. Jedyny mankament to cena - 70 euro z wysyłką do Polski. U mnie Moebius jednak wygrał z Batmanem B&W ;)
















- Dash Shaw "Bodyworld". Bardzo fajny design, ale dopiero się okaże na ile wygodny w czytaniu.







- Marc Bell "Pure Pajamas" - zbiór starszych krótkich komiksów




- Ruppert, Mulot, Schrauwen "Portrait of a Drunk". W zasadzie biorę już w ciemno wszystko w czym ma udział Oliver Schrauwen.




- Druga część "Motel Universe" Joakima Dreschera







- Jesse Lonergan "Hedra". Kiedyś odpuściłem wydanie autorskie i później żałowałem, ekstra że wydał to Image.









W zapowiedziach jest dłuższy komiks: https://www.jesselonergan.com/planet-paradise

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #839 dnia: Śr, 16 Wrzesień 2020, 16:41:00 »
To ja skromniutko, ale mega zadowolony jestem. Biocosmosis częściowo posiadam na miękko, ale skusił mnie slipcase i dodatki. I nie żałuję, a marzy mi się jakaś kontynuacja serii. Tyle czasu już minęło, a tu nic. Wiem, rozumiem, ale szkoda.



Antologie i tył slipcase'a.



Plakaciki.





I reszta.






I jeszcze takie coś  ;D


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.