Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #735 dnia: So, 01 Sierpień 2020, 19:30:30 »
OHC z około ostatnich dwóch miesięcy.


Offline Wtem!

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #736 dnia: Nd, 02 Sierpień 2020, 09:48:15 »
Lipcowe uzupełnienie kolekcji .

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #737 dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 17:08:13 »
Lipiec 2020 – raport z biblioteczki

Popłynąłem, a miałem chęć jeszcze popłynąć, ale sam siebie przywołałem do porządku. Czterdzieści pięć woluminów, w tym siedem razy książka naukowa, osiem razy komiks (6 x manga, 2 x USA). Reszta to fantastyka, acz sporo takiej spoza fantastycznych serii.
WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2020/08/lipiec-2020-raport-z-biblioteczki.html


Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #738 dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 17:08:16 »
No to w końcu się skusiłem na Slaine'a. A więc trochę uzupełniania miałem, po czasie, ale w końcu jest. Najbardziej cieszy nowe wydanie "Rogatego" i jeszcze czekam na "Zabójcę demonów". Dzisiejsze wieści fajne kolejny Slaine jeszcze w tym roku. No to się wstrzeliłem.  ;)  I jeszcze komiks, który chciałem kupić już dawno temu, teraz go mam wreszcie, fajnie wygląda w środku. Dzisiaj zaczynam wakacyjną lekturę właśnie od Almy.


« Ostatnia zmiana: Wt, 04 Sierpień 2020, 17:11:31 wysłana przez Lyricstof »
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #739 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 13:44:06 »
Przy okazji ostatniej promki Ceneo obkupiłem się w tytuły które normalnie bym odpuścił, wśród nich zamówiłem trzy komiksy wydane przez Muzeum II Wojny Światowej - Katyń, Akcja Kopernik i Jachna. Scenariuszowo nie wiem jak stoją bo jeszcze nie czytałem, ale rysunki autorstwa Kiełbusa, Jacka Michalskiego i Gabrieli Becli prezentują się super. Komiksy są wydane ślicznie, więc chwalę się zakupem w ramach ciekawostki, może ktoś się skusi. :)







Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #740 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 13:58:27 »
@Szekak- muszę w końcu je kupić, czekają w koszyku i czekają...



Do mnie dotarła dziś przesyłka z Atom Comics- brawo, panowie, za obsługę klienta na wysokim poziomie; jeśli to czytacie, to pozdrawiam serdecznie ;)



...czyli nadrabiamy zaległości z młodości ;) Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile dla mnie znaczy ten skromny w sumie tomik McKeevera na półce :) Ładnie zresztą obok "Metropolu" wygląda...
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 14:16:29 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #741 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 14:58:06 »
Piękny dzień, zielono na dworze, a do mnie (wreszcie!) zawitała piękna zielona pani :)

Na półce również prezentuje się zacnie:

Nie pamiętam, kiedy ostatnio się tak cieszyłem z jakiegoś komiksu :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 15:04:03 wysłana przez Yossarian »

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #742 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 15:18:39 »
Dotarł Slaine, czyli jest już komplet. Oj, buźkę mu obcięło.  ;)



Poemat przeczytałem do połowy. Ciekawe bardzo.



Uzupełnienia.  8)

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline radioblackmetal

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #743 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 16:16:41 »
Niezły wybór ;D, z powyższych nie mam tylko "Klubu detektywów" ale w jutrzejszej paczce powinien dotrzeć. Ciekaw jestem tego komiksu.

Fajnie, że podoba Ci się "Poemat w obrazkach". Może nie jest to taki typowy komiks ale na pewno wart uwagi. Osobiście zamierzam go sobie za jakiś czas odświeżyć
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline rekinn

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #744 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 16:42:43 »
Czemu tak wszyscy się zachwycają tym she-hulk omnibusem? To jakiś wyjątkowo dobry komiks?

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #745 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 16:59:55 »
Przy okazji ostatniej promki Ceneo obkupiłem się w tytuły które normalnie bym odpuścił, wśród nich zamówiłem trzy komiksy wydane przez Muzeum II Wojny Światowej - Katyń, Akcja Kopernik i Jachna. Scenariuszowo nie wiem jak stoją bo jeszcze nie czytałem, ale rysunki autorstwa Kiełbusa, Jacka Michalskiego i Gabrieli Becli prezentują się super. Komiksy są wydane ślicznie, więc chwalę się zakupem w ramach ciekawostki, może ktoś się skusi. :)





Fajne komiksy (jak ktoś lubi te klimaty polskich komiksów biograficzno-historycznych). Scenariuszowo nie odstają od średniej tego typu polskich komiksów, np. wydawnictwa Zin-Zin Press. No i autorzy rzeczywiście zacni :)
Jeszcze ten sobie zakup i bedziesz miał, Szekak, komplet z tej serii :)

Edit:
Gdy kilka lat temu byłem w Muzeum IIWŚ w Gdańsku to pamiętam, że widziałem te eksponaty (wisiorek z chleba Jachny, replikę tablicy z pomnika Kopernika i łyżeczkę dziecka uratowanego przez Irenę Sendler
(a było to jeszcze przed wydaniem tych komiksów).
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:10:50 wysłana przez BosMan »

Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #746 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:07:42 »
Czemu tak wszyscy się zachwycają tym she-hulk omnibusem? To jakiś wyjątkowo dobry komiks?

Podbijam pytanie, bo sam zaczynam się zastanawiać.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #747 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:33:50 »
"Wszyscy" (tzn. ja i isteklistek) się jarają, bo były straszne problemy z dostępnością i wydawało się, że w kilka tygodni po premierze jest już wyprzedany. Jak ktoś nie zamówił w preorderze to miał problem, ja już się zaczynałem godzić z tym, że nie uda mi się go kupić. W końcu pojawił się w ostatniej dostawie MvM, a dziś znowu jest niedostępny, ani tam, ani w Atomie.
Po drugie, Shulkie to moja ulubiona kobieca bohaterka, a John Byrne, to jeden z najbardziej ikonicznych rysowników mojego dzieciństwa.
A co do samej jakości, to wg mnie jedna z najlepszych serii komediowych w całej historii komiksu, a przy okazji opus magnum autora, zarówno w warstwie rysunkowej, jak i scenariuszowej.
Do tego narracja jest bardzo nowatorska, szczególnie jak na czasy, w których komiks powstawał. To zdaje się pierwszy tytuł mainstreamowy, który burzył czwartą ścianę, jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
Na pewno jest to coś innego, niż klasyczna Marvelowska nawalanka. Warto się samemu zapoznać, druga część runu jest do dostania za naprawdę niewielkie pieniądze: https://multiversum.pl/p/1682/80329/sensational-she-hulk-by-john-byrne-the-return-sc-marvel-tomy.html
Na zachętę można przejrzeć okładki, jest tu kilka perełek: https://marvel.fandom.com/wiki/Sensational_She-Hulk_Vol_1
Jeszcze tylko dodam, że w tych dwóch komiksach (SBM 49 i ten tpb z linku) są zawarte WSZYSTKIE zeszyty runu. W Omnibusie są dodatkowo MGN 18 i fragment MCP 18, czyli raptem jakieś 70-80 stron więcej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:52:55 wysłana przez Yossarian »

Online isteklistek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #748 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:38:59 »
Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym tytułem, to może sobie zakupić  SBM 49 SUPERBOHATEROWIE MARVELA SHE-HULK za kilka złotych i jak się spodoba, to wtedy szarpnąć się na omniaka, tam są numery 1-8. Lepiej stracić 40 zł. czy ile ten tom kosztuje niż kilka setek za omniaka. W SHE HULK Samotna Zielona Kobieta 34 WKKM  jest początek runu Slotta, który będzie wydany w omniaku w październiku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:41:01 wysłana przez isteklistek »

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #749 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 17:44:04 »
She-Hulk Byrne'a? Tak, to jest świetny komiks.

Niestety nie wiedziałem o tym omniaku, a szkoda, inaczej bym rozdysponował resztkę kasy i jarał się razem z chłopakami :/
,, - Eeeeech.''