Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 395920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #675 dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 19:27:18 »
Nowe nabytki (Gildia x 2) :)

 
w tym nowości od Screamu:


Chyba niedługo odświeżę sobie całość "Angel Wings" :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Czerwiec 2020, 19:28:52 wysłana przez BosMan »

Kapral

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #676 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 13:35:24 »
Przyszło z Amazona.
Niby miałem większość z Dark Horse'a, część w HC, część w zeszytach, ale tu mam wszystko w jednym miejscu i kolejną część pt. "Cold War". Teraz czekam na tom trzeci z historiami "Home Front" i "Storm Front" (ta ostatnia jeszcze się nawet nie zaczęła w 2000AD).



BTW. Nigdy nie zrozumiem czemu ma służyć wrzucanie do tego wątku okładek komiksów wydanych przed chwilą w Polsce. Wartość poznawcza takich zdjęć wynosi ZERO, a innych plusów (ani ujemnych ani dodatnich) jakoś nie widzę.

Offline jsm

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #677 dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 17:58:08 »
Dobrze, że dzieci pokończyły szkoły i na wakacje wyjechały...


Offline eferce

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #678 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 14:42:56 »
Moje czerwcowe zdobycze z allegro wraz z komentarzem.

Polski komiks to pokłosie prezentacji: https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/gashu-makulatura-zawalajaca-polki/msg80209/#msg80209
Recenzje obu komiksów podane przez @Gashu jak najbardziej trafne. Pierwsze, co mnie niepokoi to brak drugiej części Opowieści na allegro i OLX. Ktoś, coś? Drugie, co mnie niepokoi to niezrozumienie zakończenia Glinna.
Spoiler: PokażUkryj
Jak on to zrobił, że uciekł? Albo - czy to Franek czy wujek uśmiecha się ostatnim kadrze?
.

Ostatnie dwa Batmany TM-Semic, żeby mieć 100% zeszytów. Przy czym dość istotne.
Maski z Legend to podobno must have. A 1/97 wstrzymywał mi cały Knightquest.

Dwa wydania specjalne do uzupełnienia kolekcji. Brakuje jeszcze black/white.
Batman/Dread mam w integralu. Integral Batman/Predator w końcu musi wyjść wiec poczekam (Naprzód Egmont! Odwagi! Plany wydawnicze 1H2021)

Największa niespodzianka to zeszyty Marvela.
Marvel jest na liście no-buy. Podchodzi mi od nich 1 historia na 20 + wykluczenie tego wydawnictwa z zakupów zapewnia mi płynność finansową oraz obie nerki. Ale!
Przeczytałem Spidera od McFarlane od kolegi i wzbudził on tyle wspomnień sprzed 20iluśtam lat..- że sam się zdziwiłem. Batmanów wtedy nie zbierałem wiec nie wywoływały "efektu".
Po historiach z Wendigo i Moebiusem, miałem objawy podobne do covid'u. Pomimo, że scenariuszowo są bardzo dalekie od dzieł wybitnych.
Poszedłem wiec za głosem serca (chodziłem wtedy 2x dziennie do kiosku pytać Cierpliwej Pani czy już w końcu doszły komiksy?!) i postanowiłem je mieć.
A, że z tego co pamietam, Ostatnie Łowy były nawet lepsze - to zdobędę  je również a potem basta!

Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #679 dnia: Śr, 24 Czerwiec 2020, 15:26:48 »
Drugie, co mnie niepokoi to niezrozumienie zakończenia Glinna.
Spoiler: PokażUkryj
Jak on to zrobił, że uciekł? Albo - czy to Franek czy wujek uśmiecha się ostatnim kadrze?


Ja myślę, że to prawidłowo, że zakończenie "Glinna" Cię niepokoi.
Wydaje mi się, że celem autora było to, żeby było one niepokojące :), a nie takie na zasadzie "kawa na ławę".

Juby

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #680 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 11:30:29 »

Ostatnie dwa Batmany TM-Semic, żeby mieć 100% zeszytów. Przy czym dość istotne.
Maski z Legend to podobno must have. A 1/97 wstrzymywał mi cały Knightquest.

Dwa wydania specjalne do uzupełnienia kolekcji. Brakuje jeszcze black/white.
Batman/Dread mam w integralu. Integral Batman/Predator w końcu musi wyjść wiec poczekam (Naprzód Egmont! Odwagi!

Gratuluję zakupu i wielkie zazdro z mojej strony. Nie mam jeszcze nawet 50% Batmanów od TM-Semic, ale z tego co pragnę mieć już bliżej niż dalej do uzupełnienia. :)

U mnie ostatnio prezenty urodzinowe od braci:


Oraz pozostałe zakupy z tego i ubiegłego miesiąca:
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Czerwiec 2020, 12:30:11 wysłana przez Juby »

Offline bibliotekarz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #681 dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 23:48:06 »
Też uzupełniam Batmany z Semica a nawet trochę innych tytułów. Jest z czego wybierać. A pochwalić się nabytym rocznikiem w dobrym stanie to nawet ciekawiej się prezentuje niż niejedna nowość.
Batman returns
his books to the library

Offline eferce

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #682 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 00:02:34 »
touché
Np mój rocznik 94. Cena podejrzanie niska. Okładka front igła. Środek nie-tak-żółty jak możnaby się spodziewać.
Niedoczytane na aukcji "z tyłu okładki wycięte kupony"....
Ale przygarnalem wszystkie 12 i uznałem za swoje.

Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #683 dnia: Pt, 26 Czerwiec 2020, 10:32:44 »
Nowe, zakupione w Atomie, głupotki z Marvela.
Dołączyły do posiadanych wcześniej pierwszych albumów (albo albumików, bo jeśli chodzi o ilość stron, to jest to straszna cienizna) obu serii.


Offline Łukasz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #684 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 14:22:11 »
Najnowsze komiksy w mojej kolekcji, a dokładnie jednej w podwójnej liczbie. Jeden egzemplarz kupiony w Słowobraz a drugi wygrany w pewnym końkursie :D Plus dodatki do nich  wrysy oraz mała kartka z grafiką.







https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #685 dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 21:13:54 »
Postanowiłem po raz kolejny zaprezentować na forum moje lenistwo intelektualne, więc wrzucam kolejnego posta o zerowej wartości poznawczej, przedstawiającego zdjęcia mojego najnowszego nabytku. ;)
 Lejdis end dżentelmen, oto Praktyczny Pan! :D

Wydanie przedstawia się bardzo ładnie, pod względem edytorskim nie odstaje od innych wydań kolekcjonerskich Baranowskiego. Świetnie, że zawiera historyjki z "Razem" oraz "Ponurą historię Wirgiliusza M."
Po dacie wykonania rysunku widać, że grafiki były przygotowane już jakiś czas temu :) .
Oprócz tego do komiksu dołączono okolicznościową pocztówkę i komiks "Historia jedynaczka".


Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #686 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 17:37:53 »
Czerwcowe dostawy - zignorowałem promocję w Smyku, czerwcowe nowości będę zamawiał najwcześniej w lipcu, a i tak trochę komiksowego dobra się uzbierało.





Kamikaze Kat z rysunkiem i wrysami.





The Invisible War z jednym z oryginalnych kadrów (większość stron jest bardziej kolorowa)




Do tego Wiek Evy, Imaginarium zbiorowe, Zemsta hrabiego Skarbka oraz kolekcjonerskie wydanie Porad Praktycznego Pana, które jeszcze do mnie nie dotarło - bardzo dobry miesiąc :)

Offline Lou

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #687 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 19:08:33 »
@marcing, no proszę, dwie rzeczy mnie zainteresowały: Seasonal Shift (pierwsze skojarzenie z pracami Akvile Magicdust) i Happy Happy.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #688 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 22:21:42 »
@marcing, no proszę, dwie rzeczy mnie zainteresowały: Seasonal Shift (pierwsze skojarzenie z pracami Akvile Magicdust) i Happy Happy.

Happy Happy to szósta część serii Powdered Milk, mam też Miseryland (9-14), ale ciągle czekam na pierwszy "integral" z częściami 1-5 i 7-8. Nie pamiętam już gdzie trafiłem na tę serię - albo jakaś rekomendacja Johna Porcellino, albo po prostu pozycja z listy Ignatz Awards. O Lali Albert wcześniej nie słyszałem, więc ten zakup to efekt częstego zaglądania na stronę Breakdown Press :). Rysunkowo bardzo przypadło mi do gustu, co do scenariuszy to jeszcze się okaże, ogólnie jednak te rejony amerykańskiego komiksu bardzo lubię.

Offline Wtem!

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #689 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 06:12:58 »
Wydawało mi się, że sporo kupuję, ale przy nabytkach niektórych kolegów, moje prezentują się nad wyraz skromnie. Gdzie wy to wszystko trzymacie ;).