Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 398481 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline qprime

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #570 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 18:45:22 »


Mój pierwszy chwalipost ale szaleństwo majowe wygląda imponująco w postaci jednej kupki :) - 3 zamówienia pojawiły się jednego dnia.

Teraz tylko cierpliwie czytać jedno za drugim, chociaż zawsze rozpoczynam kilka rzeczy na raz.

Offline GoNzO

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #571 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 18:49:30 »
Fajna górka. Po takim przetrzymywaniu komiksów u mnie powstały rysy/wgniecenia na okładkach :P.

Itachi

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #572 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 18:51:57 »
Oj biedny ten Sędzia Dredd na dole :o

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #573 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:23:42 »
Fajna górka. Po takim przetrzymywaniu komiksów u mnie powstały rysy/wgniecenia na okładkach :P.

Jak dobrze rozplanuje się kupkę (same HC, ew. HC na przemian z SC + zwracanie uwagi na rozmiary + przekładanie grzbietów prawo-lewo) to może się obyć bez takich strat jak opisałeś. Mi się wydaję, że takiego układania najbardziej "nie lubią" grzbiety i się przekrzywiają. Nie jest to więc najlepsza metoda przechowywania, ale często jestem do niej, jak pewnie większość z nas, zmuszony.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #574 dnia: So, 09 Maj 2020, 13:42:33 »
Czepiacie się, a to miało na zdjęciu po prostu zrobić wrażenie :) I na pewno nie chodzi o tsundoku, bo pewnikiem zakupy trafią bezpiecznie na półki...

@Itachi - w zasadzie słowami "oj biedny ten sędzia Dredd" zrecenzowałeś sporą ilość komiksów serii, jeśli nie wszystkie ;) Joe się stara, ludzie nie rozumieją i utrudniają :)
,, - Eeeeech.''

Offline radioblackmetal

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #575 dnia: So, 09 Maj 2020, 15:20:38 »
I na pewno nie chodzi o tsundoku, bo pewnikiem zakupy trafią bezpiecznie na półki...

Ciekawe ile osób na forum praktykuje tsundoku?  Oczywiście głównie z powodu braku wolnego miejsca na półkach?  ;)
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline KubciO

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #576 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:16:02 »
Ale tsundoku to niekoniecznie odkładanie na stosy (układanie stosów ). Można to tłumaczyć także jako  odkładanie (czytania) na później. Zatem książki mogą bezpiecznie trafić na półki i nadal będziemy uprawiać tsundoku. ;D

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #577 dnia: So, 09 Maj 2020, 17:48:27 »
Zatem książki mogą bezpiecznie trafić na półki i nadal będziemy uprawiać tsundoku. ;D

Mam ze 2 półki z niby bieżącymi rzeczami do czytania, ale te pozycje które na nie trafią mają dużo mniejszą szansę na przeczytanie niż te ze stosików :)

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #578 dnia: So, 09 Maj 2020, 21:10:17 »
Mam ze 2 półki z niby bieżącymi rzeczami do czytania, ale te pozycje które na nie trafią mają dużo mniejszą szansę na przeczytanie niż te ze stosików :)

,,Półki śmierci"  :D

U mnie jest stos zagłady - książki , których lekturę przerwałem. Szansa, że w natłoku nowych zdobyczy sięgnę wreszcie po raz kolejny po np. ,,Twierdzę Europa" Jurgi i Kauffmana , jest raczej znikoma. Ale nadal skutecznie się oszukuję, że a nuż, lada dzień, najdzie mię chęć poczytać o szwajcarskich bunkrach czy fortyfikacjach w Finlandii :D
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #579 dnia: So, 09 Maj 2020, 23:32:26 »
Tak ciągnąc jeszcze przez chwilę ten OT w zakresie zaległości i innych skrzywień psychicznych.
U mnie z kolei o losie książki decyduje okres którego dany tom dotyczy (zważywszy na to, że generalnie czytam idąc chronologicznie od starożytności wpieriod). I właśnie jakoś tak pod koniec zeszłego roku na etapie XVIII wieku dopadł mnie nader skuteczny blok. W efekcie na półkach mam tomiszcza dot. np. okresu napoleońskiego kupione z dekadę* temu i do tej pory nie ruszone. A tymczasem właśnie siedzę nad odebranym dwa dni temu "Hydaspes"...  ::)

*Poprawka: np. dwa tomy Infortu wydane w 2008 czekają już 12 lat i jeszcze poczekają.
Ciekawe czy coś takiego się leczy.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Maj 2020, 23:33:58 wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #580 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 01:40:28 »
Jak jeden z nich dotyczy kampanii egipskiej Napoleona, to najwyraźniej wina tego tomu, bo u mnie tyż leży odłogiem ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #581 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 09:39:32 »
Ale tsundoku to niekoniecznie odkładanie na stosy (układanie stosów ). Można to tłumaczyć także jako  odkładanie (czytania) na później. Zatem książki mogą bezpiecznie trafić na półki i nadal będziemy uprawiać tsundoku. ;D
Moje tsundoku albo

Nie wiem po co zostawiasz mi to nasze zdjęcie z panoramą Tatr

Spoiler: PokażUkryj

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #582 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 14:55:13 »
Moje tsundoku albo

Po co wrzuciłeś zdjęcie z magazynu Gildii? ;)

Offline zombie001

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #583 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 15:29:00 »
Dzięki koledze @Zielcok moja półeczka z BBPO nabrała kolorów :)

Hmm. Chciałeś, żeby były anglojęzyczne, czy to po prostu gotowiec z zagranicznej strony, którego nie dało się przerobić?
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Maj 2020, 15:39:53 wysłana przez zombie001 »
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #584 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 17:30:33 »
@KukiOktopus- profeska. I narożniki widzę zachowane, bo mogą się przydać ;) - widzę bratnią duszę :D
,, - Eeeeech.''