Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 399170 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #540 dnia: Pt, 01 Maj 2020, 23:27:32 »
HPLovecraft w sam raz na majową ulewę ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #541 dnia: So, 02 Maj 2020, 11:47:07 »
Dwie ostatnie przesyłki. Z których jestem bardzo zadowolony.
Indyjska Włóczęga - piękne wydanie, duży format, tak się rozmarzyłem i zobaczyłem Blacksada w takim samym wydaniu, zbierającego wszystkie tomy. To by było.  ;D
Guarnido na najwyższym poziomie, momentami genialny, całość super.
Wcześniej miałem jeden komiks w takim samym formacie jak "włóczęga". teraz będą dwa.  8)



Zaya też świetna. Rysunki robią wrażenie.

Poranek na razie przejrzałem , ale wnikliwie i chyba mocna historia będzie.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Negaido

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #542 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 11:25:00 »
U mnie przed majówką jeszcze wpadło:


Na razie przeczytane Zaya i Droga ku wieczności. Całkiem w porządku historie, choć nie powaliły mnie.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #543 dnia: Pn, 04 Maj 2020, 18:55:45 »
   Zmaterializowały się dziś rzeczy z Gildii, które chciałem czytać przez ostatni weekend :D

   

  Mimo przydługiego pobytu w magazynach inpostu obyło się bez uszkodzeń, uff ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Łukasz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #544 dnia: Wt, 05 Maj 2020, 19:16:33 »
Najnowsza paczka z komiksami. Tym razem z Kultury Gniewu :D A w niej Pewnego lata, Wielki zły lis i Bardzo dzika opowieść plus gratisy od KG :D Katalog Krótkich Gatek oraz kilka pocztówek z rysunkami Shauna Tana.






https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Juby

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #545 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:11:15 »


Legendy Mrocznego Rycerza praktycznie wszędzie są od dawna niedostępne, gdzieniegdzie wyprzedane były już w 2016 roku. Tymczasem podczas majówki, zupełnie przypadkiem trafiłem na nie na gildii z 10% rabatem. Farcik, bo już pisałem z kimś na OLX za cenę wyższą niż okładkowa.

Skoro już wspomniałem o OLX, udało mi się tam wypatrzyć Nawiedzonego rycerza w bardzo rozsądnej cenie. Stan bdb, a komiks również wyprzedany, więc jestem super zadowolony. Z komiksów z Batmanem wydanych u nas przez Mucha Comics oraz komiksów duetu Loeb/Sale brakuje mi już tylko Catwoman: Rzymskie wakacje. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się również ją upolować.

Ze względu na konieczne wyjście z mieszkania, przy okazji zaszedłem dziś do mojego ulubionego antykwariatu w mieście. Niesamowite miejsce! Januszowi handlarze z Allegro / OLX liczą sobie za Batmana B&W od Tm-Semic nawet po 150 zł za sztukę, a tutaj kupiłem 7 komiksów (w tym powyższe) za niewiele ponad 15 zł każdy! W dodatku trzymają je w foliach ochronnych, które dostaje się razem z komiksem, więc nie będę musiał dokupować nowych.

Mają tam jeszcze Judge on Gotham z 1993 od Tm-Semic w fajnej cenie. Opłaca się go kupować jeśli i tak planuję kupić Batman/Dredd z DC Deluxe od Egmontu? Tam chyba są już zawarte wszystkie wcześniejsze historie z tym duetem?

Offline jsm

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #546 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:36:00 »
Szybka dostawa narkotyków z Gildii - uzupełnienia i kontynuacje rozpoczętych serii.


Offline roble

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #547 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:48:27 »
jsm, kupujesz cały egmont w gildi? Nieźle..  :)

Offline jsm

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #548 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 13:57:43 »
ten sam zestaw w bonito, w którym dotychczas kupowałem, wyszedł tym razem drożej o paredziesiąt złotych więc skusiłem się na Gildię. tak, wiem, że można kupić taniej ale nie mam czasu ani na gorączkowe klikanie po ceneo czy innych promocjach ani zabawy w potencjalne zwroty - wolę zapłacić trochę więcej i mieć pewność, że wszystko dotrze w idealnym stanie.

Offline nori

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #549 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 14:09:43 »
Po tym, jak bonito zrobiło kampanię, jacy oni nie są wspaniali i ile lat już działają, po czym bez słowa obcięli rabaty, przerzuciłem się praktycznie 100% na Gildie i póki co, bardzo sobie chwalę. Podobnie jak kolega powyżej, jednak ta pewność i jakość obsługi jest warta tych paru złotych. I właśnie godzinkę temu dotarła kolejna paczuszka. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline KubciO

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #550 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 20:54:13 »
Myślę poważnie nad własnym wątkiem, coby chwalić się swoimi nieprzemyślanymi (czasami^^) zakupami oraz pozostałymi zbiorami. Na razie jednak dzisiejsza dostawa z Gildii. Na początek wszystkiego po trochu:



Co do Promethea'i. Czy trzeci tom będzie z logiem Black Label, czy może jeszcze Vertigo?
Aaa i tak bym chciał, by Tyler Cross miał skrzydełka.

Helena nieco zawróciła w głowie :-*



I na koniec Kręgi Magii zakupione po raz drugi (obie okładki):



Teraz tylko znaleźć czas na czytanie. :)

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #551 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 21:32:47 »
@jsm,  @nori  - cholera, też byłem przywiązany do zakupów w Bonito- a teraz częściej nawet ze ŚwiataKsiązżki zamawiam, niż od nich. Trudno mi uwierzyć, że aż tak na niekorzyść klienta zmienili politykę. Tak patrząc na zamówienia stwierdzam, że jakieś 75% książek kupowałem właśnie u nich.



Mają tam jeszcze Judge on Gotham z 1993 od Tm-Semic w fajnej cenie. Opłaca się go kupować jeśli i tak planuję kupić Batman/Dredd z DC Deluxe od Egmontu? Tam chyba są już zawarte wszystkie wcześniejsze historie z tym duetem?

Jeśli chodzi o "Judgment"...dopiero niedawno kupiłem zbiór Dredd/Batman i otworzywszy właśnie na tym komiksie byłem naprawdę porządnie wkur..zony. Nasycenie barw imponuje w starym wydaniu, tutaj wszystko wygląda jak koszulka po setnym praniu. Kupiłem, bo chciałem mieć w jednym tomie, ale żałuję.
Jak jest okazja, kupuj pierwsze wydanie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Maj 2020, 21:34:46 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline jsm

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #552 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 21:51:00 »
@jsm,  @nori  - cholera, też byłem przywiązany do zakupów w Bonito- a teraz częściej nawet ze ŚwiataKsiązżki zamawiam, niż od nich. Trudno mi uwierzyć, że aż tak na niekorzyść klienta zmienili politykę. Tak patrząc na zamówienia stwierdzam, że jakieś 75% książek kupowałem właśnie u nich.

Ja przez długi czas kupowałem u nich wszystko, średnio 1200 zł na miesiąc (książki dla Małżonki, komiksy dla mnie, książki, komiksy i klocki LEGO dla dzieci) średnia z ostatnich 12 miesięcy, kiedy już ostatnie zamówienia coraz rzadsze i coraz mniejsze były) - bardzo korzystne ceny, punkt odbioru osobistego w drodze z pracy do domu, szybki czas realizacji zamówień. W tym i prawdopodobnie kolejnych miesiącach zobaczą całe 0 zł bo ceny nawet przy -5% za wysokość zamówień niewiele tutaj poprawia a promocje na interesujące mnie wydawnictwa praktycznie przestały się pojawiać.

Pytanie ilu takich klientów jest i czy jest to zauważalny odpływ ale jestem wręcz pewien, że największe pieniądze zostawiają czytelnicy "popularnych" książek a nie niszowych, bądź co bądź, komiksów.

Offline OokamiG

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #553 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 22:19:20 »
Ja też jestem w tej grupie. Kiedyś miałem -5 % z programu stałego klienta, wiec kupowałem tam sporo, kiedy było 30 %. Teraz od pól roku żadnego zamówienia tam nie zrobiłem                                                     .

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #554 dnia: Śr, 06 Maj 2020, 23:05:26 »
Druga część przedmajówkowych zakupów + Egmontowy kwietniowy pakiet (nie wrzucam tylko Bandy Beti ;) choć pozwoliła parę groszy oszczędzić)











Podoba mi się ten spis w Daredevilu, lubię jak w amerykańcach wskazane są numery zeszytów.

Po wstępnym przekartkowaniu zawiedzony jestem za to Kosmosem, liczyłem na rozwinięcie drugiego sezonu serialu, a porównując treść rozdziału odpowiadającą ostatnio obejrzanemu odcinkowi jest praktycznie to samo, lekko inaczej napisane. Za to ładne ilustracje, będzie fajne dla dzieciaków jak podrosną, a i sam za jakiś czas pewnie wrócę, żeby sobie przypomnieć co ciekawsze rzeczy.