Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391483 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1815 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:32:54 »
Comanche wydane prześwietne, dodatkowe krótkie opowieści, przeplatające pełne albumy robią dobrą robotę. Postanowiłem zachować również poprzednie wydanie.

Ile Ci Ongrys odpalił za podprogowe przekonywanie nas, że trzeba kupić nawet jak się ma poprzednie wydanie? ;)

Imperium Triganu

Gdyby to jeszcze było normalnie dostępne, a nie na Gildii ciągle "tydzień" wisi, czaję się od jakiegoś czasu, ale nie będę sobie kolejnych paczek opóźniał.

Online Kandor

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1816 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:41:34 »
To może "jeszcze" nie nabytek, ale jakby ktoś był zainteresowany nabyciem 700-stronicowego nowego wydania "Little Nemo" Windsora McCaya z Taschen America (premiera planowana na październik), to preorder dostępny jest a Atomie. Wspominam o tym bo w preorderze Azylu się niestety tej pozycji nie doszukałem. W ogóle wystartował kickstarter na platformówkę z Nemo (PC i Switch - premiera wstępnie planowana na koniec 2023 roku). Zamówię chyba sobie jeszcze omnibus z Novą (R.Riderem, premiera w marcu 2023), choć wciąż czekam na zamówione omnibusy z  Captain Marvel (pr. koniec roku) i Spider-Mana 2099 (przesunięty na kwiecień 2023).
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:44:10 wysłana przez Kandor »

Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1817 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:50:36 »
Skrobnąłby ktoś parę słów o Triganie? Odkurzam właśnie Przedwiecznych i zastanawiam się nad Doktorem Strange'em - jak już rozmawiamy o większych formatach i ramotach. Spodoba mi się?

Offline Midar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1818 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 22:12:49 »
Ile Ci Ongrys odpalił za podprogowe przekonywanie nas, że trzeba kupić nawet jak się ma poprzednie wydanie? ;)

Gdyby to jeszcze było normalnie dostępne, a nie na Gildii ciągle "tydzień" wisi, czaję się od jakiegoś czasu, ale nie będę sobie kolejnych paczek opóźniał.
Nie dostałem nawet cukierka😀. Najpierw miałem nie kupować, mając poprzednie wydanie 10 albumów, nie widziałem sensu. Kiedy jednak wziąłem do ręki i przekartkowałem, byłem zgubiony. Sporo dodatków, 16 stron dodatkowego komiksu w formie dwóch mini albumów (każdy dostał swoją okładkę), nowe okładki każdego albumu (te z poprzedniego wydania w dodatkach) i jakaś „zgrabność” tej cegiełki, spowodowały, że kupiłem.

Trigan kupiłem w okresie: dostępność 24 godziny. Tutaj praktycznie zero dodatków, prawie sam komiks gruby i barwny, przyciąga oko. Bardzo lubię Lawrence’a, jeszcze nie zacząłem czytać, ale kilka razy skusił mnie do przeglądania. Nie wiem czego brakuje, bo oryginał miał 304 strony, u Kurca 296. Niby nieduża różnica, pewnie wypadły jakieś dodatki. Wyszły 4 tomy, zobaczymy ile to potrwa u nas.

Offline eferce

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1819 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 18:20:28 »


Moje wakacyjne wydatki.
Wydawnictwo Znakomite - Toppiego wzialem jako próbnik zeby wiedziec czym sie tak jaracie w collected. Bo wiem ze to nie moja "bajka" fabularnie ale przynajmniej mam punkt odniesienia no i do rysunkow bede wracal.
Pierwszy tom Merlina byl dlugo niedostępny takze ucieszylem sie jak jak ziomeczek (chyba ze Znakomite bo 4 tytuly w duzych ilosciach wystawia) rzucil dostawe na allegro bo jestem wielkim fanem tomu drugiego.

Wegiel i Krzem, podzielam wszystkie pozytywne opinie. Ciekawe ze w sumie tak prosty i interesujacy schemat jak pokazywanie przyszlosci w przeskokach jest tak malo eksploatowany. Pewnie znacie jakies przyklady komiksow bo mi do glowy przychodzi, z książek, tylko Wehikuł  Wellesa i Kantyczka dla Lebovitza.

NSC, zgodnie z przewidywaniami softcovery idealne - hardcovery ze zwrotow. Ale za taka cene mozna przeczytac i oddac do biblioteki jak ktos jest estetą. Oby powtorzyli za rok. (Zaczne od Brecci zeby na świerzo zestawic go z Toppim ;) ).


Offline Zwirek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1820 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 18:58:56 »
Nowy nabytek Judge Dredd By Brian Bolland Apex Edition HC
Dla porównania Thorgal od Libertago, moje dwa największe i najdroższe komiksy (cenowo podobnie).
PS. Okładka nie jest brudna, to jest wydrukowane. Komiks (album) pachnie trochę gumą balonową :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Sierpień 2022, 19:24:30 wysłana przez Zwirek »

Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1821 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 21:41:33 »
Kilka nowości. Hernan Cortes jest naprawdę porządnie wydany z dodatkiem. Tak samo w nowym zbiorczym Kajku posłowie Kaprala wciąga jak bagno ;) Dzięki Konrad za cynk z Binio Billem!





ukaszm84

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1822 dnia: Cz, 04 Sierpień 2022, 21:52:11 »
Ten Binio to genialnie wygląda. Mam zamówiony ale przyjdzie dopiero z drugim Toppim, więc jeszcze trochę poczekam.

Offline AntekSocjalny

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1823 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 09:36:54 »
Wstyd się przyznać, ale nigdy nie czytałem Binio Billa. Zastanawiam się nad zakupem tego integrala bo bardzo ładnie się prezentuje. Warto zainwestować pieniądze?

Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1824 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 15:48:21 »
Wstyd się przyznać, ale nigdy nie czytałem Binio Billa. Zastanawiam się nad zakupem tego integrala bo bardzo ładnie się prezentuje. Warto zainwestować pieniądze?
To zależy. Jeśli lubisz Wróblewskiego i starocie, a przede wszystkim klimaty westernowe ze sporą dawką humoru oraz fajną kreską - to tak :)

Offline AntekSocjalny

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1825 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 16:15:58 »
Lucky Luke'a czytałem za dzieciaka i bardzo mi się podobał ten klimat. Fanem westernów nie jestem (chyba, że filmy z Clintem), a Wróblewskiego coś kiedyś czytałem. Chyba zaryzykuję i zakupię ten zbiorek dzięki.

Offline misiokles

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1826 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 19:09:10 »
Lucky Luke'a czytałem za dzieciaka i bardzo mi się podobał ten klimat.

BB to jednak półka niżej od LL. Lucek się starzeje wolno, BB broni się wyłącznie rysunkami. Ale i tak warto.

Offline AntekSocjalny

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1827 dnia: Pt, 05 Sierpień 2022, 23:34:02 »
No cóż...w takim razie będę wspierał polskiego artystę integral zamówiony.

Online Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1828 dnia: So, 06 Sierpień 2022, 10:48:31 »
Imo Binio Bill nie przeszedl proby czasu jak np kik, wiec jak nie chcesz niec i nadrobic bo to polski klasyk, to sobie odpusc. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1829 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 19:34:38 »
Ostatnie Muchy + Wilq + różności z Gildii:





KiK 4 + parę zaległości z ChodnikaLiterackiego: