Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391511 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1695 dnia: Wt, 12 Kwiecień 2022, 16:23:52 »
Dzieki za info :)

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1696 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 22:16:10 »
Dzisiejsza paczka z Gildii, a w niej 2 pozycje z mojego top10 najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier, w tym Donżon 3 to spokojnie top3. Jeszcze 2 Dragon Balle były ;) Kreskówki nie oglądałem i mnie megażenowała jak kuzyn oglądał. Ale chwalicie i spodobały mi się rysunki (głównie kolorki) w 1 tomie to dobijam do 5 tomu, przeczytam i zdecyduję co dalej ;)



Dla @Alexandrusa888 foto "obłożonego" regału. Trwało trochę więcej niż weekend ;) A i tak to jeszcze mocno robocza wersja, tylko 1 rząd (oprócz slotu z Invinciblem i Rosą, które już są na swoim miejscu docelowym), książki wrzucone tymczasowo i raptem parę serii pozbierałem w kupę wyszukując resztę tomów z innych półek. Dla spostrzegawczych jest też obwoluta Donżona, na potwierdzenie, że ten z foty to tom 3 ;)



Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1697 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 22:31:55 »
Dzisiejsza paczka z Gildii, a w niej 2 pozycje z mojego top10 najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier, w tym Donżon 3 to spokojnie top3. Jeszcze 2 Dragon Balle były ;) Kreskówki nie oglądałem i mnie megażenowała jak kuzyn oglądał. Ale chwalicie i spodobały mi się rysunki (głównie kolorki) w 1 tomie to dobijam do 5 tomu, przeczytam i zdecyduję co dalej ;)
Jak dla mnie to jeśli dociągnąłeś do 5 tomu i się wahasz, to warto poczekać jeszcze trochę, bo od tomu 9 zaczyna się saga króla Piccolo, która zmienia nieco ton serii i jest już bliższa temu, co będzie dalej - bo to tak naprawdę pierwszy pełnokrwisty villain, który pojawia się w DB.

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1698 dnia: Śr, 13 Kwiecień 2022, 22:40:19 »
Dociągnąłem do 5 tomu z kupowaniem, z czytaniem jestem na tomie 0 ;)

Offline Alexandrus888

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1699 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 13:34:10 »
Widzę obwolutę Donżona #3 :D
Spoiler: PokażUkryj
rząd 1 kolumna 3


Widzę segregator z Ikei (ten z uśmiechem), ale chyba na razie pusty. Co weń wpakujesz?
Bardzo "pstrokato to wygląda. Wolę chyba standartowość mangową - dane wydawnictwo ma 2 rozmiary tomów, serie mają spujną szatę graficzną i tworzą bardziej "zwartą zabudowę" ;)

Offline KubciO

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1700 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 15:46:31 »
Bardzo "pstrokato to wygląda. Wolę chyba standartowość mangową - dane wydawnictwo ma 2 rozmiary tomów, serie mają spujną szatę graficzną i tworzą bardziej "zwartą zabudowę" ;)
Mam tak samo. Dlatego układam komiksy formatami, a nie alfabetycznie, tematycznie czy wydawnictwami.

A biblioteczka zacna 8) Gratuluję Leyek!

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1701 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 17:29:20 »
Panowie pisałem, że to wersja robocza :) Wypakowałem z kartonów to co zostało na koniec, a zostały głównie właśnie komiksy o problematycznych formatach (w dużej części komiksy autorskie) dlatego najdłużej czekały :) I nawet formatami układałem tylko "z grubsza". Inny regał mam np. przeznaczony tylko na komiksy w formacie A4 i większe i tam już fajniej się to prezentuje :)
A pstrokacizna kolorów mi akurat nie przeszkadza, wolę jak jest tak niż nudne czarne lub białe Marvele Now/Fresh. Choć nie jestem fanem takiego rozwiązania jak w Invincible, że okładka nachodzi na grzbiet. Wolę jeden kolor grzbietu i fajnie zrobiony tytuł/autorów + ew. jakiś mały motyw graficzny.

A przemyślenia mam podobne, wiem, że każdy autor ma swój pomysł, chce coś wydać w danym formacie, ale jak mam potem takie niestandardowe rozmiary układać to dostaję kurwicy.

@Alexandrus te ikeowe "segregatory" to wziąłem tak sobie, bo były za grosze. Część dam dzieciakom na ich bazgroły, do części może jakąś prasę powrzucam. Na komiksy A4 w miękkiej używam lepszych jakościowo (jest jeden żółty na zdjęciu i z boku trochę widać drugiego regału, wrzucałem już fotkę jak tam mam poukładane w temacie o przechowywaniu komiksów).

Offline JakubM

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1702 dnia: Cz, 14 Kwiecień 2022, 19:42:11 »
Leyek - nie masz Thorgala !! . Co z ciebie za komiksiarz ?!  ;-)

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1703 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 10:52:44 »




@JakubM Mam, aczkolwiek nie czytałem ;)

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1704 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 13:19:47 »
Bardzo "pstrokato to wygląda. Wolę chyba standartowość mangową - dane wydawnictwo ma 2 rozmiary tomów, serie mają spujną szatę graficzną i tworzą bardziej "zwartą zabudowę" ;)

IMO taka pstrokacizna fajnie wygląda, nadaje koloru ;) także brak wad

Offline Alexandrus888

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1705 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 13:39:33 »
Co kto lubi. Nie mam nic przeciwko różnokolorowym grzbietom, ale wolę gdy są ze sobą spójne graficznie i jest ich co najmniej kilka w tym stylu. Sam układam w pierwszych rzędach kolorowe, a głębiej białe.
Z kolekcji    Leyeka w pierwszym poziomie sloty 1,3,5 wyglądają fajnie, reszta to już niestety nieco kociokwik :( ale to tylko moje zdanie.
Natomiast podoba mi się patent z segregatorami :) Choć na półce wolałbym układać je iższym grzbietem do przosu, tak by było widać grzbiety komiksów. Myślę, że by prezentowało się jeszcze zacniej :D

Offline Verrax

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1706 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 14:23:50 »
Co kto lubi. Nie mam nic przeciwko różnokolorowym grzbietom, ale wolę gdy są ze sobą spójne graficznie i jest ich co najmniej kilka w tym stylu.

Zgadza się, gusta są na szczęście rożne. Ja tam jak widzę na czyjejś półce same jednokolorowe/jednolite grzbiety, to od razu czuję się jakbym oglądał sklepowe półki. A jak jeszcze przeważa wśród nich biel, to wtedy w ogóle przenoszę się mentalnie do tajemnego pokoju wypełnionego teczkami Prezesa. :)




Za to takie grzbiety jak pokazał @Leyek są dla mnie bardzo fajnym, pobudzającym wyobraźnie wglądem w różne literacko-komiksowe światy i gusta ich posiadacza. No i tak jeszcze poza względami wizualnymi - bardzo fajna kolekcja!

Offline Dracos

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1707 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 18:10:57 »
Zgadza się, gusta są na szczęście rożne. Ja tam jak widzę na czyjejś półce same jednokolorowe/jednolite grzbiety, to od razu czuję się jakbym oglądał sklepowe półki.

Wg mnie też fajnie ten regał Leyka wygląda, tak bym powiedział że "z duszą". Ja niestety mam chyba lekkie OCD i jak coś gdzieś ustawiam to wysokością grzbietów i ogólnie formatami...

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1708 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:01:20 »
@Leyek, gdzie kupujesz te kolorowe segregatory? Wyglądają jak by były idealnie skrojone pod miękkie euro.

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1709 dnia: Pt, 15 Kwiecień 2022, 19:56:23 »
@PawelC
Na Allegro:
- https://allegro.pl/oferta/pojemnik-kartonowy-na-czasopisma-a4-70-bantex-czer-10554672667
- https://allegro.pl/oferta/pojemnik-kartonowy-na-czasopisma-a4-70-bantex-zolt-11759096178

Rozważałem też inne, ale te wytypowałem, bo inne były zbyt głębokie, a i część była sporo droższa (np. takie ze sztucznego tworzywa są świetne, ale cena z x3). Nadają się też dobrze na trzymanie czasopism, choć to przestałem praktykować, bo co trafiło do środka już nie było czytane :)

reszta to już niestety nieco kociokwik :( ale to tylko moje zdanie.
Natomiast podoba mi się patent z segregatorami :) Choć na półce wolałbym układać je iższym grzbietem do przosu, tak by było widać grzbiety komiksów. Myślę, że by prezentowało się jeszcze zacniej :D

Odnośnie kociokwiku to pisałem już wyżej. Slot 1 od lewej jest jedynym skończonym (prawie, bo trzeba coś jeszcze dostawić, Doom Patrol 3 jest czytany, a Alieny idą gdzie indziej na tył). Ew. jeszcze ten po skosie w dół z Alienami (na tył mają pójść pozycje z uniwersum wydane jako B5).
Co do pojemników na miękkie frankofony. Wiesz na tej stronie, którą stoją planuje zrobić nadruk/etykietę (w optymalnej wersji z jakąś grafiką) opisującą zawartość (choć ciekawe ile mi to jeszcze zajmie ;) ). Zwróć uwagę, że układam w środku na przemian - jeden tom przodem, drugi tyłem, trzeci przodem itd. Dzięki temu wchodzi 1-2 pozycje więcej (testowałem) a poza tym lepiej się układają (nie wyginają się tak jak przy klasycznym ustawieniu na półce). Przy dłuższych seriach może to stać "przodem" bo wiadomo wtedy, że 2, 4, 6... tom stoją tyłem, ale przy one-shotach robi się problem.
No i mam 4 kolory tych pojemników, układam po 2 kolory na półkę i robi się wzorek :) Chyba wrzucałem, gdzieś fotkę 3 ułożonych półek, ale nie mogę znaleźć.