Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 396049 razy)

xanar i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1515 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 14:55:11 »
Akurat na weekend dotarła niebieska paczucha  8)

Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1516 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 14:56:20 »
Czy Conan też jest aktualnie kobietą?

sum41

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1517 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 14:57:26 »
Akurat na weekend dotarła niebieska paczucha  8)


Tez dostalem tego Batmana  :)

Offline kierpic

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1518 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 11:33:53 »
Za 44 to bym brał od razu.
Właśnie masz na to okazję
https://www.empik.com/fables-jean-james,p1106251435,ksiazka-p?fromSearchQuery=fables+covers+by+james+jean

Edit:
Już nieaktualne, ale przez godzinę można było kupić za te 44. Mam nadzieję, że ktoś z Was skorzystał.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 12:36:07 wysłana przez kierpic »

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1519 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 17:31:26 »
Dawno nic nie wrzucałem, więc pora nadrobić zaległości :) Choć od teraz zamierzam się ograniczać tylko do rzeczy mniej oczywistych, niszowych i oryginalnych rysunków (wyjątkiem mogą być pozycje A. Moore'a lub inne wyjątkowo dobre). Trochę się tego ostatnio nazbierało, na pierwszy ogień idzie więc taki smakołyk, na który natknąłem się zupełnym przypadkiem:

Admirałowie wyobraźni - 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci

















Cytuj
100 haseł, 230 artystów, 900 ilustracji. Monumentalny album prezentujący 100 lat historii polskiej ilustracji dziecięcej.

Efektowna księga złożona z bogato ilustrowanych, alfabetycznie ułożonych haseł prezentujących przekrojowy obraz dorobku polskiej ilustracji od roku 1918 do dziś. Opisują one obszary tematyczne i motywy pojawiające się na ilustracjach, techniki artystyczne, tendencje stylistyczne, najznamienitszych ilustratorów książek dla dzieci i najbardziej znaczące serie wydawnicze. Teksty opracowane zostały przez jedenaścioro specjalistów zajmujących się teorią i praktycznym wymiarem ilustracji książkowej, grafiką projektową czy książką dla dzieci. Ich różnorodne specjalizacje i obszary zainteresowań nadały książce urozmaicony, kolażowy charakter.
 
Esencją książki są ilustracje – zgromadzono tu ponad 900 prac autorstwa ponad 200 polskich ilustratorów.

Nakład wydaje się mieć ku końcowi. W najniższej cenie (okładkowej) znalazłem (i sam tu kupowałem) na stronie wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-admiralowie_wyobrazni.html

Bender

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1520 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:47:58 »
Materiał wydaje się super, ale trochę szkoda, że ponosło ich z designem w środku. W publikacjach prezentujacych design, sztukę, ilustrację etc powściągliwość popłaca.

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1521 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:24:44 »
@up
Chyba trochę się czepiasz :) Największym szaleństwem jest tytuł "rozdziału" (no może większym jest zapowiedź danej literki, ale tego jakoś nie trafiłem do zdjęcia). Poza tym tekst + podpisy do ilustracji i na niektórych stronach tło w jednolitym kolorze. To już bardziej wątpliwym może być wybór przekroju, nie poprzez autorów a tematy/hasła (z autorów na pewno swój "rozdział" ma Butenko.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 21:28:22 wysłana przez Leyek »

Offline starcek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1522 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 23:00:37 »
[...]

Nakład wydaje się mieć ku końcowi. [...]
Nie bój, nie bój. Oni robią chyba szybkie dodruki, bo tytuł był nie do kupienia kilka miesięcy temu, a teraz jak widać znowu jest i to w obu wersjach językowych.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Bender

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1523 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 14:26:13 »
@up
Chyba trochę się czepiasz :) Największym szaleństwem jest tytuł "rozdziału" (no może większym jest zapowiedź danej literki, ale tego jakoś nie trafiłem do zdjęcia). Poza tym tekst + podpisy do ilustracji i na niektórych stronach tło w jednolitym kolorze. To już bardziej wątpliwym może być wybór przekroju, nie poprzez autorów a tematy/hasła (z autorów na pewno swój "rozdział" ma Butenko.

No taki mam odbiór. Dla mnie to nie jest dobrze zrobione. Proporcje tekstu, wielkość, interlinia, marginesy, ciasnota w niektórych miejscach. Słabiutko i bardzo na niekorzyść prezentownaych prac.

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1524 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 22:05:24 »
We wrześniu sporo paczek z różnych stron, głównie z krótkimi komiksami, część twórców zupełnie mi wcześniej nieznana. Główny klucz to rzeczy ciekawe graficznie.

- Violence & Peace - antologia krótszych komiksów Kaze Shinobu. Eksperyment czytelniczy, bo jest to wydanie francuskie i będę próbował to ugryźć z translatorem. Pierwszy szybki test na plus - OCR Google'a całkiem dobrze daje sobie radę, tłumaczenie na angielski też wydaje się znośne (w przeciwieństwie do tłumaczenia na język polski). Może się uda, chociaż na niektórych planszach jest sporo tekstu ;) Tak czy inaczej, kupiłem skuszony głównie rysunkami, na części plansz inspiracja Druilletem wydaje mi się bardzo wyraźna.


- Z tej samej paczki "Hortus Sanitatis" i "L'Homme Armee" Frédérica Coche. Świetne graficznie, główna technika to chyba sucha igła, na niektórych kadrach podrysowania ołówkiem pokazujące np. ruch. W "L'Homme Armee" połowa plansz wykonana technikami malarskimi. Hortus w całości niemy, w drugim komiksie trochę francuskiego tekstu na jednej lub dwóch stronach.


- I ostatni komiks z Francji - "Anatomie Narrative" Samplermana, czyli kolejna odsłona "samplowania" starych komiksów i tworzenia z sampli kolaży, tym razem anatomicznych. Jestem trochę sceptyczny co do efektu narracyjnego, ale efekt graficzny jest bardzo fajny.


- Wsparty na Kickstarterze The Samurai Slasher Omnibus Mike'a Garleya + zeszyt Late Fees z rysunkami Łukasza Kowalczuka i kolorami Łukasza Mazura (w omnibusie jest jeszcze jeden krótszy komiks z rysunkami ŁK).



- Podwójny numer 9/10 antologii Freak Comics. Krótkie i bardzo krótkie komiksy, więc głównie pokaz możliwości graficznych autorów (w większości mi nieznanych). Druk riso robi dużą robotę (i cenę ;) ).


- Miles MacDiarmid - Exit (wydany przez Freak Comics, krótki komiks MacDiarmida jest również w antologii)


- Podwójny tom 3/4 Sunday Olivera Schrauwena (Colorama Books)


- Victor Hachmang - Twin Mirrors i Bestiarium (Landfill Editions). Do każdego komiksu dodany print.


- Kilka krótszych (32 strony) komiksów z Canicoli w dość ekstrawaganckim przy tej objętości formacie A3. Świetnie wydrukowane i plansze w tym formacie robią super wrażenie. Niestety nie we wszystkich jest tłumaczenie na angielski.


- Octobriana w dwóch dodatkowych wariantach - B&W i Retro. W obu komiksach podpisy Jima Rugga.


- Do poczytania o komiksach - dwa numery Bubbles i dwa numery Strangers




- Strangers Fanzine Presents - Nate Garcia "Alanzo Sneak!"


- Tana Oshima i November Garcia


- Floppy #1 Karla Stevensa


- Pat Aulisio, William Cardini, James Stokoe



- Casanova Frankenstein, Samuel Benson, Brian Beaver, Henry Crane (A4+)


- I na koniec Noah Van Sciver - zbiorcze Blammo 1-5


Bender

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1525 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 22:14:43 »
Wow, fantastyczna wrzutka!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1526 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 22:31:11 »
Rewelacja!

Offline turucorp

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1527 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 22:44:54 »
Ło Panie, grubo.
Kaze Shinobu, dzięks, dodane do obserwacji.  ;)

Offline Wtem!

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1528 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 00:33:21 »
Super. Gratuluję udanego zakupu.

Offline Eyeless

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1529 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 19:56:48 »
Te z Canicoli naprawdę fajnie się prezentują