Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391487 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1470 dnia: Pt, 02 Lipiec 2021, 11:46:31 »
Sztos stos! ;)

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1471 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 18:47:45 »
Czerwiec 2021 – raport z biblioteczki

Przybyło czterdzieści osiem: fantastyka siedemnaście (12 x Polska, 2 x Rosja, 3 x Anglosasi), komiksy cztery (3 x USA, 1 x Japonia), osiem powieści historycznych, jedna ujwico i jedna dziecięca (teoretycznie, bo praktycznie nie). Reszta to książki naukowe (no, jedna pseudonaukowa), oczywiście z miażdżącą przewagą historii, a w historii – średniowiecza.

Komiksów w ogóle nie miałem w planach na czerwiec, ale promocja w Smyku skusiła...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2021/07/czerwiec-2021-raport-z-biblioteczki.html



Offline Gorzki

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1472 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 19:22:57 »
Czerwiec 2021 – raport z biblioteczki

Przybyło czterdzieści osiem: fantastyka siedemnaście (12 x Polska, 2 x Rosja, 3 x Anglosasi), komiksy cztery (3 x USA, 1 x Japonia), osiem powieści historycznych, jedna ujwico i jedna dziecięca (teoretycznie, bo praktycznie nie). Reszta to książki naukowe (no, jedna pseudonaukowa), oczywiście z miażdżącą przewagą historii, a w historii – średniowiecza.

Komiksów w ogóle nie miałem w planach na czerwiec, ale promocja w Smyku skusiła...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2021/07/czerwiec-2021-raport-z-biblioteczki.html




Miałem konkretnie Ciebie zapytać o dwie pozycję.
Nie znalazłem ich na Twoim blogu, więc nie wiem czy je kojarzysz.
Chodzi o "Bolesław Chrobry. Puszcza" i nowość z czerwca "Bolesław Chrobry. Szło nowe"

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1473 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 19:28:31 »
Miałem konkretnie Ciebie zapytać o dwie pozycję.
Nie znalazłem ich na Twoim blogu, więc nie wiem czy je kojarzysz.
Chodzi o "Bolesław Chrobry. Puszcza" i nowość z czerwca "Bolesław Chrobry. Szło nowe"
To nie są nowości, to kolejne wydania. Ten cykl (cztery powieści) powstał w latach 1947-1974, więc historycznie jest przestarzały, natomiast literacko jak najbardziej do przeczytania. Gołubiew to jeden z ważniejszych autorów powieści o czasach pierwszych Piastów - obok Bunscha i Parnickiego.

Offline LukCook

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1474 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 11:09:01 »
Nowe skarby, pierwsze komiksy od Mandioci - jestem zachwycony jakością wydania. Raport Brodecka w drodze  :)



Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1475 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 12:10:50 »
Większość zakupów z zeszłego miesiąca. Kloss kupiony. Sknerusa Dona Rosy mam komplet tego, co wyszło do tej pory. Wreszcie mam zakończenie serii od Leo (Antares), chociaż 2 pierwsze tomy mam w poprzednim, pomniejszonym wydaniu. Pewnie podmienię. Bouncer kupiony, dodatkowo dwie nowe serie - Bernard Prince i Jim Cutlass. Po Bernardzie spodziewam się ramotki, ale w sumie zbieram Vance'a i Hermanna, o ile to mozliwe, więć OK. Tak samo z Buddy Longway - przekartkowałem i ramotka, ale dla mnie OK. Jim Cutlass -nie mam pojęcia, czy to będzie dobre. Oby!





« Ostatnia zmiana: Wt, 06 Lipiec 2021, 12:12:39 wysłana przez burberry »

Offline LukCook

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1476 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 13:34:58 »
Ostanie zamówienie na lipiec - zgodnie z polityką oszczędzania miejsca na półkach - tylko must have  8)

Po wszystkich pozytywnych recenzjach nie mogę doczekać się na lekturę Raportu.




Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1477 dnia: Cz, 08 Lipiec 2021, 12:07:31 »
Mikro dostawa z Gildii zaległości rodzimych wydań:

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1478 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 11:36:41 »
Małe zakupki :)

Offline PJP

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1479 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 11:56:57 »
Dawno nie wrzucałem i nie pamiętam, co pokazywałem ;)

Offline 79ers

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1480 dnia: Cz, 15 Lipiec 2021, 21:59:43 »
...
W temacie średniowiecza - czytałeś serię autorstwa Francis Gies/Joseph Gies? Wydaje się interesująca, ale rekomendacja G.R.R.Martina ani zachęca, ani zniechęca.

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1481 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 16:11:39 »
W temacie średniowiecza - czytałeś serię autorstwa Francis Gies/Joseph Gies? Wydaje się interesująca, ale rekomendacja G.R.R.Martina ani zachęca, ani zniechęca.
Nie czytałem. Tego typu książki przerobiłem dawno temu - za komuny i w klatach 90. wychodziła taka fajna seria wydawnictwa PIW "Życie codzienne w...". Teraz mnie to jakoś nie ciągnie, wolę opracowania dotyczące Polski i bardziej specjalistyczne. A z serii PIW zostało mi tylko Życie codzienne Prusów i Jaćwingów Łucji Okulicz-Kozaryn.

Offline 79ers

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1482 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 18:31:09 »
Tym Życiem codziennym Prusów problem rozwiązał się sam - zamiast serii Giesow, wezmę Prusy pięć wieków. Dzięki.   
Ps.Przyłbice i Kaptury sympatyczny serial.

Offline kierpic

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1483 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 19:32:24 »
Mała wrzuta ode mnie






Dla mnie nowy Dylan najlepszy z dotychczasowych od Tore, chociaż za duży z niego żartowniś się zrobił. Może to przez nieobecność Groucho?
Jonathan to naprawdę świetny komiks. Przed każdym tomem jest zamieszczona dedykowana lista utworów do słuchania.
Reszty jeszcze nie czytałem.

Offline PabloWu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1484 dnia: Nd, 18 Lipiec 2021, 10:52:10 »

Promocja z Empiku , nigdy nie czytałem po angielsku a na naukę podobno nigdy nie jest za późno . Knightfall świetne , budżetowe wydanie na papierze przypominającym tm-semic . Szkoda,że u nas nie wydaje się w taki sposób komiksów .