Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1365 dnia: So, 24 Kwiecień 2021, 19:02:49 »
Thx, w sumie to w takim razie gratuluję również dobrej okazji i skorzystania z niej. Też kilka razy mi się zdarzyło trafić na osoby pozbywające się albo całej kolekcji albo jej części i to faktycznie czasami jedyna opcja żeby dostać komplety czegoś starszego.


Najbardziej jednak miałem ból tyłka bo na sprzedaż było też "Second Chances" a to już jest wydatek ok 1 kafla na rynku wtórnym i też jakiś As wykupił - może nawet z naszej foremki - kto wie ? ;)

Imo ciesz się, że ktoś ci to sprzątnął. Ten komiks prędzej czy później będzie miał nowy print, osobiście obstawiam, że w ciągu następnych dwóch-trzech lat zobaczymy go w formacie Deluxe. Też jestem komplecistą, i na szczęście już się nauczyłem, że zazwyczaj warto być cierpliwym i nie przepłacać. Patrząc na to co zebrałeś w relatywnie krótkim czasie - wszedłeś na poważnie w nietoperka, a będąc poważnym kolekcjonerem warto mieć zimną głowę i być cierpliwym, i tak masz co czytać :).

Offline Lafar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1366 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 08:58:13 »
Strasznie ubolewałem bo się spoźniłem o jakiś tydzień i kilka "Tales of", "Resurrection of Ra's Al Ghul", "Eye of the Beholder", Batman Venom - edycja 2012, która nie wiedzieć czemu jest bardzo droga w necie, mi przepadło.

Najbardziej jednak miałem ból tyłka bo na sprzedaż było też "Second Chances" a to już jest wydatek ok 1 kafla na rynku wtórnym i też jakiś As wykupił - może nawet z naszej foremki - kto wie ? ;)

Wszystko jedna osoba kupiła ;) Venoma szukałem od bardzo dawna, to samo z second chances. Teraz tylko czekam aż zostaną wydane końcowe tomy DKD i CC i to co głównie interesuje mnie z Batmana będę miał kompletne (czyli od kryzysu po knightfall). Zbiorki Tales of... zbieram z doskoku, teraz też już mam większość z tego co mnie interesuje, zostało dosłownie kilka tomów i święto. Aparo zostawiłem bo to całkowicie nie moja bajka a za trzy tomy trzeba było trochę dać.

-- edit

btw, co do Batmana Moencha dostałem info, że nie na sprzedaż, widzę, że jednak był do sprzedania...
« Ostatnia zmiana: Nd, 25 Kwiecień 2021, 09:00:03 wysłana przez Lafar »

Offline Voitas

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1367 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 14:30:48 »
A ja nabyłem dzisiaj drogą kupna z serii DC Comics The Legend of Batman - Pearl. Za całe 5 zł. Stan okładki raczej kolekcjonerski nie jest, ale za 5 zł? Jest szansa, że mógłbym wziąć tego więcej, może będą też inne tytuły po angielsku za 2 tygodnie. Jakby ktoś był zainteresowany to niech da znać na priv. Są też numery po francusku albo hiszpańsku, nie pamiętam.

Offline Recoil

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1368 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 21:50:00 »
Recoil, ja zadowoliłem się takim wydaniem:

Cena oryginału poza moim zasięgiem. Kiedyś zrobi się może obwoluty.

Wiem, przez chwilkę nawet rozważałem to w takim wydaniu ale u mnie po prostu nie przejdzie - jestem esteta ;)

Imo ciesz się, że ktoś ci to sprzątnął. Ten komiks prędzej czy później będzie miał nowy print, osobiście obstawiam, że w ciągu następnych dwóch-trzech lat zobaczymy go w formacie Deluxe. Też jestem komplecistą, i na szczęście już się nauczyłem, że zazwyczaj warto być cierpliwym i nie przepłacać. Patrząc na to co zebrałeś w relatywnie krótkim czasie - wszedłeś na poważnie w nietoperka, a będąc poważnym kolekcjonerem warto mieć zimną głowę i być cierpliwym, i tak masz co czytać :).


Sęk w tym, że wiem, że nie byłaby to jakaś kosmiczna cena - przynajmniej w tym przypadku :)

Zgadzam się natomiast co do faktu, że pewnie warto by pomyśleć o zrobieniu wznowienia tego wydania vide ten sam case co w przypadku "Death in the Family" i pewnie podobny los czeka "Venoma"bo ostatni TPP z 2012 roku to też już kapkę czasu upłynęło - tylko tu się znowu robią takie moje "mentalne schodki" w postaci tego, że potem mam idiotyczną rozkminę: "kurde - to jest wyższe niż TPP i kiepsko wygląda na półce takie nierówne" albo "O nie - tam jest 5 stron więcej niż w moim wydaniu - może jednak kupię te drugie ?" :D
Problemy pierwszego świata albo za dużo pieniążków w portfelu i się w tyłku przewraca od dobrobytu ale wierzę, że koledzy po fachu mają podobne :D

btw, co do Batmana Moencha dostałem info, że nie na sprzedaż, widzę, że jednak był do sprzedania...

Nie wiem czy był do sprzedania - ja go dostałem za darmo  8)

Offline Lafar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1369 dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 22:06:37 »
No to pięknie, szkoda że przy pakowaniu sprzedający nie był taki hojny i tomy SC wysłał w kopercie bąbelkowej a HC bez żadnego zabezpieczenia w za dużym kartonie. Poezja!

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1370 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 20:08:05 »

"kurde - to jest wyższe niż TPP i kiepsko wygląda na półce takie nierówne" albo "O nie - tam jest 5 stron więcej niż w moim wydaniu - może jednak kupię te drugie ?" :D


Nierównymi grzbietami się nie przejmuj, w tej chorobie po zebraniu wszystkich interesujących cię TPB, następnym krokiem jest zaczęcie wymieniania ich na OHC :P. Finalnie będzie równiutko i z dodatkami :).

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1371 dnia: Wt, 27 Kwiecień 2021, 15:54:03 »
Jeb!!  :D


Offline Konrad

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1372 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 13:51:44 »
W tym tygodniu już nic nowego nie dojdzie, więc czas podsumować kwietniowe zakupy. 27 sztuk: 9 ze Smyka, 15 z Ceneo i 3 z Allegro. Każdy z rabatem około 50% lub więcej. Teraz pozostaje, jak co miesiąc, ułożyć puzzle na regałach.


Offline Death

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1373 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 15:09:46 »
Jeszcze przeczytaj zanim ułożysz na półce (napisał gość, który więcej kupuje niż czyta ;) )

Offline Konrad

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1374 dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 15:22:48 »
Przecież już ułożone komiksy też można czytać  ;) A kolejka długa. Ogólnie raz w miesiącu po zrobieniu fotki przestawiam i ustawiam na półkach nowe zakupy. Wiem, że niektórzy dzielą zbiory na przeczytane i nieprzeczytane, ale u mnie wszystko jest wymieszane.

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1375 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 11:24:31 »
Najnowsze nabytki:

Offline Death

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1376 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 11:51:11 »
Jeden z najlepszych tomów Corto!

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1377 dnia: Cz, 29 Kwiecień 2021, 12:27:32 »
Po przeczytaniu mam kilka ciekawych spostrzeżeń. Rzeczywiście, zawiera ów tom sporo odniesień do wytworów kultury, a także historycznych postaci. Wprawne oko i ucho (tzn. zaznajomione z tematem) dostrzeże również w wielu przedtsawionych wypowiedziach/zdarzeniach masońskie wersje legend i popularnych wydarzeń historycznych i/lub religijnych. Taka wiedza u autora mogła wziąć się tylko z jednego źródła: sam był jednym z "braci". Biorąc pod uwagę fakt, że dopiero w dobie internetu spora część źródeł/wierzeń masońskich/mistycznych się upowszechniła, a wcześniej była dostepna dla wtajemniczonych, pozostaje mi domniemywać, że Pratt był masonem lub członkiem jakiejś loży, mającym dostęp do wielu "ciekawych" źródeł. Zakłądam, że dobór postaci w posczególnych komiksach (dotychczas poznałem 4 Corto, ten właśnie był 4.) też nie jest dziełem przypadku.
« Ostatnia zmiana: Cz, 29 Kwiecień 2021, 12:32:20 wysłana przez burberry »

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1378 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:04:40 »
Dostawy kwietniowe - miesiąc wydawał mi się skromny, ale ostatecznie wyszedł ładny zestaw. Najważniejsza pozycja to Fastnachtspiel. Dotarł też wreszcie mój pierwszy Absolute (po ponad 3 miesiącach od wysyłki z GB), kupiony trochę z ciekawości jak te wydania wyglądają (bardzo zacnie :) ). Bardzo fajne graficznie Barany Adama Jastrzębskiego (ciągle chyba do kupienia tylko bezpośrednio u autora i dość drogo). Jako uzupełnienie około-komiksowe dwa katalogi wystaw Joanny Karpowicz z galerii Artemis.








Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1379 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 22:53:14 »
Teraz pozostaje, jak co miesiąc, ułożyć puzzle na regałach.
Ja właśnie doszedłem do ściany. Rano przekładam książki/komiksy z krzesła na łóżko, a wieczorem z łóżka na krzesło :D Ale widzę jeszcze możliwość rozbudowania biblioteczki.

A w kwietniu przybyło trzydzieści sześć – siedem komiksów, dwie pozycje naukowe, dwie powieści historyczne (z czego jedna chyba z lekka doprawiona realizmem magicznym), a reszta to różne gatunki fantastyki. Tu więcej:
http://seczytam.blogspot.com/2021/05/kwiecien-2021-raport-z-biblioteczki.html