Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391399 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rekinn

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1320 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 17:23:19 »
Nie znam się, więc spytam- co to są te cyferki w lewym górnym rogu przy tych waszych komiksach?

Offline xanar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1321 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 17:52:51 »
https://www.cgccomics.com/grading/grading-scale/

Może ktoś założy polskie CGC i się będzie gradowało trade'y od Egmontu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline donT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1322 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 17:54:31 »
Przeciętny komiks, przeciętnego scenarzysty to chyba kiepska inwestycja...

W inwestowaniu w wariantowe zeszyty nie chodzi o to czy dany komiks jest / nie jest przecietny i kto jest scenarzysta.
« Ostatnia zmiana: Śr, 31 Marzec 2021, 17:56:42 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Kielo

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1323 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 18:11:39 »
Dokladnie. W tym przypadku chodzi o autora wariantu (autorke wlasciwie) a Peach Momoko jest w tej chwili na topie.

Offline Global

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1324 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 18:37:01 »
Ale jakim spamem?
Moglem sie wstrzymac i poczekac z postem do momentu az wszystkie trzy beda w moim posiadaniu.
Przeciętny komiks, przeciętnego scenarzysty to chyba kiepska inwestycja...
Nic bardziej mylnego ;)
Miesiac temu pojawila sie informacja o ekranizacji. Obecna cena pierwszego wydania to okolo 100zl. Mowa o komiksie, ktory wyszedl +/- pol roku temu i kosztowal 15zl.


Online Konrad

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1325 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 20:38:50 »
Tym razem zakupowe podsumowanie marca. Razem 39 sztuk, wszystko z dużych promocji: 27 ze Smyka, 5 z PWN, 2 Ongrysy z Książkomatu, 2 z Allegro i do tego Biały Ptak ze Świata Książki za 10zł i Achtung Zelig z bractwotrojka.pl (mają chyba jeszcze jeden egzemplarz, ale z jakimś uszkodzeniem).



Cholera, te promocje w tym roku puszczą mnie z torbami. W te 3 miesiące kupiłem 109 komiksów, a dzisiaj dodatkowo przez -20zł na Ceneo wpadnie kolejne 15 (liczę je już na kwiecień).

Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1326 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 11:53:02 »
Moglem sie wstrzymac i poczekac z postem do momentu az wszystkie trzy beda w moim posiadaniu. Nic bardziej mylnego ;)
Miesiac temu pojawila sie informacja o ekranizacji. Obecna cena pierwszego wydania to okolo 100zl. Mowa o komiksie, ktory wyszedl +/- pol roku temu i kosztowal 15zl.

A można zapytać skąd ta cena? Czy faktycznie ktoś zapłacił tyle za ten komiks, czy to tylko taka "wirtualna" wycena a'la niedawna wartość akcji CD Projektu na giełdzie?

Offline starcek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1327 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 12:43:15 »
Poznański zajączek konsolidujący zakupy w Poznaniu i Stanach dotarł.  ;D




Okazało się, że okładka dodruku Usagiego ma lekko niebieski odcień.

Jeden tytuł to oczywiście nie komiks, ale album o odjechanym Szukalskim. A inny to katalog na pokuszenie...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Global

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1328 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 13:39:01 »
A można zapytać skąd ta cena? Czy faktycznie ktoś zapłacił tyle za ten komiks, czy to tylko taka "wirtualna" wycena a'la niedawna wartość akcji CD Projektu na giełdzie?
Cena rynkowa. Opieram sie na cenach zakonczonych aukcji na ebay. Mowa oczywiscie o podstawowej okladce wydrukowanej w nakladzie okolo 100 tysiecy egzemplarzy.
Tutaj przyklad sprzed kilku dni:
https://www.ebay.com/itm/Department-of-Truth-1-Cover-A-Image-Comic-Simmonds-Tynion-First-Print-NM/174697405072

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1329 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 08:39:55 »
Comanche, tomy 1-5 za śmieszne pieniądze. Szkoda tylko, że następne części są tak niedostępne...


Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1330 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:57:14 »
Dobro, które przybyło niedawno do mnie. Katalogi wystaw z BWA Jelenia Góra, super wydane. Katalog Baranowskiego dobrze opracowany, fajnie się to czyta. W katalogu z festiwalu w Moskwie i Paryżu wrażenie zrobiły na mnie prace Jezierskiego (te nie z Kicem  ;D)- świetnie wyglądają w takim wydaniu. I bonus w postaci plakatów z tych wydarzeń.
Trochę komiksów obcojęzycznych integral Klossa :'(  i Thorgala i niemieckie wydanie "Ponad krainą cieni" ze względu na okładkę oraz czeskie czasopisma komiksowe Aargh! W ostatnim 20 numerze komiks Truścińskiego i artykuł Ruska.
I jeszcze Sapiens - zacząłem czytać.  8)








Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline 4930G

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1331 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 18:22:45 »
Nowa dostawa Gibrata. Albumy cudowne.

Offline GoNzO

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1332 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 18:27:23 »
Super ten integral Klossa.

Offline burberry

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1333 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 20:52:18 »
Nowa dostawa Gibrata. Albumy cudowne.

Powiedz coś więcej o tym komiksie. Po francusku czytasz? Możesz cyknąć jakieś fotki ze środka? ;-) Wygląda super

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1334 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 22:52:56 »
Mam co prawda wydania albumowe, a nie integrale, ale zawartość jest ta sama. Ogólnie komiks historyczny, przygodowy z wątkiem romantycznym. Próbowałem czytać po francusku swego czasu, ale to było dawno. Przede wszystkim ilustracje, rzeczywiście lekkie i super dopracowane, mi bardzo podchodzą. Sama historia, ogólnie: przygody Matteo - głównego bohatera pochodzenia hiszpańskiego po niebezpiecznych miejscach i uczestniczenie w ważnych wydarzeniach XX wieku, np. front francuski I WŚ, rewolucja październikowa w Petersburgu, wojna domowa w Hiszpanii.















Autor oczywiście znany u nas - Kurc wydał jego "Lot kruka".
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.