Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 399485 razy)

Crono i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1260 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 18:41:22 »
Dzisiaj do mnie zawitało:


Zdobyte przez olx - stan komiksu nie do końca mnie zadowala (otarcia rogów, w kilku miejscach dość poważne obicia, tył okładki częściowo wyblakły), ale jak nie można dorwać near mint... :(
W czasie gdy komiks pierwotnie się ukazał, z rozmysłem zrezygnowałem z jego zakupu - musiałem po prostu do niego dojrzeć - no i teraz jest! :)
Ja go nigdy swojego nie miałem, choć czytałem kilka razy na studiach z biblioteki i też kupiłem niedawno. Zresztą to samo Otton z Watsonem. W ogóle ostatnio sobie w końcu kupiłem różne komiksy Gawronkiewicza.. jeszcze Kwintesencję i Zeszyty komiksowe całe o tym twórcy. Wielki twórca, ale mógłby w końcu narysować dwójkę Powstania.

Offline KzT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1261 dnia: Wt, 16 Marzec 2021, 23:17:34 »
W ramach powrotu do nałogu komiksowego postanowiłem kupić sobie wersję francuską Achtung Zelig! Dawno temu o niej przeczytałem i ciekawiło mnie jak to wygląda w kolorze. Komiks ten zawsze był dla mnie ikonicznym przykładem dzieła czarno-białego, które kolor mógłby tylko zepsuć. Kilka plansz widziałem dawno temu na stronach Gildii i nie wydawały mi się dobre.
W końcu odżałowałem te kilka euro. I nie żałuję. Graza zrobiła świetną robotę. Na podlinkowanych zdjęciach nie widać tego dobrze (zrobiłem je na szybko w słabym oświetleniu), ale daje to jakiś obraz całości. Obok dla porównania krytycznego wersja polska.







W każdym razie wznowienie wznowieniem (nie pogardziłbym dobrym offsetem wersji czarno-białej), ale tak naprawdę chciałoby się powiedzieć: Panie Libertago, bierz pan ten komiks współautorstwa swojego kuzyna i wydaj w wymiarach ekskluzywnego Thorgala. Wersja czarno-biała, kolorowa, jakieś dodatki, print z podpisami autorów - i ja to kupuję. Nawet jak będzie pofalowany grzbiet.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Marzec 2021, 23:29:54 wysłana przez KzT »

Offline volker

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1262 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 07:36:53 »
... postanowiłem kupić sobie wersję francuską Achtung Zelig! Dawno temu o niej przeczytałem i ciekawiło mnie jak to wygląda w kolorze. Komiks ten zawsze był dla mnie ikonicznym przykładem dzieła czarno-białego, które kolor mógłby tylko zepsuć...

Ja zrobiłem dokładnie to samo i mam niestety odmienne zdanie. Kocham
tą perełkę ale dla mnie tylko czerń i biel.
 Achtung Zelig! w kolorze stracił swój urok i z tego co pamiętam wiele szczegółów.

Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1263 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 08:22:08 »
W każdym razie wznowienie wznowieniem (nie pogardziłbym dobrym offsetem wersji czarno-białej), ale tak naprawdę chciałoby się powiedzieć: Panie Libertago, bierz pan ten komiks współautorstwa swojego kuzyna i wydaj w wymiarach ekskluzywnego Thorgala. Wersja czarno-biała, kolorowa, jakieś dodatki, print z podpisami autorów - i ja to kupuję. Nawet jak będzie pofalowany grzbiet.

Nie lepiej byłoby gdyby za ewentualne nowe wydanie wzięło się jakieś "normalne" wydawnictwo (Egmont?, KG? Timof?). W ten sposób ten jakże ważny komiks byłby dostępny dla znacznie szerszej grupy odbiorców, a nie jedynie dla największych fanów medium, tudzież inwestorów/spekulantów (niepotrzebne skreślić).

Offline Chmurny

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1264 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 08:50:52 »
A ma ktoś oba polskie wydania "Achtung Zelig!" i/lub wie, co się zmieniło w tym drugim (oprócz okładki)?

Offline KzT

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1265 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 09:11:39 »
Ja zrobiłem dokładnie to samo i mam niestety odmienne zdanie. Kocham
tą perełkę ale dla mnie tylko czerń i biel.
 Achtung Zelig! w kolorze stracił swój urok i z tego co pamiętam wiele szczegółów.

Wiadomo - wersja czarno-biała rządzi i jest kanoniczna. Natomiast wersja kolorowa - moim zdaniem - jest ciekawa. Pojawił się specyficzny klimat, którego w oryginale nie ma. Oglądałem te plansze z przyjemnością, ale właśnie na zasadzie porównania do polskiego wydania.

Nie lepiej byłoby gdyby za ewentualne nowe wydanie wzięło się jakieś "normalne" wydawnictwo (Egmont?, KG? Timof?). W ten sposób ten jakże ważny komiks byłby dostępny dla znacznie szerszej grupy odbiorców, a nie jedynie dla największych fanów medium, tudzież inwestorów/spekulantów (niepotrzebne skreślić).

Też tak uważam. Potrzebne jest wznowienie wersji czarno-białej, które byłoby ogólnodostępne (w tym cenowo). Ale gdyby obok tego pojawiła się powiększona wersja ekskluzywna, to byłbym bardzo zadowolony. Ten komiks zasługuje również na takie wydanie.

Offline kenji

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1266 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 10:39:15 »
w temacie Achtung...

czy mi się trafił rysunek Gawronkiewicza? czy każdy tak ma?

https://zapodaj.net/d755db90e0ff7.jpg.html

Offline Chmurny

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1267 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 10:55:35 »
w temacie Achtung...

czy mi się trafił rysunek Gawronkiewicza? czy każdy tak ma?

https://zapodaj.net/d755db90e0ff7.jpg.html

Ja nie mam.

Offline Global

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1268 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 13:14:14 »
Kolejny "grubasek" od Marvela.

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1269 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 14:04:38 »
luty / marzec :)








Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1270 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 19:17:02 »
@Global, gdzie zamawiasz, że tak wszystko wcześnie masz :)?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1271 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 19:21:15 »
Toppi <3 Ciekawe czy ktoś u nas to wyda w końcu?

Offline Global

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1272 dnia: Pt, 19 Marzec 2021, 02:11:42 »
@Global, gdzie zamawiasz, że tak wszystko wcześnie masz :)?
Forbidden Planet.

Online isteklistek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1273 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 14:36:48 »
Zestaw okładek z WW84 (brakuje 1, bo mi się nie podobała), 2x artbooki Sarpieriego i Baśniówki - trochę z Wonderlandu, więc zadowolony. Zeszyty innym w następnej








Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1274 dnia: Pn, 22 Marzec 2021, 15:27:49 »
Wow, kilka z tych zeszytów też mam ale intrygują te artbooki Serpieriego i posterbook Zenescope - sporo Artgerma widzę, jeden Anacleto (Robyn Hood - mam ten zeszyt akurat)...
Fajny wrzut. :)
Pokarz coś więcej z tych artbooków. :P