Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 395869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1035 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 14:51:02 »
Teraz może już lepiej tego nie robić - co będzie gdy rzeczywistość rozjedzie się z wyobrażeniami nt tych skarbów? ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline OokamiG

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1036 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 14:53:24 »
Ja usunę po prostu konto, jeśli rozczaruje się zawartością. Kenji to będzie twoja wina.

Offline kenji

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1037 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:20:13 »
teraz to mam stresa... za duża odpowiedzialność. Chyba coś jeszcze dokupie

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1038 dnia: Cz, 26 Listopad 2020, 15:50:02 »
teraz to mam stresa... za duża odpowiedzialność. Chyba coś jeszcze dokupie


Tymczasem w środku kilkadziesiąt egzemplarzy osiemnastego tomu kolekcji SBM, które pomału ściągasz z rynku jako cichy wielbiciel Walkirii ;)
,, - Eeeeech.''

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1039 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 12:42:27 »
Nowa dostawa makulatury. Wieczory coraz dłuższe, więc będzie co czytać ;)


Offline kenji

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1040 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 14:11:29 »
paczki rozpakowane.... wiem dla niektórych to tylko makulatura, ale ja jestem zadowolony z zakupów.
mimo tego że wydanie Thorgala , to już kolejne będzie ... po Orbicie, Egmoncie i Libertago.

a dziś przecież czarny piątek - więc oczywiście parę zamówień wpadło...

pozdrawiam zakupoholików !!!!


Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1041 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 19:16:41 »

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1042 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 19:43:02 »
Kenji, nie martw sie, jest nas wiecej :)
Ja tez mam thorgala w wydaniach KAW, Orbity, Korony, Egmontu na twardo ( plus dodatkowo 30 pierwszych na miekko, ktorych nie moge sprzedac  :) - jest ktos chetny? ;) ).
Do tego jeszcze calosc kolekcji Hachette i tomy od Libertago.
Tak wiec nie jestes sam :)

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1043 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 20:28:23 »
@kenji widzę że Ryjówka też musiała być. Bez niej to pewnie dla Ciebie zamówienie się nie liczy :P

Enola Holmes to chyba też do wydania? ;)

a dziś przecież czarny piątek - więc oczywiście parę zamówień wpadło...

Nic nie mów, usiadłem tylko na chwilę poprzeglądać co tam z promocji i się skończyło 4 zamówieniami - 2 x z Egmontu + NSC + Kultura Gniewu.
Ale z drugiej strony promocje na komiksy jako takie są w tym roku, bo na Lego, elektronikę czy coś do domu to nic ciekawego nie znalazłem - choć jakoś szczególnie też nie szukałem, żeby nie kusiło.

Offline kenji

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1044 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 21:11:18 »
@BosMan- dzięki. Zawsze to jakoś człowiekowi lepiej jak wie ze są ludzie którzy maja tak samo nie po kolei w głowie :)  Od razu pytanie : czy wydanie z KAW było tylko na miękko ?

@Leyek - brawo za spostrzegawczość. Jestem jak Mel Gibson w Teorii spisku. Gdzie zawsze przechodząc koło księgarni musiał kupić BusZujacego w zbożu .do tego Bardzo dzika opowieść , wielki zły lis no i Enola Holmes. W końcu niedługo Mikołaj

A dziś obowiązkowo zakupy w Gildii ( przecież nowego Wilqa albo Władców chmielu to gdzie indziej kupić jak nie w ulubionym sklepie ...?) do tego NCS. W związku z tym ze dawno nie było promocji 45% to trochę się nazbierało,a wydają genialne komiksy. No i jeszcze Gandalf ...tez na mała paczkę nazbierałam

Chciałbym napisać ze do końca roku już nic nie kupię , ale chyba bym skłamał.

Online roble

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1045 dnia: Pt, 27 Listopad 2020, 22:44:24 »
Kenji, nie martw sie, jest nas wiecej :)
Ja tez mam thorgala w wydaniach KAW, Orbity, Korony, Egmontu na twardo ( plus dodatkowo 30 pierwszych na miekko, ktorych nie moge sprzedac  :) - jest ktos chetny? ;) ).
Do tego jeszcze calosc kolekcji Hachette i tomy od Libertago.
Tak wiec nie jestes sam :)

co niektórzy posiadają jeszcze wersje francuskie.. :)







Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1046 dnia: So, 28 Listopad 2020, 07:28:08 »
Kenji:
Wydanie KAWU mialo czesc nakladu pierwszych dwoch tomow ( chyba po 250 egz.) na twardo w plociennej oprawie. Widzialem je tylko raz w zyciu, jakies dwadziescia kilka lat temu u kolegi z pracy.

Offline Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1047 dnia: So, 28 Listopad 2020, 23:33:17 »
Nabytki z ostatnich tygodni - festiwalowa Gildia, mocno fantastyczne zamówienie z Czytam.pl i promocyjnie uzupełnienia skromnej kolekcji mang z Mangarden









Parę słów o tym co udało się napocząć (mało bardzo):
- Donżon 2 - dziś wreszcie  udało mi się przeczytać 3 pierwsze albumy, jest dobrze, ale tak jak jedynka to od razu było 10/10 to tutaj na razie 8+/10. No i dalej jak przekartkowałem to albumy, gdzie nie rysuje Blain jest różnie pod względem graficznym, z jednym albumem wyraźnie na minus.
- Resident Alien - przeczytałem pierwszy story arc (4 zeszyty). Jest potencjał na fajną serię, początek był w porządku i tyle. Autorzy blurbów na okładce robią wrażenie - mocno chwalący A. Moore + Lemire. Oby więcej tak porządnego Dark Horse'a Egmont wydawał.
- Ostatni człowiek - średnie mocno, scenariusz sztampa, rysunkowo postacie koślawe trochę, reszta rysunku jako tako się broni.
- Wydział 7 Letnicy - tylko przekartkowałem, ale trochę dziwnie wyglądają rysunki Prosiaka w kolorze (choć kolory bardzo ładne). Graficznie to na pewno jest poziom niżej niż Będziesz smażyć się w piekle. Chyba pierwszy komiks, gdzie wziąłem 2 warianty okładkowe (nie licząc takich z blankami).
- katalog MFKiG - najlepszy, który do tej pory przeczytałem to zdecydowanie Legendy późnego kapitalizmu, potem F is for fire (czyli zwycięzca tej edycji).
- Ukryta sieć 3 Szamałka - literacko jest tak sobie, ale i tak czyta się to b. dobrze, lubię w roku przeczytać ze 2 takie niezłe "czytacze".
« Ostatnia zmiana: So, 28 Listopad 2020, 23:35:11 wysłana przez Leyek »

Offline JanJ

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1048 dnia: Pn, 30 Listopad 2020, 15:27:45 »
co niektórzy posiadają jeszcze wersje francuskie.. :)

Z czystej ciekawości - napiszesz, co skłoniło Cię do zakupu dwóch egzemplarzy pierwszego tomu Thorgala po francusku?

@kenji - a może pokusisz się kiedyś o wrzucenie fotek całej kolekcji?
« Ostatnia zmiana: Pn, 30 Listopad 2020, 15:29:56 wysłana przez JanJ »

Offline Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #1049 dnia: Wt, 01 Grudzień 2020, 15:48:58 »
Takie dam drobne zakupki, głównie Egmont z ostatnich trzech miesięcy.





Największe zaskoczenie to format Indyjskiego Włóczęgi, jest gigantyczny. Minimalnie mniejszy od serii Batman Noir i Marvel Limited!
Piękno jest w oczach patrzącego.