Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 396094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #915 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 07:47:30 »
Na dobry początek miesiąca
No następny....  :-\ Gdzie można "Prosto z piekła" w folii dostać!?!?!?  :o

Offline bibliotekarz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #916 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 10:28:21 »
I okazuję się, że na forum o komiksach nie można wstawiać filmów i zdjęć z komiksami, bo niektórych drażnią :)

Zresztą co to za różnica co Yossarian robi z tymi książkami, kupił sobie za swoje pieniądze, może sobie piramidę z tego ułożyć jak będzie chciał.
A kogo drażnią? Bo nie zauważyłem.
Zapytać się nie można czy czytacie czy odkładacie, bo się wam ciśnienie od razu podnosi.
Batman returns
his books to the library

Offline Konrad

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #917 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 12:32:36 »
Dzisiaj skromny up. Nowości od NSC (ech, po co to Mercy w tej twardej oprawie, nieco ponad 60 stron, a będą 3 tomy) z 45% rabatem oraz Mafalda i Janek z outletu książkowego przecenione prawie 70%.


Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #918 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 12:59:29 »
No następny....  :-\ Gdzie można "Prosto z piekła" w folii dostać!?!?!?  :o
Trafia się. Ja kupiłem na Allegro, aktualnie jest na OLX - co prawda w miękkiej, ale sprzedawca ma też wersję w twardej (a przynajmniej miał), ale z lekko naderwaną obwolutą.

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #919 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 14:02:27 »
Dojechały kolejne bibeloty do zbierania kurzu ;)
Tylko dodam, że ja tego nie kupuję teraz, to wszystko bardzo stare zamówienia, przychodzące z opóźnieniem przez covid i problemy z dostawami od Diamonda.
Pochwaliłbym się przed rodziną, ale oni reagują dziwną, skrzywioną miną, wzruszeniem ramion, ewentualnie zgryźliwym komentarzem… więc muszę wrzucić tu :)
4 omniaki, z czego 3 nowości – wszystkie oldskulowe.




Wolverine. Genialny materiał. Od Weapon X, przez miniserię Claremonta i Millera, „ślub” z Mariko, pierwszy ongoing, czyli przygody Patcha w Madripoorze, znane z Essentiali Mandragory, po kolaborację z Punisherem, wydaną kiedyś przez TM-Semik.
No i jest Captain America Annual #8 z kultową okładką Mike’a Zecka. Kto czytał Semiki, wie o czym mowa :)
Wszystko co najlepsze wyszło z Loganem, jest zawarte w tym omnibusie. Polecam i czekam na Vol 2.

Infinity War. Główną oś historii wydał nam niedawno Egmont. Omnibus rozszerzony jest o tie-iny z większością bohaterów Marvela. Sporo F4 (było kiedyś pocięte w Mega Marvelu), sporo Strange’a… A za miesiąc wznowienie Infinity Gauntlet do kompletu.



Teraz postaci z drugiego szeregu.
Black Widow Strikes – od debiutu na początku lat sześćdziesiątych, przez trzy dekady, gościnne występy (głównie w Avengers), wszystkie solowe miniserie, po lata 90-te. Fantastycznie się to zapowiada. Szkoda tylko, że pominięto czas spędzony w San Francisco w pierwszej połowie lat 70-tych, gdy Natalia współdzieliła tytuł z Daredevilem. Ale wiadomo, wszystko się nie zmieści. Mam nadzieję, że Marvel planuje Vol 2 zawierające Marvel Knights.

Cloak & Dagger. Tandy i Tyrone – córka światła, syn ciemości – jedne z najciekawszych postaci w Marvelu, a jakże u nas nieznane. Na omniaka składa się sporo starych Spider-Manów, głównie Spectacularów, czyli zeszytów nie zebranych dotąd w OHC, pierwsza miniseria znana z SBM i pierwszy ongoing. Prawie całą zawartość omnibusa znam, ale i tak sobie odświeżę, nie ma nic lepszego niż street-levelowy Marvel z „brudnych” lat osiemdziesiątych.


Zadziwiające jest to, że Marvelowi muszą schodzić te omnibusy z drugoligowcami (skoro w zapowiedziach są jeszcze bardziej niszowe rzeczy, jak Brother Voodoo czy Ka-Zar), a DC nie jest w stanie sprzedać niczego, co nie ma Batmana w tytule.
Bali się wydać Supermana Johna Byrne’a w omni, za to dostaliśmy jakieś bieda wydanie w malutkim formacie, na papierze gazetowym. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Online Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #920 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 14:32:15 »
Trafia się. Ja kupiłem na Allegro, aktualnie jest na OLX - co prawda w miękkiej, ale sprzedawca ma też wersję w twardej (a przynajmniej miał), ale z lekko naderwaną obwolutą.
Z tego co widzę ty masz wersje bez obwoluty?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #921 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 15:17:46 »
Tak. W sumie nawet nie wiedziałem, że było tyle różnych wersji. Ogólnie jestem zadowolony, bo głównie zależało mi na HC, chociaż wolałbym z obwolutą i nawet wyszłoby mi taniej, ale zbyt późno znalazłem drugą ofertę, no i jeszcze była kwestia tego uszkodzenia.

Offline Lafar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #922 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 15:21:23 »
Bali się wydać Supermana Johna Byrne’a w omni, za to dostaliśmy jakieś bieda wydanie w malutkim formacie, na papierze gazetowym. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Przesadzasz chyba trochę, papier nie najlepszy może ale format jest standardowy - nie jest to żaden pocket size. Jasne, że lepszy by był omniak ale patrząc na to co wydawali z klasycznego supka do tej pory (Exile i tyle właściwie, chyba że zaliczymy Death & Return którego mimo kilku reprintów nie potrafią utrzymać w dostępności) to i tak jest się z czego cieszyć. Pozostaje mieć nadzieję, że utrzyma się trend tych nowych dobrych omniaków DC (Swamp Thing, Hellblazer, Lucifer, Longbow Hunters) i wreszcie więcej dostaniemy ciekawych rzeczy od nich.

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #923 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 15:53:57 »
Już chyba lepszy byłby pocket size, przynajmniej kosztowałby 30-40 zeta ;)

Nie wiem czy przesadzam. Jestem baaaardzo rozczarowany tym wydaniem, bo to był ten komiks z DC, na który czekałem najbardziej.
Nie wiem czy wiesz, ale najpierw zapowiedzieli omnibusa, potem miały być 2 OHC, a wyszło coś bardzo dziwnego... No i co tu dużo mówić, moich oczekiwań to nie spełnia :)
A to nie jest jakiś Booster Gold, tylko Superman Johna Byrne’a! Jedna z najbardziej klasycznych rzeczy w ich historii.
Jak sam zauważyłeś wydali JEDNEGO omnibusa z klasycznym Supkiem – biorąc pod uwagę znaczenie tej postaci dla świata komiksu, to chyba niewiele…

Te, co wymieniłeś, to bardziej Vertigo, niż „świat DC” (poza Green Arrowem).
Ale to i tak są dość popularne tytuły, a dla porównania u Marvela: Solomon Kane, Brother Voodoo, Ka-Zar, Morbius, etc. – to nawet nie jest drugi sort, tylko postaci z piątego planu.
Wiesz, ja wolę sobie przeczytać coś mniej znanego, niż po raz tysięczny Batmana, opowiadającego w kółko o tym samym…
Jak dla mnie to polityka wydawnicza DC i Marvela, to niebo a ziemia…

ramirez82

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #924 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 16:43:41 »
Piramidę? Jak jakiś dziwak? :O
Zima idzie, czas igloo zbudować-



Nie podsuwaj ludziom głupich pomysłów. Ktoś taką zbuduje z komiksów, jeb**e mu to, komiksy się poobijają i pretensję będą do Ciebie.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #925 dnia: So, 10 Październik 2020, 10:24:04 »
Komiksowe, ,,świeże" zaległości, są powoli odrabiane. I są to głównie kontynuacje: po raz drugi powrót do korzeni komiksowego dzieciństwa, do Unwiersum Kaczogrodu - z drugim tomem zgodnie z chronologią twórczości Barksa według Wyd. Egmont; "Kaczogród", nieważne jakich autorów z jakiej linii wydawniczej (Giganty, serie Mega Giga, numery za 5zł do kupienia w kiosku z jakąś zabawką dodatkowo etc.) - był moim pierwszym Unwiersum spośród narracji obrazkowych w życiu, które szeroko eksplorowałem i poznawałem.
"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarnii" z linii wydawniczej "DC Odrodzenie", jest jednym z najbardziej energetycznych, dynamicznie opowiadanych i rysowanych cykli komiksowych od "DC Comics", które współcześnie są wydawane. I mowa tu o wersji polskojęzycznej, bez względu na wydawnictwo komiks realizujące. Tom 3 zapowiada się więc nietuzinkowo dynamicznie. ;)


Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #926 dnia: So, 10 Październik 2020, 18:01:17 »
Wziuuuut!  :)
Atom i MVM dostarczyły preordery:




I trochę zeszytowych okładek:











Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #927 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 11:55:49 »
"Gazza", różnorodność twojej komiksowej kolekcji, tego jakże owocnego nabytku, nie powiem, nader inspiruje i zachwyca. Toż to potężna - w porównaniu do moich ostatnich zakupów - geekowska zdobycz, płonąca prawdziwą pasją, niczym niezrównany żar wprost z wiecznego Muspelheimu. Widzę są w niej jakieś wydania zbiorcze i bodaj pojedyncze zeszyty, jak "The Immortal Hulk", "Batman: Detective", "Batwoman" etc.; czyż nie? Krótkie komiksowe treści również ,,poczytuję", jednak sercem jestem za Omnibusami, dużymi one-shotami, czy wydaniami zbiorczymi.

A to, co nabyłem ostatnio, jako używki; tak jedna z poniższych pozycji będzie jako takim przygotowaniem zapoznawczym do rozpoczęcia (...w końcu) oglądania pierwszego sezonu "The Mandalorian":


Będzie iście poczytnie!


Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #928 dnia: Śr, 14 Październik 2020, 12:37:45 »
@Michael - dzięki! W zaprezentowanym powyżej rzucie oprócz zeszytów (nie czytam ich raczej, jeśli to sporadycznie, ot słabość i fascynacja okładkami) są dwa artbooki (Conan i The Mandalorian) oraz dwa posterportfolio. Potrzeby czytelnicze zaspokajam oczywiście wydaniami zbiorczymi. W 95% rodzimymi.

BTW: gratuluję poczytnego zakupu! 2 pozycje wskazują na second hand. ;) Tego Fetta nie czytałem, ale lektura serialu o Mandalorianinie i jego podopiecznym będzie dla Ciebie prawdziwą ucztą. Życzę miłych wrażeń. Mnie nie zawiódł. Ba, ucieszył zdecydowanie bardziej niż cała ostatnia trylogia kinowa o Skywalker'ach. Ten artbook The Mandalorian z mojego postu zawiera głównie przepiękne grafiki koncepcyjne, którymi udekorowane są napisy końcowe każdego odcinka. Piękna sprawa. A już za 2 tygodnie sezon 2 !!!!!!!!! :))

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #929 dnia: Cz, 15 Październik 2020, 00:55:43 »
Po wizycie w antykwariacie i NSC [skubani nadal wiszą mi Rednecka, dobrze, że nie płaciłem z góry :/ ] -

 

Pope z obtartymi narożnikami, ale za 15zyla. Sporo sobie obiecuję po "The Few", bo " Saints- Book of Blaise" Lewisa było przyjemną lekturą....no i wreszcie zdecydowałem się na dodanie kolekcji ,,Głębi"...

Ale najlepszy zakup to i tak nie komiks... "BokerPlus Gordito- Frank Frazetta "Ghoul Queen" Special Edition" :D Nazwa dłuższa od nożyka, który ma raptem 6cm ostrza  - nareszcie dotarł :)
Klik!

 

Spóźniony prezent urodzinowy sobie zrobiłem,  folder w stylu oldskulowych nożyków z dawnych lat....no i co Frazetta, to Frazetta :D



PS- Gazza, nawet nie wiedziałem, że taki album o Conanie istnieje, dzięki za zwrócenie nań uwagi ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 15 Październik 2020, 00:57:16 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''