Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 398928 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #900 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 05:54:56 »
Napisałem, że czytam Marvela chronologicznie od 1961 roku, aktualnie jestem na przełomie 2001/2002, więc chyba kilka rzeczy już przeczytałem, prawda? :)

Masochista  :o

Online xanar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #901 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 08:08:49 »
To tak ja z pisaniem postów na forum już od 5:54:56, na którym nic się nie podoba :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #902 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 08:49:56 »
Posiadam w kolekcji kilkaset omnibusów, [...] a nie przeczytałem z tego (uwaga!) dwudziestu kilku.


W takim razie można spokojnie oglądać nawet kopaczy.

Poza tym nie mam pytań.  :o
I sam znajdę drogę do wyjścia.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #903 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 10:45:58 »
Tak uściślając, to "kilkaset" w znaczeniu ponad sto, a nie np. 500 :)

Masochista  :o
Jak sobie przypomnę, jak przedzierałem się przez niektóre rzeczy z lat sześćdziesiątych, to określenie mnie masochistą wydaje się nad wyraz trafne ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #904 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 10:58:30 »
To tak ja z pisaniem postów na forum już od 5:54:56, na którym nic się nie podoba :)

Wiesz, xanar, niektórzy muszą pracować, żeby kupować sobie komiksy, zamiast wyciągać łapę do mamusi i spać do 08:08:49

Online xanar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #905 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 11:08:10 »
Ja wstałem 7:55  :) A co ty od ojca wyciągasz, no tak bo jak ktoś nie w staje o 5 rano, to na pewno nie pracuje  ::)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #906 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 11:25:12 »
Można prosić o przeniesienie postów powyżej  do tematu "Komiks-do stania, czy do czytania?"?
« Ostatnia zmiana: Cz, 08 Październik 2020, 11:27:25 wysłana przez OokamiG »

Offline Szekak

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #907 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 16:03:29 »
Cegłyyyyy.

Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #908 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 18:55:20 »
Na dobry początek miesiąca


Offline bibliotekarz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #909 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 20:44:47 »
No i gdzie tu widzisz nieścisłość?
Palnąłeś głupotę z tym pytaniem, wszyscy cię obśmiali i teraz na siłę próbujesz się czegoś doszukać, wyrywając zdanie z kontekstu.
Uwaga! Będę tłumaczył. Pogrubię ważne informacje, żebyś nie przegapił :)
Posiadam w kolekcji kilkaset omnibusów, kilka tysięcy wydań zbiorczych i jeszcze więcej zeszytówek, a nie przeczytałem z tego (uwaga!) dwudziestu kilku. Ile to wyjdzie w procentach? Mniej niż jeden!
W sumie to nikt mnie tu nie obśmiał a pytanie okazuje się mieć nawet cały osobny wątek, tak więc trochę Cię w tej opinii poniosły emocje.
A jeśli "kilkaset" znaczy tutaj "ponad sto" (jak później precyzujesz) to powiedzmy 25 nieprzeczytanych na 120 przeczytanych to jednak około 20% a nie poniżej procenta. W przypadku omnibusów ile to będzie stron do przeczytania? Ze 20 000? I to "tylko" 20 tylko dlatego, że jeszcze nie całe zamówienie Ci zeszło. Skoro to z setkami innych tytułów chcesz być na bieżąco a nie z omnibusami Marvela to obstawiam, że trochę jednak postoją.
Batman returns
his books to the library

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #910 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 21:14:35 »
Gościu, litości... :)
Już mi się nie chce tego roztrząsać... naprawdę :)
Bo i tak do niczego nie dojdziemy, jeżeli dla Ciebie dwadzieścia kilka komiksów, to 20% kolekcji składającej się z kilku tysięcy wydań zbiorczych :)

Pracuję sobie zdalnie, mam bardzo dużo wolnego czasu, który w głównej mierze poświęcam na czytanie, więc naprawdę wyrabiam się ze wszystkim na bieżąco :) Jeżeli z czymś zalegam, to tylko dlatego, że część rzeczy czytam chronologicznie, więc zalegam z własnego wyboru. I tyle, po co tu drążyć...

Nie jestem tu, żeby się wykłócać, czy mam na "kupce wstydu" 20% czy tylko 5%, bo co to tak naprawdę za różnica.
Wyluzuj już, przeczytaj jakiś komiks na wieczór, zajmij się sobą...

Peace :)

Online xanar

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #911 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 21:22:25 »
I okazuję się, że na forum o komiksach nie można wstawiać filmów i zdjęć z komiksami, bo niektórych drażnią :)

Zresztą co to za różnica co Yossarian robi z tymi książkami, kupił sobie za swoje pieniądze, może sobie piramidę z tego ułożyć jak będzie chciał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #912 dnia: Cz, 08 Październik 2020, 23:47:09 »
może sobie piramidę z tego ułożyć jak będzie chciał.


Piramidę? Jak jakiś dziwak? :O
Zima idzie, czas igloo zbudować-




@Yossarian - całkowicie poważnie teraz pytam: czy w momencie, w którym nie pojmę jakichś aluzji do wcześniejszych losów bohaterów, mogę się do ciebie zwrócić z prośbą o pomoc i wyjaśnienia? Myślę tu głównie o Hellstormie, Draculi i Hulku :D
I może kilku innych, ale to teraz niezbyt istotne ;)
,, - Eeeeech.''

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #913 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 00:27:12 »
Pytać możesz, ale weź też pod uwagę, że nie jestem encyklopedią i nie wszystko wiem/pamiętam, ale w miarę możliwości postaram się oczywiście pomóc.

Na pewno mogę się przydać odnośnie świętej trójcy czasów Semikowych (pająk, XM, Punisher), F4, wszelkiej maści street-levelowców (szeroko rozumianych, od DD do karateków), avengeropodobnych (w tym Hulk) – bo z tego przeczytałem, jeśli nie wszystko, to na pewno zdecydowaną większość.

Ale niestety z horrorami nie pomogę, trochę nie moja bajka, więc zgrabnie ominąłem ;)

To, że czytam chronologicznie, nie znaczy, że przeczytałem wszystko w 100% (ale na pewno większość tego, co mnie interesowało). Część rzeczy jest cholernie trudna do zdobycia, więc nawet nie zadawałem sobie trudu…

Inna sprawa, że do pewnego momentu tego wcale nie ma aż tak dużo jak się wydaje, bo wychodziło raptem kilka(naście) serii miesięcznie. Trzeba by to podliczyć, ale wydaje mi się, że w całych latach 60-tych i 70-tych może być mniej materiału, niż np. w samym Marvel Now, gdzie co miesiąc szło z 50 serii.

Problem zaczyna się dopiero w drugiej połowie lat 80-tych, wraz z rozszerzeniem oferty i wprowadzeniem wszelkiej maści miniserii, eventów w annualach, itp.

Co do budowy piramidy czy igloo, to nie planuję. Ale jak nadejdą ciężkie czasy emeryckie, to zawsze będę miał czym w piecu palić :)

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #914 dnia: Pt, 09 Październik 2020, 01:04:18 »
...o ile będzie cię stać na piec ;)

Dziękuję za odpowiedź!
,, - Eeeeech.''