Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 400392 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #795 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 13:47:32 »
"Historie Katalonii" czytalem juz jakis czas temu, ale z tego co pamietam, razilo mnie w tym komiksie podejscie do tematu ( mozna je nawet okreslic, jak sam piszesz, jako IPNowskie), choc nawet w komiksach IPNu tak mnie nie razi jak wlasnie w "Katalonii". Opowiesci w tym zbiorze przedstawione sa wg zasady "Bog Honor Ojczyzna", ale podane w taki sposob, ze przy czytaniu w niektorych miejscach, az zeby bola. Jest to jeden z komiksow, o ktorym co jakis czas mysle, czy go "w swiat nie puscic" ( a bardzo rzadko pozbywam sie nie-dubli).
Oczywiscie, sa rozne gusta - zapewne sa osoby , ktorym ten komiks sie podoba.

Yossarian

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #796 dnia: Śr, 26 Sierpień 2020, 14:59:05 »
Małe uzupełnianie zbiorów dzięki promocji -35% na Egmont w Gildii. Plus Omni:


Przy okazji udało mi się skompletować całość, co do zeszytu, X-Force i Cable'a, od debiutu, aż do Age of Apocalypse. Plus kontynuacja w postaci X-Statix:


Co tu dużo mówić, lata 90-te pełną gębą. Mamy tu kumulację wszystkiego, co wtedy było najgorsze. Od Roba Liefelda, przez wylewający się zewsząd testosteron, kieszonki, naramienniki, po wielkie mięśnie i jeszcze większe spluwy!
Ale z lekkim przymrużeniem oka czyta się to wybornie ;) Uwielbiam i polecam :)

@Lord - pytałeś o OKP Dolores. Jeszcze nie czytałem, ale "space opery o zakonnicach dowodzących okrętami kosmicznych piratów" biorę z reguły w ciemno ;) Graficznie to jest pedarda, ale to wiadomo, rysownik znany z Lanfeusta. Jak przeczytam, to coś skrobnę o fabule.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Sierpień 2020, 15:10:05 wysłana przez Yossarian »

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #797 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 04:30:34 »
Dzięki, Yossarian. Pewnie nie uwierzysz, ale Lanfeusta tyż nie znam, wieeem, wstyd...


Kurde, zazdroszczę tego Allreda trochę....w zasadzie na tym zdjęciu widzę tylko X-Statix :D Pora odkurzyć zeszytówki.... i pomyśleć, że kiedyś nie znosiłem tego stylu rysowania.
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #798 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 07:50:42 »
Dzięki, Yossarian. Pewnie nie uwierzysz, ale Lanfeusta tyż nie znam, wieeem, wstyd... (...)
Czy ja wiem... Miałem swego czasu praktycznie komplet pojedynczych wydań Egmontu - poszedł w świat, mnie nie porwało. Dla mnie lektura na raz i bez głębszych śladów w pamięci.

Offline starcek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #799 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 11:19:41 »
Magia darmowej dostawy zrobiła swoje, więc walka omnibusów z epicami trwa w najlepsze w najnowszej dostawie z Azylu i MvM.

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Voitas

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #800 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 12:18:37 »
Jeżeli do takich zakupów przekonuje Cię jedynie magia darmowej dostawy, to nieźle :)

Offline starcek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #801 dnia: Cz, 27 Sierpień 2020, 13:10:39 »
To taki drobny żarcik.  ;)
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Voitas

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #802 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 09:02:23 »
Broniłem się rekami i nogami przed wchodzeniem w serię Punisher Max. Bo ile tych serii można zbierać. Ale jak nie kupić pierwszego tomu za 35 zł w antykwariacie? No nie mogłem tego tak zostawić...

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #803 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 10:05:51 »
to tak jak z dilerami - pierwsza dawka za (pół)darmo, za kolejne już trzeba płacić 8)

Offline Voitas

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #804 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 10:43:21 »
Ten nałóg komiksowy to pewnie wychodzi drożej niż ćpanie, chociaż nie mam porównania.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #805 dnia: Pt, 28 Sierpień 2020, 23:48:37 »
         

Najbardziej cieszę się z "ZK #6"- myślałem, że to numer trudny do zdobycia, [w końcu to Gawronkiewicz!!! i to sprzed 13 lat!!! :D ]  a tu proszę- czekał spokojnie w Bonito :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 28 Sierpień 2020, 23:50:11 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #806 dnia: So, 29 Sierpień 2020, 19:10:47 »
Coraz więcej DC na półkach :).


Offline turucorp

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #807 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 01:50:45 »
Najbardziej cieszę się z "ZK #6"- myślałem, że to numer trudny do zdobycia, [w końcu to Gawronkiewicz!!! i to sprzed 13 lat!!! :D ]  a tu proszę- czekał spokojnie w Bonito :)

To dodruk, jakiś czas temu zrobili reedycję starszych numerów.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #808 dnia: Nd, 30 Sierpień 2020, 04:20:59 »
To dodruk, jakiś czas temu zrobili reedycję starszych numerów.

Niemniej cieszę się, jak z pierwodruku ;)
Bardzo fajny zresztą jest ten twój komiks w numerze :)
,, - Eeeeech.''

Offline elwis1982

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #809 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 15:41:29 »