Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391462 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #750 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 19:29:32 »
Promocja Image część 1 + jakieś dodatki :).

Jakby ktoś kiedyś rozważał tego Shadowhawk i Curse of the Spawn to uwaga, to są wydania B&W (np. na Multiversum gdzie to brałem nie ma takiej informacji podanej).


Offline death_bird

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #751 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 23:20:04 »
Wracając jeszcze na moment do Hulczycy - zobaczyłem ceny na e-bay i mi przeszło.
W sumie dobrze, bo gdybym się szarpnął to później zjadłoby mnie poczucie winy.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline isteklistek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #752 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 23:21:53 »
Ten tytuł jest normalnie/ będzie dostępny w niedługim czasie, to jest pewne. W omniakach wkleiłem jakiś czas temu info.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Sierpień 2020, 23:23:37 wysłana przez isteklistek »

Online Leyek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #753 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 23:49:24 »
Poemat przeczytałem do połowy. Ciekawe bardzo.

Od momentu premiery jest w mojej topce rzeczy do przeczytania a jakoś ciągle nie mogę się za niego zabrać. "Sześćdziesiąt opowiadań" Buzzatiego (niestety straciłem swoją kopię a nakład wyprzedany) to majstersztyk krótkiej formy literackiej.

Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #754 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 20:27:50 »
Lektura warta przeczytania, dodatkowo polecam posłowie Lorenzo Vigano, które wyjaśnia kilka ważnych spraw, kontekst powstania Poematu w obrazach i jego znaczenie dla włoskiego komiksu. Czyta się do końca z zaciekawieniem. Dominująca literacka narracja przypomina mi komiksy Sieńczyka, połączenie jej z obrazem jest naprawdę wyjątkowe. Autor dobrze się czuje w tej konwencji, a czytelnik czuje, że komiksy są dla niego równie ważne jak literatura. Jestem świeżo po przeczytaniu, więc polecam, bo warto. Sam się ociągałem z zakupem, ale nie żałuję.  :)
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline Wtem!

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #755 dnia: Pn, 10 Sierpień 2020, 23:00:18 »
Atomowa paczka rozbrojona :D.


Offline Voitas

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 09:36:32 »
Mam i ja :)


Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #757 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 18:17:31 »
Oto efekt zakupów z ostatniego tygodnia - głównie starocie upolowane na allegro, ale również w i nowości z kilku innych miejsc.
Są to wszystkie komiksy, które doszły do kolekcji od początku sierpnia - ale nie jest to jeszcze moje ostatnie słowo :D



« Ostatnia zmiana: Cz, 13 Sierpień 2020, 18:19:25 wysłana przez BosMan »

Offline isteklistek

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #758 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 13:01:07 »
Karolina Klein (na fb: okiran okiran, na forum: okiran99)
petarda ołówek - WW, PG
magiczna kredka - HQ


« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Sierpień 2020, 13:05:19 wysłana przez isteklistek »

John

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #759 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 20:38:50 »
Co za okropna, seksistowska i patriarchalna okładka!

Bardzo mi się podoba :)

Offline Pawel.M

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #760 dnia: So, 15 Sierpień 2020, 11:29:11 »
Pierwsza okładka potwierdza też homofobiczne stereotypy, że gej jest nie OK, za to na dwie les zawsze miło popatrzeć. Nie wiem czy Dehnel już to widział i się oburzył (jakiś czas temu wrzuciłem w google: Dehnel oburzony - wyskoczyło kilkanaście tysięcy wyników).

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #761 dnia: Nd, 16 Sierpień 2020, 23:24:04 »
Taka trójka/szóstka Brubakera plus niezły SWK plus nóż BM 575-1....bardzo go lubię :)  -

   

I teraz tak...przez ostatnie dwie noce czytałem tylko Brubakera. 3 tomy widoczne na fotce, potem dwa zbiorki Criminal, które miałem w oryginale, potem dwa tomy Kapitana Ameryki,  następnie Point Blank i pierwszy tom Śpiocha [w którym też znalazłem PointBlank, nie wiedziałem wcześniej].

Następnie zamówiłem 3 tomy Velvet [to chyba całość?], Ćpunów i trzeci tom Kapitana.
I NEED MORE :)

Brubaker... Ten facet jest chyba najlepszym autorem scenariuszy kryminalnych, jakiego znam. Dość powiedzieć, że nieśmiało przyznałem, że bardziej mi się te komiksy od "Parkera" podobały ;) Ochłonąwszy z pierwszego wrażenia stawiam je z Parkerem na równi :D
Rzadko mam ostatnio po lekturze wrażenie absolutnego zadowolenia, że oto przeczytałem coś świetnego, połączone z zaskoczeniem, że oto po tylu latach jeszcze coś moze mnie zaskoczyć i zachwycić.
Dochodzi jeszcze niedosyt, że chciałoby się kolejnych scenariuszy tego akurat autora ;)

A "Point Blank" to prawdziwa uczta, uwielbiam ten komiks - takze za rysunki Wilsona.
,, - Eeeeech.''

Online OokamiG

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #762 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 00:09:13 »
Lordzie, co za zbieg okoliczności. Ja też przy okazji ostatniej promocji muchowej na Gildii zamówiłem brakujące komiksy Brubakera. Jak dojdą to będę miał chyba wszystko co wyszło po  polsku jego autorstwa z Image. Na Śpiocha drugi tom bardzo czekam. Brakuje mi co prawda jego Catwoman stworzonej z ś.p Darwynem Cookiem, ale na pewno kiedyś też okazja do jej zakupu się nadarzy. Gość jest mistrzem kryminału, a Fade Out to arcydzieło( polski tytuł trochę przestrzelony).
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Sierpień 2020, 00:21:37 wysłana przez OokamiG »

Offline LordDisneyland

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #763 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 01:20:11 »
@Ookamig - jak zobaczyłem promkę, to w zasadzie chciałem tylko jeden tom kupić, żeby z oryginalnym Criminal porównać, a potem poniosło mnie jak zawsze ;)
Ja mam tego autora jeszcze m.in. kupiony przypadkiem w warszawskim CentrumKomiksu tomik "A Complete Lowlife" - https://en.wikipedia.org/wiki/Lowlife_(comics) - niesamowite jest porównanie tych komiksów z dzisięjszą twórczością Brubakera...Swoją drogą ciekawe, jak teraz rysuje ;)


     
« Ostatnia zmiana: Pn, 17 Sierpień 2020, 01:22:01 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #764 dnia: Pn, 17 Sierpień 2020, 08:47:39 »
Taka trójka/szóstka Brubakera plus niezły SWK plus nóż BM 575-1....bardzo go lubię :)  -
Heh, też uzupełniłem zbiory o ostatni tom Criminal, ale zabrakło mi funduszy na komplet Velvet...  :-\
Ale ten nr Star Wars Komiks jest słaby... :(