Autor Wątek: Nowy nabytek zakupowy  (Przeczytany 391369 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Łukasz

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #705 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 21:53:56 »
Proszę bardzo.


https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline OokamiG

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #706 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 22:00:10 »
Dość mangowa ta stylistyka, ale wygląda to nieźle.

Offline eferce

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #707 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 23:34:07 »
Wrzucam nowe nabytki prezentowe a nie zakupowe.
Nezwycieżony od Żony a Fade Out od ziomków i Żony.
Poprosiłem o wrysy zamiast standardowych dedykacji.
Ostrzegam, że najbardziej rzucający się w oczy 'piktogram' to genitalium. Odsłaniacie na własna odpowiedzialność.


Spoiler: PokażUkryj


Ja zrobiłem sobie zakupy w NSC + komplet "Velvet" od kolegi @phalanx091 (polecam) ale z racji na mniejszą wartość poznawczą od zdjęć powyżej, nie wrzucam.

PS1. tym samym skompletowałem całego wydanego u nas Brubakera (poza Marvelem) ;D
PS2. Niezwyciężony po 3 rozdziałach to absolutny kosmos. Narracja wciąga i te pojazdy!!!. Oby sceny dynamiczne nie zawiodły.


Kapral

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #708 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 06:55:06 »
ale z racji na mniejszą wartość poznawczą od zdjęć powyżej, nie wrzucam.

I bardzo słusznie.

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #709 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 08:38:43 »
(...)
Ostrzegam, że najbardziej rzucający się w oczy 'piktogram' to genitalium. Odsłaniacie na własna odpowiedzialność.
Wyluzuj, nic co ludzkie nie jest nam obce! :)
Ten fragment to pewnie od małżonki? ;)

No i witam w klubie! Życie zaczyna się po 40-tce! :))

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #710 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 08:50:25 »
Kilka nowości i uwag.

MW w rzeczywistości ma niecałe 600 stron i jest krótsze od Ayako. Na internecie stoi ilość stron 792.

Sin City co prawda z kompletowaniem jestem na tomie trzecim, ale jako że ostatni trudno dostać, nie wahałem się długo, jak znalazłem nówkę w folii - mam nadzieję, że obrazek na grzbiecie się zgra.

Alita na zdjęciu tylko pierwszy tom, bo reszty na razie nie przewoziłem do nowego mieszkania, ale przy ostatnim rzucie jpfu uzupełniłem całą serię w hc (no poza tomem drugim), więc jak siądzie to będzie fajna rzecz do kolekcji, a jak nie poleci dalej w świat.

Brak na zdjęciu, ale wpadł też Dziki ląd od nowego wydawcy, więc chyba pora sprawdzić, na co tak ludzie narzekają odnośnie tłumaczenia.

« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Lipiec 2020, 08:54:34 wysłana przez Eguaroc »

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #711 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 20:14:13 »
Przyszły dziś paczki z promocji na kolekcję Eaglemoss w Zavvi.  :)
Jakość pakowania - poziom Livro, lub gorzej (a myślałem, że gorzej nie można :D ). Jedna z paczek rozpadła mi się w rękach gdy tylko ją podniosłem, druga musiała się rozpaść już w drodze, bo była mocno posklejana. Praktycznie, zdecydowana większość komiksów przyszła mniej lub bardziej poobijana :( . Ale za tę cenę, jestem w stanie przymknąć na to oko.


Gdy patrze na ten stosik, to trochę mi jednak żal, że WKKDC się w Polsce skończyła, bo raczej nikt inny się nie kwapi, żeby wydać takie starocie... Ale coż zrobić - trzeba żyć dalej i czytać coś innego. :)

Offline Arne

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #712 dnia: So, 11 Lipiec 2020, 21:21:02 »
Nabytki z dzisiaj:

jakoś uszło mojej uwadze, że "Czarne nenufary" są takie duże - mają format komiksów Screamu.
Poza tym są wydrukowane na fajnym matowym offsecie. Natomiast "Robert Moses" ma też offset, ale taki jakby "satynowy" - lekko się błyszczy w świetle. Poza tym (to dla szczególarzy) tytuł i autorzy na grzbiecie idą od dołu do góry, a nie jak zazwyczaj, z góry na dół.

Offline Gazza

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #713 dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 12:17:45 »
Wjechał do mnie ostatnio STAR WARS DARTH VADER POSTER BOOK. Pomijając zawartość (podoba mi się tak z 60%) - posterbooki Marvela ssą - nie dość, że cieńsze to mniejsze niż standard DC czy Dynamite, które są w tej samej cenie. Vampirella jako porównanie (wysokość niemal identyczna, ale zdecydowanie szersza niż Vader).


Offline Lyricstof

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #714 dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 17:36:57 »
Skromnie, skromnie, ale coś tam jest.



Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline marcing

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #715 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:19:40 »
Spora cegła od Centrali. Okładka na zdjęciach z materiałów wydawcy początkowo mnie odrzuciła, ale na żywo prezentuje się nie najgorzej. Na stronach z czarnym marginesem komiksy w komiksie, czyli ziny głównego bohatera. Główny komiks od pewnego momentu wygląda jakby był wydrukowany z materiałów słabej jakości, albo powiększonych, ale może to celowy zabieg. Na razie tylko przewertowałem - sporo obsceny, brutalnych scen i wątki homoseksualne, więc komiks nie dla każdego. I raczej nie na plażę ;)

EDIT: zapytałem wydawcy i "trzęsawka" w kadrach po pierwszym zinie to zamierzony efekt.














« Ostatnia zmiana: Śr, 15 Lipiec 2020, 14:58:01 wysłana przez marcing »

Bender

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #716 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 15:29:33 »
Też kupiłem, choć wstępnie okładkę na Gildii całkowicie zignorowałem. Tzn nadal trochę ją ignoruję, bo zupełnie mi się nie podoba ;)

Motyl

  • Gość
Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #717 dnia: Śr, 15 Lipiec 2020, 19:31:03 »
Po pandemicznych przebojach w końcu dotarła do mnie przesyłka od irlandzkiego łącznika. Trochę trykotu sprzed ćwierć wieku i dalej, ramotki, ale w końcu udało się dorwać brakujące zeszyciki historii, których kawałek poznałem eony temu. Dlatego radość wielka :)


Offline gashu

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #718 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 06:18:42 »
Okładka Green Lanterna nie przeszłaby współcześnie...

Offline Castiglione

Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Odpowiedź #719 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 08:12:47 »
Poranna dostawa + dwa niedawne nabytki